Administration - en to pl translation catalogue (2409 entries)

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
pl: <strong>Wersja %1$s</strong> rozwiązuje niektóre problemy z bezpieczeństwem.

en: &larr; Back to Users
pl: &larr; Powrót do listy użytkowników

[ctx: user]
en: Add Existing
pl: Dodaj istniejące

en: Personal Options
pl: Personalizacja

en: Visual Editor
pl: Edytor wizualny

en: Disable the visual editor when writing
pl: Nie używaj edytora wizualnego do pisania

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
pl: Włącz klawiaturowe skróty do moderacji komentarzy.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Więcej informacji</a>

en: Show Toolbar when viewing site
pl: Pokazuj pasek narzędzi podczas przeglądania witryny

en: Usernames cannot be changed.
pl: Nazwy użytkowników nie mogą być zmieniane.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
pl: &mdash; Brak roli na tej witrynie &mdash;

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
pl: Nadaj temu użytkownikowi uprawnienia administratora sieci witryn.

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
pl: Przywileje superadministratora nie mogą zostać odebrane tej osobie, ponieważ jej adres email został podany jako adres administratora sieci witryn.

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Display name publicly as
pl: Przedstawiaj mnie jako

en: Contact Info
pl: Dane kontaktowe

en: There is a pending change of your email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
pl: Istnieje oczekująca prośba zmiany twojego adresu email na %1$s. <a href="%2$s">Anuluj</a>

en: About Yourself
pl: O Tobie

en: About the user
pl: O użytkowniku

en: Biographical Info
pl: Biografia

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
pl: Podziel się ze światem szczyptą informacji o sobie. Mogą one zostać upublicznione.

en: Profile Picture
pl: Zdjęcie profilowe

note: translators: %s: Gravatar URL
en: You can change your profile picture on <a href="%s">Gravatar</a>.
pl: Możesz zmienić swoje zdjęcie profilowe w serwisie <a href="%s">Gravatar</a>.

en: https://en.gravatar.com/
pl: https://pl.gravatar.com/

en: Account Management
pl: Zarządzanie kontem

en: New Password
pl: Nowe hasło

en: Generate Password
pl: Generuj hasło

en: Cancel password change
pl: Anuluj zmianę hasła

en: Repeat New Password
pl: Wprowadź nowe hasło ponownie

en: Type your new password again.
pl: Wprowadź swoje nowe hasło ponownie.

en: Sessions
pl: Sesje

en: Log Out Everywhere Else
pl: Wyloguj z wszystkich innych miejsc

en: You are only logged in at this location.
pl: Zalogowano się tylko w tym miejscu.

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
pl: Zgubiłeś swój telefon lub nie wylogowałeś się na publicznym komputerze? Możesz wylogować się z innych miejsc, pozostając zalogowanym tylko w obecnym.

en: Log Out Everywhere
pl: Wyloguj inne sesje

note: translators: 1: User's display name.
en: Log %s out of all locations.
pl: Wyloguj %s ze wszystkich miejsc.

en: Additional Capabilities
pl: Dodatkowe uprawnienia

en: Capabilities
pl: Możliwości

en: Denied: %s
pl: Odmówiono: %s

en: Update Profile
pl: Zaktualizuj profil

en: Update User
pl: Zaktualizuj konto użytkownika

en: You do not have sufficient permissions to add users to this network.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, aby dodać użytkowników do tej sieci witryn.

en: You are not allowed to create users.
pl: Nie masz uprawnień do tworzenia użytkowników.

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role, 4: activation URL
en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
pl: Cześć,
    
    Otrzymano zaproszenie do współtworzenia witryny „%1$s”,
    która znajduje się pod adresem %2$s, jako %3$s.
    
    Kliknij ten odnośnik, jeśli chcesz zaakceptować to zaproszenie:
    %4$s

en: [%s] Joining confirmation
pl: [%s] Potwierdzenie przyłączenia się

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
pl: Aby dodać do witryny nowe konto, wypełnij formularz na tym ekranie i kliknij przycisk „Dodaj nowego użytkownika” znajdujący się u jego dołu.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
pl: Ponieważ ta kopia WordPressa obsługuje sieć witryn, do tej witryny możesz dodać konto użytkownika, które już istnieje w tej sieci. W tym celu podaj nazwę lub adres email użytkownika, którego chcesz dodać do witryny, a następnie wybierz jedną z ról, którą chcesz nadać dodawanemu kontu. Dostęp do większej liczby funkcji, takich jak możliwości ustawienia hasła, mają tylko administratorzy sieci witryn. Mogą oni także modyfikować profile użytkowników po kliknięciu odnośnika „Edytuj”, który pojawi się po umieszczeniu wskaźnika myszy nad pozycją z nazwą wybranego użytkownika na liście użytkowników na ekranie „Administracja siecią → Wszyscy użytkownicy”.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
pl: Osoby, dla których zostaną utworzone konta, otrzymają emaila z informacją, że zostali dodani do twojej witryny jako użytkownicy. Email ten będzie także zawierał ich hasła. Zaznacz odpowiednie pole, jeśli nie chcesz, aby otrzymali oni emaila z powitaniem.

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
pl: Musisz wprowadzić hasło do tworzonego konta. Hasło to może zostać zmienione po zalogowaniu się, ale nazw użytkowników nie można zmieniać.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
pl: Osoby, dla których utworzysz konta, otrzymają emaila informującego ich o tym, że zostali dodani do Twojej witryny jako użytkownicy. Domyślnie email ten będzie zawierał również ich hasło. Odznacz odpowiednie pole, jeśli nie chcesz, aby hasło było zawierane w powitalnych emailach.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
pl: Pamiętaj, aby kliknąć przycisk „Dodaj nowego użytkownika” znajdujący się u dołu ekranu po wypełnieniu tego formularza.

en: User Roles
pl: Role użytkowników

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
pl: Oto krótki przegląd dostępnych ról i uprawnień, które każda z nich dostarcza:

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
pl: Subskrybenci mogą czytać komentarze, komentować, otrzymywać newslettery itp., ale nie mogą pisać wpisów itp.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
pl: Współpracownicy mogą pisać i zarządzać swoimi wpisami, ale nie mogą ich publikować ani wysyłać na serwer nowych mediów.

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
pl: Autorzy mogą publikować i zarządzać wpisami ich autorstwa, a także wysyłać na serwer pliki.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
pl: Redaktorzy mogą publikować wpisy i zarządzać zarówno nimi, jak i wpisami innych autorów itd.

en: Administrators have access to all the administration features.
pl: Administratorzy mają dostęp do wszystkich funkcji administracyjnych.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. dodawania nowych użytkowników</a>

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
pl: Email z zaproszeniem został wysłany do osoby, która nie jest jeszcze członkiem sieci. Zanim osoba ta otrzyma konto użytkownika, musi ona kliknąć odnośnik potwierdzający.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
pl: Email z zaproszeniem został wysłany do użytkownika. Zanim konto tej osoby zostanie dodane do twojej witryny, musi ona kliknąć odnośnik potwierdzający.

en: User has been added to your site.
pl: Konto użytkownika zostało dodane do Twojej witryny.

en: That user is already a member of this site.
pl: Ten użytkownik jest już członkiem twojej witryny.

en: User added.
pl: Konto użytkownika zostało dodane.

[ctx: user]
en: Add New User
pl: Dodaj nowego użytkownika

[ctx: user]
en: Add Existing User
pl: Dodaj zarejestrowanego użytkownika

en: Add Existing User
pl: Dodaj użytkownika

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
pl: Wprowadź adres email osoby, która posiada już konto w tej sieci witryn, aby zaprosić ją na tę witrynę. Na podany adres zostanie wysłany email, w którym wybrana osoba zostanie poproszona o przyjęcie zaproszenia.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
pl: Wprowadź adres email lub nazwę użytkownika, który ma już konto w tej sieci witryn, aby zaprosić go na tę witrynę. Osoba ta otrzyma emaila z zaproszeniem wymagającym potwierdzenia.

en: Email or Username
pl: Email lub nazwa użytkownika

en: Skip Confirmation Email
pl: Pomiń emaila potwierdzającego

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
pl: Dodaj użytkownika bez wysyłania maila z potwierdzeniem.

en: Create a brand new user and add them to this site.
pl: Utwórz nowe konto użytkownika i dodaj je do tej witryny.

en: Send User Notification
pl: Wyślij powiadomienie użytkownikowi

en: Send the new user an email about their account.
pl: Wyślij nowemu użytkownikowi powiadomienie emailowe o jego koncie.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
pl: Na tym ekranie wyświetlana jest lista wszystkich zarejestrowanych na Twojej witrynie użytkowników. Każdy użytkownik ma jedną spośród pięciu dostępnych ról, przypisaną przez administratora witryny: Administrator, Redaktor, Autor, Współpracownik lub Subskrybent. Użytkownicy posiadający rolę inną niż &#8222;Administrator&#8221; po zalogowaniu się będą widzieli w kokpicie mniej opcji, zgodnie z ich rolą.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
pl: Aby dodać do witryny nowego użytkownika, kliknij przycisk &#8222;Dodaj nowego&#8221;, znajdujący się na szczycie tego ekranu, lub wybierz pozycję &#8222;Dodaj nowego&#8221; z sekcji &#8222;Użytkownicy&#8221; głównego menu.

en: Screen Display
pl: Opcje wyświetlania

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
pl: Możesz spersonalizować sposób wyświetlania tego ekranu na wiele sposobów:

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
pl: Możesz wybrać, które kolumny mają zostać ukryte, a które mają być wyświetlane, a także ilu użytkowników ma być wyświetlanych na jednej stronie, przy pomocy karty „Opcje ekranu”.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
pl: Używając odnośników umieszczonych ponad tabelą można filtrować listę użytkowników według roli, tak aby wyświetlani byli tylko administratorzy, redaktorzy, autorzy, współpracownicy lub subskrybenci. Domyślnie wyświetlani są wszyscy użytkownicy. Nieprzypisane role nie są wyświetlane ponad tabelą.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
pl: Możesz zobaczyć wykaz wpisów autorstwa danego użytkownika po kliknięciu liczby wpisów znajdującej się przy jego nazwie w kolumnie „Wpisy”.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
pl: Umieszczenie wskaźnika myszy nad wybraną pozycją listy użytkowników spowoduje wyświetlenie odnośników, które pozwalają na zarządzanie użytkownikami. Dostępne są następujące działania:

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
pl: Kliknięcie „Edytuj” spowoduje przejście do ekranu, na którym możliwa jest zmiana ustawień konta wybranego użytkownika. Przejść do tego ekranu można również poprzez kliknięcie nazwy wybranego użytkownika.

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
pl: Usuń pozwala usunąć użytkownika ze swojej strony, lecz nie usuwa stworzonych przez nich treści. Można również usunąć wielu użytkowników na raz za pomocą działań masowych.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
pl: W celu potwierdzenia, funkcja usuwania WordPress wyświetli ekran "Usuń konta użytkowników z witryny", na którym można ostatecznie usunąć zarówno użytkownika jak i zamieszczoną przez niego treść. Można również usunąć wielu użytkowników jednocześnie za pomocą funkcji "Masowe działania".

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. zarządzania użytkownikami</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Opisy ról i uprawnień</a>

en: Filter users list
pl: Filtrowanie listy użytkowników

en: Users list navigation
pl: Nawigacja listy użytkowników

en: Users list
pl: Lista użytkowników

en: You can&#8217;t edit that user.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji konta tego użytkownika.

en: One of the selected users is not a member of this site.
pl: Jeden z wybranych użytkowników nie jest członkiem tej witryny.

en: User deletion is not allowed from this screen.
pl: Usuwanie użytkowników nie jest dozwolone na tym ekranie.

en: You can&#8217;t delete users.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do usuwania kont użytkowników.

en: You can&#8217;t delete that user.
pl: Nie możesz usunąć tego konta użytkownika.

en: Delete Users
pl: Usuń konta użytkowników

en: Please select an option.
pl: Proszę wybrać opcję.

en: You have specified this user for deletion:
pl: Konta poniższych użytkowników zostały wybrane do usunięcia:

en: You have specified these users for deletion:
pl: Do usunięcia wybrano następujących użytkowników:

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
pl: ID #%1$s: %2$s <strong>Bieżący użytkownik nie zostanie skasowany.</strong>

en: What should be done with content owned by this user?
pl: Co zrobić z treścią, której autorem jest ten użytkownik?

en: What should be done with content owned by these users?
pl: Co zrobić z treściami, których właścicielami są ci użytkownicy?

en: There are no valid users selected for deletion.
pl: Nie wybrano do usunięcia żadnych prawidłowych kont użytkowników.

en: You can&#8217;t remove users.
pl: Nie możesz usuwać kont użytkowników.

en: Remove Users from Site
pl: Usuń konta użytkowników z witryny

en: You have specified this user for removal:
pl: Wybrano następującego użytkownika do usunięcia:

en: You have specified these users for removal:
pl: Wybrano do usunięcia poniższe konta użytkowników:

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
pl: ID #%1$s: %2$s <strong>Bieżący użytkownik nie może zostać usunięty.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
pl: ID #%1$s: %2$s <strong>Przepraszamy, ale nie posiadasz uprawnień do usunięcia tego użytkownika.</strong>

en: Confirm Removal
pl: Potwierdź usuwanie

en: There are no valid users selected for removal.
pl: Nie wybrano do usunięcia żadnych istniejących kont użytkowników.

en: User deleted.
pl: Konto zostało usunięte.

en: %s user deleted. | %s users deleted.
pl[0]: %s użytkownik został usunięty.
pl[1]: %s użytkowników zostało usuniętych.
pl[2]: %s użytkowników zostało usuniętych.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
pl: Utworzono nowe konto użytkownika. <a href="%s">Edytuj użytkownika</a>

en: New user created.
pl: Nowe konto użytkownika zostało pomyślnie utworzone.

en: Changed roles.
pl: Role zostały pomyślnie zmienione.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
pl: Rola użytkownika, z konta którego korzystasz, musi posiadać uprawnienia do edycji użytkowników.

en: Other user roles have been changed.
pl: Role innych użytkowników zostały zmienione.

en: You can&#8217;t delete the current user.
pl: Nie możesz usunąć konta, z którego w tej chwili korzystasz.

en: Other users have been deleted.
pl: Konta innych użytkowników zostały usunięte.

en: User removed from this site.
pl: Użytkownik został usunięty z tej witryny.

en: You can't remove the current user.
pl: Nie możesz usunąć używanego konta użytkownika.

en: Other users have been removed.
pl: Konta innych użytkowników zostały usunięte.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
pl: Widgety są niezależnymi od głównej treści witryny sekcjami, które mogą zostać umieszczone w dowolnym obszarze Twojej witryny, przeznaczonym dla widgetów (obszary te nazywane są często &#8222;panelami bocznymi&#8221;). Aby umieścić widgety w panelu bocznym/obszarze przeznaczonym dla widgetów, przeciągnij je ich paski tytułów do wybranego obszaru. Domyślnie tylko pierwszy obszar dla widgetów jest rozwinięty. Aby umieścić widgety w innych obszarach, kliknij ich paski tytułów, aby je rozwinąć.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
pl: Sekcja &#8222;Dostępne widgety&#8221; zawiera wszystkie widgety, których możesz użyć. Przeciągnięcie widgetu do panelu bocznego spowoduje wyświetlenie jego ustawień, pozwalając Ci je zmienić. Kiedy już ustawisz widget tak, jak chcesz, kliknij przycisk &#8222;Zapisz&#8221;, a widget pojawi się na Twojej witrynie. Kliknięcie &#8222;Usuń&#8221; spowoduje skasowanie widgetu.

en: Removing and Reusing
pl: Usuwanie i przywracanie

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
pl: Jeśli chcesz usunąć widget z panelu bocznego, ale zachować jego ustawienia do użycia w przyszłości, po prostu przeciągnij go do obszaru &#8222;Nieużywane widgety&#8221;. Kiedy to zrobisz, ponowne jego użycie będzie możliwe w dowolnej chwili. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, kiedy zmieniasz motyw na taki, który zawiera mniej lub inne obszary dla widgetów.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
pl: Widgety mogą zostać użyte wiele razy. Możesz nadać każdemu widgetowi tytuł, ale nie jest to wymagane.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
pl: Włączenie trybu ułatwionej dostępności, poprzez kartę &#8222;Opcje ekranu&#8221;, pozwala na użycie przycisków &#8222;Dodaj&#8221; oraz &#8222;Edytuj&#8221; zamiast przeciągania i upuszczania.

en: Missing Widgets
pl: Brakujące widgety

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
pl: Wiele motywów domyślnie wyświetla pewien zestaw widgetów do czasu edycji paneli bocznych, jednak nie są one wyświetlane na ekranie zarządzania widgetami. Po wprowadzeniu pierwszych zmian do paneli bocznych możesz odtworzyć domyślną ich postać przy pomocy widgetów z obszaru &#8222;Dostępne widgety&#8221;.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
pl: Po włączeniu nowego motywu, często zmienia się liczba i rozmieszczenie bocznych paneli, co czasem utrudnia płynne przełączanie. Jeżeli został zmieniony motyw i brakuje widgetów, należy przewinąć stronę w dół. Nieużywane aktualnie widgety znajdują się w module Nieużywane widgety.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. widgetów</a>

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
pl: Motyw, z którego aktualnie korzystasz, nie pozwala na użycie widgetów, co oznacza, że nie posiada on konfigurowalnych bocznych paneli. Aby dowiedzieć się, jak sprawić, aby motyw zezwalał na używanie widgetów, proszę <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">podążyć za tymi instrukcjami</a>.

en: Inactive Sidebar (not used)
pl: Nieużywany panel boczny

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
pl: Ten panel boczny nie jest używany przez ten motyw i nie pojawia się nigdzie na witrynie. Usuń lub przenieś widgety z niego do obszaru „Nieużywane widgety”, aby pozbyć się go z tego ekranu.

en: Inactive Widgets
pl: Nieużywane widgety

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
pl: Przeciągnij widgety tutaj, aby usunąć je z panelu bocznego, ale zachować ich ustawienia.

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
pl: Wybierz docelowy panel boczny dla tego widgetu i jego położenie w tym panelu.

en: Save Widget
pl: Zapisz widget

en: Error in displaying the widget settings form.
pl: Błąd wyświetlania formularza ustawień widgetu.

en: Available Widgets
pl: Dostępne widgety

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
pl: Aby aktywować widget, przeciągnij go na panel boczny lub kliknij na nim. Aby wyłączyć widget i usunąć jego ustawienia, przeciągnij go z powrotem.

en: Clear Inactive Widgets
pl: Usuń nieużywane widgety

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich pozycji z listy nieużywanych widgetów. Przywrócenie wprowadzonych do nich ustawień nie będzie możliwe.

en: Add Widget
pl: Dodaj widget

note: Description of the plugin/theme
en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
pl: To nie jest zwykła wtyczka – symbolizuje ona nadzieję i entuzjazm całego pokolenia, podsumowane w dwóch słowach piosenki, której najpopularniejszym wykonawcą jest Louis Armstrong: „Hello, Dolly”. Po włączeniu tej wtyczki, w prawym górnym rogu każdego ekranu kokpitu będzie wyświetlany losowy wers <cite>Hello, Dolly</cite>.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
pl: Możesz użyć edytora motywów, aby wprowadzić zmiany do plików CSS i PHP, które składają się na używany motyw.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of the theme's template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
pl: Rozpocznij od wybrania z rozwijalnego menu motywu, który chcesz zmodyfikować, i kliknięcia &#8222;Wybierz&#8221;. Spowoduje to wyświetlenie plików motywu. Kliknij na nazwę jednego z tych plików, aby wyświetlić jego kod w edytorze.

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
pl: Na ekranie edycji plików PHP znajduje się pole, za pomocą którego można przejść do dokumentacji funkcji znajdujących się w edytowanym pliku &ndash; kliknięcie przycisku &#8222;Zobacz dokumentację&#8221; przenosi do strony internetowej z dokumentacją danej funkcji.

en: After typing in your edits, click Update File.
pl: Po wprowadzeniu zmian, kliknij przycisk &#8222;Zaktualizuj plik&#8221;.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
pl: <strong>Porada:</strong> Licz się z tym, że jeśli edytujesz obecnie używany na Twojej witrynie motyw, możliwe jest, że przestanie ona działać prawidłowo.

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
pl: Aktualizacja do nowszej wersji tego motywu spowoduje nadpisanie poczynionych w nim zmian. Aby tego uniknąć, rozważ utworzenie <a href="%s" target="_blank">motywu potomnego</a>, który będzie zawierał wprowadzone zmiany.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Dokumentacja dot. tworzenia motywów</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Dokumentacja dot. używania motywów</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Dokumentacja dot. edycji plików</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Dokumentacja dot. funkcji dla motywów</a>

en: Select theme to edit:
pl: Wybierz motyw, który chcesz edytować:

en: This theme is broken.
pl: Wybrany motyw jest uszkodzony.

en: Templates
pl: Szablony

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
pl: Ten motyw dziedziczy szablony z motywu %s.

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
pl: Style

note: translators: %s: file extension
en: %s files
pl: Pliki %s

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
pl: Ups, taki plik nie istnieje! Dwukrotnie sprawdź poprawność wprowadzonej nazwy i spróbuj ponownie. Merci.

en: This is a file in your current parent theme.
pl: To jest plik motywu nadrzędnego do używanego.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by instalować motywy na tej witrynie.

en: Add Themes
pl: Dodaj motywy

en: Add New Theme
pl: Dodaj nowy motyw

en: Search Themes
pl: Szukaj motywu

en: Search themes...
pl: Szukaj motywu...

en: Upload Theme
pl: Wyślij motyw na serwer

en: Number of Themes found: %d
pl: Liczba znalezionych motywów: %d

en: No themes found. Try a different search.
pl: Nie znaleziono żadnego motywu. Spróbuj poszukać czegoś innego.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
pl: Możesz znaleźć dodatkowe motywy dla swojej witryny przy pomocy przeglądarki/instalatora na tym ekranie, który wyświetla motywy z <a href="%s" target="_blank">katalogu motywów WordPressa</a>. Motywy te są projektowane i zaprogramowywane przez osoby trzecie, dostępne nieodpłatnie i zgodne z licencją WordPressa.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter.
pl: Możesz przeszukiwać motywy podając słowa kluczowe, autora lub tagi, a nawet filtrować wyniki przez określenie wspieranych przez motyw funkcji.

en: Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
pl: Możesz także przeglądać motywy Wyróżnione, Popularne oraz Ostanio zmodyfikowane. Gdy znajdziesz motyw, który ci się podoba, możesz zobaczyć jego podgląd lub zainstalować go.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
pl: Możesz wysłać motyw na serwer własnoręcznie, jeśli pobrano już zawierające go archiwum ZIP na komputer (upewnij się, że pochodzi ono z zaufanego i oryginalnego źródła). Możesz dokonać tego również w tradycyjny sposób: kopiując folder motywu przez FTP do katalogu <code>/wp-content/themes</code>.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
pl: Po wygenerowaniu listy motywów możliwe będzie obejrzenie i zainstalowanie dowolnego z nich. Kliknij ikonę motywu, który Ci się spodobał, aby zobaczyć jego podgląd na pełnoekranowej stronie.

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
pl: Przed zainstalowaniem motywu można podejrzeć jak będzie wyglądać witryna oraz ustawić dostępne w motywie opcje. Po wybrani klawisza "Zainstaluj" znajdującego się w na górze lewego panelu motyw zostanie pobrany będzie gotowy do aktywacji po ściągnięciu. Motyw można aktywować wybierając odnośnik "Włącz", znajdujący się pod obrazkiem motywu. Istnieje również możliwość obejrzenia jak wygląd witryna z inny, motywem &ndash należy użyć odnośnika "Podgląd".

en: Previewing and Installing
pl: Podgląd i instalacja

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Dokumentacja dot. dodawania nowych motywów</a>

[ctx: themes]
en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Filter themes list
pl: Filtrowanie listy motywów

[ctx: themes]
en: Popular
pl: Popularny

[ctx: themes]
en: Favorites
pl: Ulubione

en: If you have marked themes as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
pl: Jeśli oznaczyłeś motywy jako ulubione na WordPress.org, możesz przeglądać je tutaj.

en: Apply Filters
pl: Zastosuj filtry

en: Filtering by:
pl: Filtrowanie po:

en: Themes list
pl: Lista motywów

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
pl: Szczegóły i podgląd

[ctx: theme]
en: Already Installed
pl: Zainstalowany

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
pl: Poprzednie

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
pl: Następne

en: This theme has not been rated yet.
pl: Motyw nie został jeszcze oceniony.

en: Manage Themes
pl: Zarządzaj motywami

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
pl: Ekran służy do zarządzania zainstalowanymi motywami. Obok standardowych motywów dołączonych do instalacji WordPressa istnieją również motywy tworzone przez osoby trzecie.

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
pl: Najedź lub dotknij, aby zobaczyć przyciski aktywacji i podglądu na żywo.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
pl: Kliknij na motyw aby zobaczyć jego nazwę, wersję, autora, opis, tagi i link do usunięcia.

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
pl: Kliknij Dostosuj dla aktualnego motywu albo Podejrzyj dla dowolnego innego motywu, aby zobaczyć podgląd.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
pl: Aktualnie używany motyw jest wyróżniony i wyświetlany jako pierwszy.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
pl: Wyszukiwanie pośród zainstalowanych motywów obejmuje szukanie w ich nazwie, opisie, autorze oraz tagach.

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
pl: Instalacja motywów w kopiach WordPressa obsługujących sieci witryn może zostać wykonana tylko z poziomu ekranu „Administracja siecią witryn”.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
pl: W celu zainstalowania motywu, należy wybrać przycisk &#8222;Dodaj nowy&#8221; i przejść do ekranu, na którym można przejrzeć lub przeszukać <a href="%s" target="_blank">katalog motywów WordPressa</a>. Motywy umieszczone w katalogu zostały zaprojektowane i zaprogramowywane przez osoby trzecie i są zgodne z licencją WordPressa. Aha, no i są darmowe!

en: Adding Themes
pl: Dodawanie motywów

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
pl: Dotknij lub najedz na motyw, potem kliknij w Podgląd na żywo aby zobaczyć motyw wraz z opcjami, wyświetlony w widoku na cały ekran. Przycisk podglądu możesz też znaleźć na ekranie szczegółów motywu. Każdy zainstalowany motyw może być użyty w podglądzie i dostosowywany.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
pl: Podgląd motywu jest w pełni interaktywny &ndash; można przełączać się między poszczególnymi stronami aby zobaczyć, jak motyw wyświetla wpisy, archiwa oraz inne strony. Liczba opcji zależy od tego, czy wybrany motyw je obsługuje. Aby zapisać nowe ustawienia i włączyć motyw, kliknij przycisk &#8222;Zapisz i włącz&#8221;, znajdujący się nad menu.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
pl: Jeśli używasz małego monitora, zwiń panel narzędzia do personalizacji przy pomocy przycisku &#8222;Zwiń&#8221;, dzięki temu masz więcej miejsca na podgląd. Aby przywrócić panel, kliknij przycisk &#8222;Zwiń&#8221; ponownie.

en: Previewing and Customizing
pl: Podgląd i personalizacja

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten motyw?
    
    Kliknij 'Anuluj' aby się cofnąć, 'OK' aby skasować.

en: Search Installed Themes
pl: Przeszukaj zainstalowane motywy

en: Search installed themes...
pl: Szukaj wśród zainstalowanych...

[ctx: Add new theme]
en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
pl: Wybrany motyw jest uszkodzony. Przywracam domyślny.

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
pl: Ustawienia zapisane, a szablon włączony. <a href="%s">Przejdź do witryny</a>

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
pl: Nowy motyw został włączony. <a href="%s">Przejdź na witrynę</a>

en: Theme deleted.
pl: Motyw został usunięty.

en: You cannot delete a theme while it has an active child theme.
pl: Nie możesz usunąć motywu, którego motyw potomny jest aktualnie używany.

en: ERROR: %s
pl: BŁĄD: %s

en: Update Available
pl: Dostępna aktualizacja

en: Broken Themes
pl: Niekompletne motywy

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
pl: Poniższe motywy zostały zainstalowane, ale są niekompletne. Motywy muszą składać się co najmniej z arkusza stylu i szablonu.

[ctx: theme name]
en: Name
pl: Nazwa

en: Install Parent Theme
pl: Zainstaluj motyw nadrzędny

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
pl: &#8222;Press This&#8221; jest skryptozakładką, która czyni blogowanie o rzeczach, które napotykasz w sieci, łatwym. Możesz użyć jej, aby opublikować odnośnik do strony, którą odwiedzasz, lub opublikować zajawkę ze strony. &#8222;Press This&#8221; pozwala nawet na wybranie obrazka spośród dostępnych na przeglądanej stronie w celu użycia go we wpisie. Aby móc publikować wpisy przy użyciu &#8222;Press This&#8221;, po prostu przeciągnij odnośnik &#8222;Press This&#8221; na pasek zakładek twojej przeglądarki. Kliknięcie go podczas pobytu na innej witrynie spowoduje otwarcie okna zawierającego wszystkie wymienione opcje.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
pl: Kategorie są hierarchiczne, co oznacza, że kategorie mogą być podkategoriami innych. Tagi nie mają hierarchii, więc nie mogą być w ten sposób porządkowane. Zdarza się, że ktoś zaczyna używać kategorii lub tagów, a później zdaje sobie sprawę, że drugie byłoby lepsze do danego zastosowania.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
pl: Kliknięcie odnośnika „użyj konwertera kategorii i tagów” spowoduje przejście do ekranu „Import”, gdzie konwerter można zainstalować jako wtyczkę. Po instalacji konwertera kliknięcie odnośnika „Włącz wtyczkę i uruchom importer” przeniesie Cię na ekran, na którym możliwa będzie konwersja tagów na kategorie i odwrotnie.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. narzędzi</a>

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
pl: Press This jest małym narzędziem do łatwiejszego tworzenia wpisów na podstawie treści odwiedzanych przez ciebie stron.

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
pl: Przy jej pomocy można kopiować ze stron internetowych tekst, obrazki i filmy, a następnie modyfikować te wycinki i publikować je na swojej witrynie wprost z okna &#8222;Press This&#8221;.

en: Install Press This
pl: Zainstaluj Press This

en: Bookmarklet
pl: Skryptozakładka

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
pl: Przeciągnij poniższą skryptozakładkę na pasek zakładek. Kliknij ją, gdy będziesz na stronie, której treść chcesz omówić lub udostępnić na swojej witrynie.

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
pl: Skopuj kod skryptozakładki &#8220;Press This&#8221;

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
pl: Jeśli nie możesz przenieść skryptozakładki do swoich ulubionych zakładek, skopiuj następujący kod i stwórz nową zakładkę ręcznie. Wklej ten kod do pola adresu URL tej zakładki.

en: Direct link (best for mobile)
pl: Odnośnik bezpośredni (odpowiedni dla urządzeń przenośnych)

en: Follow the link to open Press This. Then add it to your device&#8217;s bookmarks or home screen.
pl: Użyj odnośnika, by otworzyć Press This. Następnie dodaj go do ulubionych zakładek lub na pulpit swojego urządzenia przenośnego.

en: Open Press This
pl: Otwórz Press This

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
pl: Jeśli chcesz przekonwertować kategorie na tagi (lub odwrotnie), <a href="%s">użyj konwertera kategorii i tagów</a>, który dostępny jest na ekranie &bdquo;Import&rdquo;.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by wprowadzać zmiany na tej witrynie.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
pl: Używasz rozwojowej wersji WordPressa. Możesz zaktualizować ją do najnowszego nocnego wydania automatycznie lub ściągnąć i zainstalować je ręcznie:

en: Download nightly build
pl: Pobierz nocne wydanie

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
pl: Jeśli zajdzie potrzeba ponownej instalacji wersji %s, będzie można to zrobić na tym ekranie lub po pobraniu paczki i własnoręcznym przeprowadzeniu instalacji:

en: Re-install Now
pl: Zainstaluj ponownie

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
pl: Aktualizacja nie może zostać wykonana, ponieważ <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> wymaga PHP w wersji %2$s lub nowszej i MySQL-a w wersji %3$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowane jest PHP w wersji %4$s i MySQL w wersji %5$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
pl: Aktualizacja nie może zostać wykonana, ponieważ <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> wymaga PHP w wersji %2$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowane jest PHP w wersji %3$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
pl: Aktualizacja nie może zostać wykonana, ponieważ <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> wymaga MySQL-a w wersji %2$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowany jest MySQL w wersji %3$s.

en: You can update to <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
pl: Możesz uruchomić automatyczną aktualizację do <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">wersji %2$s</a> lub pobrać paczkę i zainstalować ją ręcznie:

en: Download %s
pl: Pobierz wersję %s

en: Hide this update
pl: Ukryj informację o tej aktualizacji

en: Bring back this update
pl: Przywróć informację o tej aktualizacji

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
pl: Ta zlokalizowana wersja zawiera zarówno tłumaczenie, jak i inne rozmaite zmiany związane z przekładem. Możesz pominąć aktualizację, jeżeli chcesz zachować obecnie zainstalowane tłumaczenie.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
pl: Zamierzasz zainstalować WordPressa %s <strong>w angielskiej (amerykańskiej) wersji językowej.</strong> Istnieje ryzyko, że po wykonaniu aktualizacji używane przez Ciebie tłumaczenie przestanie działać. Jeśli chcesz, możesz poczekać, aż wydana zostanie paczka z tłumaczeniem.

en: Show hidden updates
pl: Pokaż ukryte informacje o aktualizacjach

en: Hide hidden updates
pl: Ukryj ukryte informacje o aktualizacjach

en: You have the latest version of WordPress.
pl: Zainstalowana jest najnowsza wersja WordPressa.

en: Future security updates will be applied automatically.
pl: Przyszłe aktualizacje zabezpieczeń zostaną automatycznie zainstalowane.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
pl: <strong>Ważne:</strong> Przed wykonaniem aktualizacji proszę <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">utworzyć kopie zapasowe swojej bazy danych i plików</a>. Aby uzyskać pomoc dotyczącą aktualizacji, odwiedź stronę <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Aktualizowanie WordPressa</a> Kodeksu.

en: An updated version of WordPress is available.
pl: Dostępna jest nowa wersja WordPressa.

en: BETA TESTERS:
pl: TESTERZY WERSJI BETA:

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
pl: Witryna jest ustawiona w taki sposób że automatyczna aktualizacja obejmuje zarówno nowe wydania jak i wersje beta.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
pl: W czasie aktualizacji Twojej witryny zostanie ona przełączona do trybu konserwacji. Kiedy tylko aktualizacja zostanie zakończona, przywrócony zostanie normalny tryb pracy witryny.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
pl: <a href="%s">Dowiedz się więcej o WordPressie %s</a>.

en: Your plugins are all up to date.
pl: Wszystkie twoje wtyczki są aktualne.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
pl: Dostępne są nowe wersje poniższych wtyczek. Zaznacz wtyczki, które chcesz zaktualizować, a następnie kliknij przycisk &#8222;Zaktualizuj wtyczki&#8221;.

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
pl: Kompatybilność z WordPressem %1$s: 100%% (wg autora)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
pl: Kompatybilność z WordPressem %1$s: %2$d%% (%3$d głosów na &bdquo;działa&rdquo; spośród %4$d)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
pl: Kompatybilność z WordPressem %1$s: Nieznana

en: View version %1$s details.
pl: Zobacz szczegółowe informacje o wersji %1$s.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
pl: Używasz wersji %1$s. Zaktualizuj do wersji %2$s.

en: Your themes are all up to date.
pl: Wszystkie twoje motywy są aktualne.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
pl: Dostępne są nowe wersje poniższych motywów. Zaznacz motywy, które chcesz zaktualizować, a następnie kliknij przycisk &#8222;Zaktualizuj motywy&#8221;.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
pl: <strong>Proszę pamiętać:</strong> Wszelkie modyfikacje dokonane w plikach motywu zostaną utracone. Proszę rozważyć skorzystanie z funkcji <a href="%s">motywów potomnych</a>.

en: Update Themes
pl: Zaktualizuj motywy

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Your translations are all up to date.
pl: Wszystkie twoje tłumaczenia są aktualne.

en: New translations are available.
pl: Dostępne są nowe tłumaczenia.

en: Update WordPress
pl: Zaktualizuj WordPressa

en: WordPress Updates
pl: Aktualizacje WordPressa

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes, plugins, and translations from the WordPress.org repositories.
pl: Na tym ekranie można zaktualizować WordPressa do najnowszej wersji, a także zaktualizować motywy, wtyczki i tłumaczenia pochodzące z repozytoriów WordPress.org.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
pl: Informacja o dostępnej aktualizacji zostanie wyświetlona w pasku narzędzi i menu nawigacyjnym.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
pl: <strong>WordPress</strong> &mdash; Aktualizacja WordPressa to tylko jedno kliknięcie. Wystarczy, że po pojawieniu się informacji o dostępności nowej aktualizacji, <strong>wybrać przycisk &bdquo;Aktualizuj teraz&rdquo;</strong>.

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
pl: W większości przypadków WordPress automatycznie zainstaluje poprawki konserwacyjne i zabezpieczeń w tle.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
pl: <strong>Motywy i wtyczki</strong> &mdash; Aby zaktualizować wybrane motywy lub wtyczki, należy je zaznacz, a następnie <strong>kliknąć na odpowiednim przycisku &bdquo;Aktualizuj&rdquo;</strong>. Jeśli chcesz od razu zaktualizować wszystkie motywy lub wtyczki, należy użyć pola wyboru znajdującego się na górze każdej z sekcji.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
pl: <strong>Tłumaczenia</strong> &mdash; Pliki tłumaczeń WordPressa są pobierane razem z pozostałymi aktualizacjami. Jeżeli jednak zdarzy się, że będą nieaktualny wystarczy <strong>kliknąć przycisk &#8220;Aktualizuj tłumaczenia&#8221;</strong>.

en: How to Update
pl: Jak uaktualnić

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. aktualizowania WordPressa</a>

en: Please select one or more themes to update.
pl: Proszę wybrać jeden lub więcej motywów, które mają zostać zaktualizowane.

en: Please select one or more plugins to update.
pl: Proszę wybrać jedną lub więcej wtyczek, które mają zostać zaktualizowane.

note: translators: %1 date, %2 time.
en: Last checked on %1$s at %2$s.
pl: Ostatnio sprawdzono %1$s o %2$s.

en: Check Again
pl: Sprawdź ponownie

en: Plugin Reactivation
pl: Ponowne włączanie wtyczki

en: Plugin reactivated successfully.
pl: Wtyczka została pomyślnie włączona ponownie.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
pl: Ponowne włączanie wtyczki nie powiodło się z powodu krytycznego błędu.

en: Installing Plugin: %s
pl: Instalacja wtyczki: %s

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
pl: Instalacja wtyczki z wysłanego na serwer pliku: %s

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by aktualizować motywy na tej witrynie.

en: Install Themes
pl: Zainstaluj motywy

en: Installing Theme: %s
pl: Instalacja motywu: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
pl: Instalacja motywu z wysłanego na serwer pliku: %s

en: WordPress &rsaquo; Update
pl: WordPress &rsaquo; Aktualizacja

en: No Update Required
pl: Aktualizacja nie jest wymagana

en: Your WordPress database is already up-to-date!
pl: Baza danych WordPressa jest już aktualna!

en: Database Update Required
pl: Wymagana jest aktualizacja bazy danych

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
pl: WordPress został zaktualizowany! Zanim będziesz mógł z niego korzystać, musimy jeszcze zaktualizować Twoją bazę danych do najnowszej wersji.

en: The database update process may take a little while, so please be patient.
pl: Proces aktualizacji bazy danych może chwilę potrwać, więc prosimy o cierpliwość.

en: Update WordPress Database
pl: Zaktualizuj bazę danych WordPressa

en: Update Complete
pl: Aktualizacja została ukończona

en: Your WordPress database has been successfully updated!
pl: Baza danych WordPressa została zaktualizowana!

en: %s queries
pl: %s zapytań

en: %s seconds
pl: %s s

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
pl: Wszystkie wgrane pliki, można znaleźć w Bibliotece Mediów. Najnowsze pliki są na samej górze.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
pl: Można przeglądać media w prostym widoku siatki, albo jako listę z kolumnami. Do przełączania między widokami używamy ikon znajdującuch się po lewej stronie nad mediami.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
pl: Aby usunąć media, należy wybrać przycisk "Zaznaczenia hurtowego" w górnej części strony. Zanznaczamy pozycje, których chcemy się pozbyć, a następnie wciskamy przycisk "Usuń zaznaczone". Wybranie przycisku "Anuluj zaznaczanie" przywróci tryb przeglądania mediów.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
pl: Kliknięcie elementu spowoduje wyświetlenie okna Szczegółów Załącznika, które pozwala na wyświetlenie medium w podglądzie oraz na szybką edycję. Wszelkie zmiany, które wprowadzisz do załącznika, będą automatycznie zapisywane.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
pl: Użyj przycisków na górze okna lub przycisku strzałki w prawo/lewo z klawiatury w celu szybkiego poruszania się w bibliotece mediów.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
pl: Pojedyncze elementy można usunąć  po otwarciu widoku zaawansowanej edycji na ekranie szczegółów załącznika.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. biblioteki mediów</a>

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
pl: Wyświetlanie widoku siatki w Bibliotece Mediów wymaga włączonego JavaScriptu. <a href="upload.php?mode=list">Wróć do widoku listy</a>.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do przeniesienia tego elementu z kosza w inne miejsce.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
pl: Wszystkie pliki, które zostały wysłane na serwer są wyświetlane w bibliotece mediów. Najnowsze z nich wyświetlane są na samej górze. Możesz użyć karty „Opcje ekranu”, aby dostosować ten ekran do własnych potrzeb.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
pl: Możesz przefiltrować tę listę, aby wyświetlane przez nią były wyłącznie pliki konkretnego typu lub o określonym stanie przy pomocy tekstowych odnośników, znajdujących się na górze ekranu. Możliwe jest także przefiltrowanie listy pod kątem daty przy użyciu rozwijalnych menu, znajdujących się ponad tabelą mediów.

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
pl: Umieszczenie wskaźnika myszy nad jedną z pozycji spowoduje wyświetlenie następujących odnośników: „Edytuj”, „Usuń na zawsze” i „Zobacz”. Kliknięcie „Edytuj” lub tytułu wybranego pliku spowoduje przejście do ekranu, który umożliwia edycję metadanych tego pliku. Kliknięcie „Usuń na zawsze” spowoduje usunięcie pliku z biblioteki, a także ze wszystkich wpisów, do których go załączono. Kliknięcie „Zobacz” przeniesie Cię na stronę wybranego pliku.

en: Attaching Files
pl: Załączniki

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
pl: Jeśli jakiś plik nie został załączony do żadnego wpisu, informacja o tym pojawi się w kolumnie „Załączony do”, a kliknięcie odnośnika „Załącz” spowoduje wyświetlenie małego okna, przy pomocy którego można wyszukać wpis i załączyć plik do niego.

en: Filter media items list
pl: Filtrowanie listy mediów

en: Media items list navigation
pl: Nawigacja listy mediów

en: Media items list
pl: Lista mediów

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
pl[0]: Załączono ponownie %d załącznik.
pl[1]: Załączono ponownie %d załączniki.
pl[2]: Załączono ponownie %d załączników.

en: Detached %d attachment. | Detached %d attachments.
pl[0]: Odłączono %d załącznik.
pl[1]: Odłączono %d załączniki.
pl[2]: Odłączono %d załączników.

en: Media attachment permanently deleted.
pl: Załącznik został na zawsze usunięty.

en: %d media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
pl[0]: Nieodwracalnie usunięto %d medium.
pl[1]: Nieodwracalnie usunięto %d media.
pl[2]: Nieodwracalnie usunięto %d mediów.

en: Media attachment moved to the trash.
pl: Medium zostało przeniesione do kosza.

en: %d media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
pl[0]: %d medium przeniesiono do kosza.
pl[1]: %d media przeniesiono do kosza.
pl[2]: %d mediów przeniesiono do kosza.

en: Media attachment restored from the trash.
pl: Załącznik został przywrócony z kosza.

en: %d media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
pl[0]: %d plik mediów został przywrócony z kosza.
pl[1]: %d pliki mediów zostały przywrócone z kosza.
pl[2]: %d plików mediów zostało przywróconych z kosza.

en: Error saving media attachment.
pl: Błąd zapisu medium jako załącznika.

en: Edit User
pl: Edytuj konto użytkownika

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
pl: Twój profil zawiera informacje o Tobie (składają się one na Twoje &#8222;konto&#8221;) oraz pewne Twoje preferencje związane z działaniem WordPressa.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
pl: Na tym ekranie możesz między innymi zmienić swoje hasło, włączyć skróty klawiaturowe, zmienić zestaw koloru kokpitu i wyłączyć tryb wizualny edytora. Możliwe jest także ukrycie paska narzędzi (wcześniej zwanego paskiem administratora) z właściwej witryny, jednak w kokpicie jest on zawsze widoczny.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
pl: Twoja nazwa użytkownika nie może zostać zmieniona, ale możesz użyć pozostałych pól, by wprowadzić swoje imię i nazwisko lub pseudonim, a następnie wybrać które spośród nich mają być wyświetlane przy wpisach Twojego autorstwa.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
pl: Możesz wylogować się z innych urządzeń, takich jak telefony czy komputery publiczne. W tym celu kliknij przycisk "Wyloguj z wszystkich innych miejsc".

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
pl: Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone odpowiednią etykietą; wypełnienie pozostałych pól jest opcjonalne. Informacje o profilu będą wyświetlane wyłącznie wtedy, kiedy motyw zostanie odpowiednio skonfigurowany.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
pl: Pamiętaj, aby po zakończeniu wprowadzania zmian kliknąć przycisk &#8222;Zaktualizuj profil&#8221;.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. profili użytkowników</a>

en: You do not have permission to edit this user.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by edytować to konto.

en: This user has super admin privileges.
pl: Ten użytkownik posiada uprawnienia superadministratora.

en: Profile updated.
pl: Profil został zaktualizowany.

en: User updated.
pl: Konto użytkownika zostało zaktualizowane.

en: You can set the language, and the translation files will be automatically downloaded and installed (available if your filesystem is writable).
pl: Możesz zmienić język, a tłumaczenie zostanie automatycznie pobrane i zainstalowane (jeżeli system plików pozwala na zapis).

en: UTC means Coordinated Universal Time.
pl: UTC to skrót od &#8222;uniwersalny czas koordynowany&#8221;.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. ustawień ogólnych</a>

en: In a few words, explain what this site is about.
pl: W kilku słowach opisz, o czym jest ta witryna.

en: Enter the address here if you <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">want your site home page to be different from your WordPress installation directory.</a>
pl: Wprowadź adres, <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">jeśli chcesz mieć WordPressa w innym katalogu, niż główny.</a>

en: Email Address
pl: Adres email

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
pl: Adres ten jest wykorzystywany do spraw administracyjnych, takich jak powiadamianie o rejestracji nowych użytkowników.

en: Membership
pl: Członkostwo

en: Anyone can register
pl: Każdy może się zarejestrować

en: New User Default Role
pl: Domyślna rola nowych użytkowników

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an email at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
pl: Ten adres używany jest w celach administracyjnych. Jeśli zmienisz go, wyślemy pod nowy adres emaila, aby potwierdzić tę operację. <strong>Nowy adres nie będzie aktywny do czasu potwierdzenia go.</strong>

note: translators: 1: new admin email, 2: Cancel link URL
en: There is a pending change of the admin email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
pl: Istnieje oczekująca prośba zmiany adresu email administratora na %1$s. <a href="%2$s">Anuluj</a>

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

note: translators: %s: UTC time
en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is %s
pl: Czas <abbr title="Uniwersalny czas koordynowany">UTC</abbr>: %s

note: translators: %s: local time
en: Local time is %s
pl: Lokalny czas to %s

en: Choose a city in the same timezone as you.
pl: Wybierz miasto, w którym obowiązuje taka sama strefa czasowa.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
pl: W tej strefie czasowej obowiązuje obecnie czas letni.

en: This timezone is currently in standard time.
pl: W tej strefie czasowej obowiązuje obecnie czas zimowy.

note: translators: %s: date and time
en: Daylight saving time begins on: %s.
pl: Czas letni rozpoczyna się %s.

note: translators: %s: date and time
en: Standard time begins on: %s.
pl: Podstawowy czas zaczyna się %s.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
pl: W tej strefie czasowej nie obowiązuje przechodzenie na czas letni.

en: Custom:
pl: Własny:

en: enter a custom date format in the following field
pl: w poniższym polu wprowadź własny format daty

en: Custom date format:
pl: Własny format daty:

en: example:
pl: przykład:

en: enter a custom time format in the following field
pl: w poniższym polu wprowadź własny format godziny

en: Custom time format:
pl: Własny format czasu:

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Dokumentacja dot. formatowania dat i godzin</a>.

en: Week Starts On
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Site Language
pl: Język witryny

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
pl: Stała %s w pliku %s nie jest już potrzebna.

en: Media Settings
pl: Ustawienia mediów

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
pl: Możesz określić maksymalne wymiary obrazków wstawianych do pisanych tekstów, a także wstawić obrazek z zachowaniem jego oryginalnych wymiarów.

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
pl: W sekcji „Wysyłanie plików na serwer” można ustawić katalog, w którym przechowywane będą wysyłane na serwer pliki oraz ścieżkę do niego.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. ustawień mediów</a>

en: Image sizes
pl: Rozmiary obrazków

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
pl: Wyświetlane poniżej rozmiary określają maksymalną liczbę pikseli, z jakiej mogą się składać wymiary dodawanych do biblioteki mediów obrazków.

en: Thumbnail size
pl: Rozmiar miniatury

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
pl: Przytnij miniaturę do podanych wymiarów (domyślnie miniatury są proporcjonalne)

en: Medium size
pl: Średni rozmiar

en: Max Width
pl: Maksymalna szerokość

en: Max Height
pl: Maksymalna wysokość

en: Large size
pl: Duży rozmiar

en: Embeds
pl: Osadzone treści

en: Uploading Files
pl: Wysyłanie plików na serwer

en: Store uploads in this folder
pl: Przechowuj wysłane pliki w katalogu

note: translators: %s: wp-content/uploads
en: Default is %s
pl: Domyślnie jest to %s

en: Full URL path to files
pl: Pełny adres URL katalogu z plikami

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
pl: Zmiana tego ustawienia jest opcjonalna. Domyślnie to pole jest puste.

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
pl: Porządkuj wysyłane pliki w katalogi z numerami miesięcy i lat w nazwach

en: Permalink Settings
pl: Ustawienia bezpośrednich odnośników

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
pl: Bezpośrednie odnośniki wskazują na pojedyncze wpisy i strony, a także na archiwa kategorii i tagów. Odnośniki te nie powinny się zmieniać, aby nie uniemożliwiać dostępu do danych treści osobom, które posiadają stare adresy.

en: This screen allows you to choose your permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
pl: Na tym ekranie można wybrać format bezpośrednich odnośników. Możesz wybrać jeden z powszechnie używanych lub wymyślić swój.

en: Permalinks can contain useful information, such as the post date, title, or other elements. You can choose from any of the suggested permalink formats, or you can craft your own if you select Custom Structure.
pl: Bezpośrednie odnośniki mogą zawierać wartościowe informacje, takie jak data wpisu, tytuł lub inne elementy. Możesz wybrać dowolny z sugerowanych formatów odnośników, bądź też stworzyć własny po wybraniu Własnego formatu.

en: If you pick an option other than Plain, your general URL path with structure tags (terms surrounded by <code>%</code>) will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
pl: Jeśli wybierzesz opcję inną niż &#8222;Prosty&#8221;, nowa struktura odnośników, wraz z tagami zawartymi pomiędzy znakami <code>%</code>, pojawi się w polu &#8222;Własny format&#8221;, gdzie będzie mogła zostać ostatecznie dostosowana.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
pl: Jeśli struktura Twoich bezpośrednich odnośników zawiera zmienną <code>%category%</code> lub <code>%tag%</code>, w odnośniku do wpisu, który przypisano do wielu kategorii i tagów, może być obecny tylko jeden termin: o najniższym numerze.

en: Custom Structures
pl: Własny format

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
pl: Opcjonalne pola pozwalają na personalizację formatu bezpośrednich odnośników do archiwów kategorii oraz tagów, na przykład odnośnikiem do strony wyświetlającej wszystkie wpisy z kategorii &#8222;Bez kategorii&#8221; może być <code>/tematy/bez-kategorii</code> zamiast <code>/kategoria/bez-kategorii</code>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. ustawień bezpośrednich odnośników</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Dokumentacja dot. używania bezpośrednich odnośników</a>

en: You should update your web.config now.
pl: Teraz należy zaktualizować plik web.config.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
pl: Format bezpośrednich odnośników został zaktualizowany. Wycofaj prawo do zapisu do pliku web.config!

en: Permalink structure updated.
pl: Format bezpośrednich odnośników został zaktualizowany.

en: You should update your .htaccess now.
pl: Teraz należy zaktualizować plik .htaccess.

en: WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. Custom URL structures can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
pl: WordPress pozwala na stworzenie własnej struktury adresów dla bezpośrednich odnośników i archiwów. Własne struktury adresów mogą poprawić estetykę, użyteczność i kompatybilność w przód twoich odnośników. Dostępnych jest <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">kilka znaczników</a>, zaś poniżej zamieszczamy przykłady.

[ctx: sample permalink base]
en: archives
pl: archiwa

en: Common Settings
pl: Popularne ustawienia

en: Plain
pl: Prosty

en: Day and name
pl: Dzień i nazwa

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
pl: przykladowy-wpis

en: Month and name
pl: Miesiąc i nazwa

en: Numeric
pl: Liczbowy

en: Post name
pl: Nazwa wpisu

en: Custom Structure
pl: Własny format

en: Optional
pl: Opcjonalne

note: translators: %s is a placeholder that must come at the start of the URL.
en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>%s/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
pl: Jeśli chcesz, możesz ustawić własny format odnośników <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> dla kategorii i tagów. Przykładowo, jeśli wprowadzisz <code>tematy</code> jako podstawę adresów kategorii, odnośniki do kategorii będą miały postać podobną do <code>%s/tematy/bez-kategorii/</code>. Jeśli pozostawisz te pola puste, zastosowane zostaną domyślne ustawienia.

note: translators: prefix for category permalinks
en: Category base
pl: Alias kategorii

en: Tag base
pl: Alias tagów

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
pl: Gdybyśmy mieli <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">prawo do zapisu</a> do Twojego pliku <code>web.config</code>, zostałby on automatycznie zaktualizowany, ale z powodu jego braku musisz zrobić to własnoręcznie. Oto zasady przepisywania adresów URL, które powinny się w nim znajdować. Kliknij w dowolnym miejscu w tym polu i wciśnij klawisze <kbd>CTRL + a</kbd>, aby zaznaczyć je wszystkie. Wstaw je następnie do sekcji <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> pliku <code>web.config</code>.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
pl: Jeżeli tymczasowo nadasz nam prawa do zapisu do Twojego pliku <code>web.config</code>, co pozwoli nam automatycznie wygenerować zasady przepisywania adresów, nie zapomnij wycofać tego uprawnienia po zakończeniu operacji.

en: If the root directory of your site were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
pl: Gdybyśmy mieli <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">prawo do zapisu</a> do głównego katalogu twojej instalacji WordPressa, zrobilibyśmy to automatycznie, ale z powodu jego braku musisz własnoręcznie wstawić te reguły przepisywania adresów URL do pliku <code>web.config</code>. Utwórz w głównym katalogu twojej instalacji WordPressa nowy plik o nazwie <code>web.config</code>, kliknij w dowolnym miejscu tego pola i wciśnij klawisze <kbd>CTRL + a</kbd>, aby zaznaczyć całą jego zawartość, a następnie wstaw ją do pliku <code>web.config</code>.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
pl: Jeżeli tymczasowo nadasz nam prawo do zapisu do głównego katalogu Twojej instalacji WordPressa, abyśmy mogli wygenerować plik <code>web.config</code> automatycznie, nie zapomnij wycofać tego uprawnienia po zakończeniu tej operacji.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Documentation on Nginx configuration</a>.
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Dokumentacja na temat konfiguracji na Nginx</a>.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
pl: Gdybyśmy mieli <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">prawa do zapisu</a> do twojego pliku <code>.htaccess</code>, zostałby on automatycznie zaktualizowany, ale z powodu ich braku musisz dokonać tego ręcznie. Oto reguły mod_rewrite'a, które powinny się w nim znajdować. Kliknij w dowolnym miejscu w tym polu i wciśnij klawisze <kbd>CTRL + a</kbd>, aby zaznaczyć je wszystkie.

en: Reading Settings
pl: Ustawienia czytania

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
pl: Ten ekran zawiera ustawienia, które wpływają na sposób wyświetlania publikowanych treści.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
pl: Możesz zdecydować co ma być wyświetlane na stronie głównej Twojej witryny: mogą to być wpisy w odwróconej chronologicznej kolejności (jak na klasycznym blogu) lub statyczna strona. Aby jako strona główna wyświetlana była statyczna strona, najpierw musisz utworzyć <a href="%s">dwie nowe strony</a> &mdash; jedna z nich będzie stroną główną, a druga stroną blogu.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
pl: Możesz zmienić ustawienia kanału RSS, włączając takie rzeczy jak liczba wpisów oraz wybór między pełną treścią, a zajawką.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
pl: Można wybrać, czy witryna może być przeszukiwana przez roboty, usługi pingujące i pająki. Jeżeli chcemy aby tego typu usługi omijały witrynę, należy zaznaczyć pole „Nie pozwalaj wyszukiwarkom indeksować swojej witryny” i kliknąć przycisk „Zapisz zmiany”, znajdujący się u dołu ekranu. Proszę pamiętać, że witryna nie stanie się w ten sposób niedostępną i nadal będzie można ją odwiedzać.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
pl: Kiedy ustawienie to jest aktywne, w boksie &#8220;W skrócie&#8221; wyświetlany jest tekst &#8220;Sugerowane jest nie indeksowanie witryny&#8221;, przypominający, że nie zezwolono wyszukiwarkom na indeksowanie witryny.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. ustawień czytania</a>

en: Encoding for pages and feeds
pl: Kodowanie stron i kanałów

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
pl: <a href="%s">statyczną stronę</a> (wybierz poniżej)

en: Front page: %s
pl: Strona główna: %s

en: Posts page: %s
pl: Strona z wpisami: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
pl: <strong>Ostrzeżenie:</strong> to nie powinny być te same strony!

en: Blog pages show at most
pl: Strony blogu wyświetlają maksymalnie

en: posts
pl: wpisów

en: Syndication feeds show the most recent
pl: Kanały nowości wyświetlają ostatnie

en: items
pl: elementów

en: For each article in a feed, show
pl: W kanałach nowości wyświetlaj

en: Full text
pl: całą treść

en: Summary
pl: wypisy

en: Writing Settings
pl: Ustawienia pisania

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
pl: Treści na tej witrynie mogą być publikowane na kilka różnych sposobów. Na tym ekranie dostępne są ustawienia każdego z nich. W sekcji na samej górze możesz dostosować do swoich potrzeb ustawienia edytora w kokpicie, a reszta dotyczy zdalnego publikowania. Aby dowiedzieć się więcej na temat sposobów zdalnego publikowania wpisów, zapoznaj się z dokumentacją (po prawej).

en: Post Via Email
pl: Publikacja przez email

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret email account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
pl: Publikacja przez email pozwala na wykorzystanie istniejącego konta email do publikowania treści na witrynie. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz posiadać tajne konto email, z którym można się połączyć przez protokół POP3. Konto to musi być tajne, ponieważ każda wiadomość, która na nie przyjdzie, zostanie opublikowana jako wpis WordPressa.

en: Update Services
pl: Usługi aktualizacji

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
pl: Jeśli chcesz, WordPress może automatycznie powiadamiać różne serwisy o nowych wpisach na Twojej witrynie.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. ustawień pisania</a>

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
pl: Konwertuj emotikony, takie jak <code>:-)</code> i <code>:-P</code>, na obrazki podczas ich wyświetlania

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
pl: Niech WordPress automatycznie poprawia nieprawidłowo zagnieżdżony kod XHTML

en: Default Post Category
pl: Domyślna kategoria wpisów

en: Default Post Format
pl: Domyślny format wpisu

en: Default Link Category
pl: Domyślna kategoria odnośników

en: Post via email
pl: Publikacja przez email

en: To post to WordPress by email you must set up a secret email account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
pl: Aby umożliwić publikację wpisów przez email musisz utworzyć tajne konto email z dostępem przez POP3. Jakakolwiek wiadomość wysłana pod ten adres zostanie opublikowana, więc lepiej nikomu go nie ujawniać. Oto trzy losowe ciągi znaków, które możesz wykorzystać: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
pl: Serwer pocztowy

en: Login Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Default Mail Category
pl: Domyślna kategoria wpisów dodawanych przez email

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
pl: Podczas publikacji nowego wpisu WordPress automatycznie powiadamia poniższe usługi aktualizacji witryn. Więcej informacji na ten temat znajduje się w sekcji "<a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Usługi aktualizacji</a>" kodeksu WordPressa. Wprowadź adresy w oddzielnych liniach.

en: WordPress is not notifying any <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
pl: WordPress nie wysyła <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">powiadomień o dodaniu nowych treści</a> ze względu na wybrane <a href="%s">ustawienia widoczności</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
pl: <strong>BŁĄD</strong>: Strona z ustawieniami nie została znaleziona.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by modyfikować niezarejestrowane ustawienia na tej witrynie.

note: translators: %s: the option/setting
en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://codex.wordpress.org/Settings_API
pl: Ustawienie %s nie jest zarejestrowane. Niezarejestrowane ustawienia są przestarzałe. Patrz: https://codex.wordpress.org/Settings_API

en: All Settings
pl: Wszystkie ustawienia

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by zarządzać wtyczkami na tej witrynie.

en: Edit Plugins
pl: Edytuj wtyczki

en: No such file exists! Double check the name and try again.
pl: Taki plik nie istnieje! Dwukrotnie sprawdź poprawność wprowadzonej nazwy i spróbuj ponownie.

en: Files of this type are not editable.
pl: Edycji plików tego typu jest niemożliwa.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
pl: Możesz użyć tego edytora, aby wprowadzić zmiany do każdego spośród plików PHP zainstalowanych wtyczek, pamiętaj jednak, że zaktualizowanie wtyczki spowoduje nadpisanie wprowadzonych modyfikacji.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
pl: Wybierz wtyczkę, którą chcesz zmodyfikować, z menu znajdującego się w prawej górnej części ekranu i kliknij przycisk &#8222;Wybierz&#8221;. Kliknij dowolną z nazw plików wtyczki, aby wczytać ją do edytora, i wprowadź pożądane zmiany. Po zakończeniu pracy, nie zapomnij zapisać swoje modyfikacje &mdash; kliknij przycisk &#8222;Zaktualizuj plik&#8221;.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
pl: Menu &#8222;Dokumentacja&#8221; pod edytorem wyświetla listę funkcji języka PHP, które zostały znalezione w edytowanym pliku wtyczki. Kliknięcie &#8222;Zobacz dokumentację&#8221; powoduje przejście do strony internetowej z informacjami o danej funkcji.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key. In some cases the Esc key will need to be pressed twice before the Tab key will allow you to continue.
pl: W edytorze kodu wciśnięcie klawisza Tab spowoduje wstawienie odstępu. Aby przejść do wyboru kolejnego elementu poza edytorem kodu, najpierw wciśnij klawisz Esc, a dopiero potem Tab. W niektórych przypadkach klawisz Esc trzeba będzie wcisnąć dwukrotnie przed wciśnięciem Tab, by metoda ta zadziałała.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
pl: Jeśli chcesz wprowadzić zmiany, ale nie chcesz, żeby zostały one nadpisane po aktualizacji wtyczki, być może dobrze byłoby rozważyć napisanie własnej wtyczki. Aby dowiedzieć się jak zmodyfikować lub stworzyć całkowicie nową wtyczkę albo tylko lepiej zrozumieć ich anatomię, zajrzyj do poniższych odnośników.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
pl: Wszelkie zmiany wprowadzone do plików na tym ekranie będą miały wpływ na wszystkie witryny sieci.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. edycji wtyczek</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Dokumentacja dot. tworzenia wtyczek</a>

en: Function Name&hellip;
pl: Nazwa funkcji&hellip;

en: File edited successfully.
pl: Plik został pomyślnie zmodyfikowany.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
pl: Ta wtyczka została wyłączona, ponieważ wprowadzone zmiany spowodowały <strong>krytyczny błąd</strong>.

note: translators: %s: plugin file name
en: Editing %s (active)
pl: Edytowanie %s (aktualny stan elementu: włączone)

note: translators: %s: plugin file name
en: Browsing %s (active)
pl: Przeglądanie %s (aktualny stan elementu: włączone)

note: translators: %s: plugin file name
en: Editing %s (inactive)
pl: Edytowanie %s (aktualny stan elementu: wyłączony)

note: translators: %s: plugin file name
en: Browsing %s (inactive)
pl: Przeglądanie %s (aktualny stan elementu: wyłączony)

en: Select plugin to edit:
pl: Wybierz wtyczkę, którą chcesz edytować:

en: Plugin Files
pl: Pliki wtyczki

en: Documentation:
pl: Dokumentacja:

en: Look Up
pl: Zobacz dokumentację

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Wprowadzanie zmian do włączonych wtyczek nie jest zalecane. Jeśli wprowadzone zmiany spowodują krytyczny błąd, wtyczka zostanie automatycznie wyłączona.

en: Update File and Attempt to Reactivate
pl: Zaktualizuj plik i spróbuj włączyć wtyczkę

en: Update File
pl: Zaktualizuj plik

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
pl: WordPress musi być uprawniony do zapisu do tego pliku, aby można było zapisać wprowadzone zmiany. Więcej informacji znajduje się w <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">kodeksie</a>.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by instalować wtyczki na tej witrynie.

en: Add Plugins
pl: Dodaj wtyczki

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
pl: Wtyczki dodają do WordPressa nowe funkcje. Są one tworzone niezależnie od samego WordPressa przez tysiące programistów na całym świecie. Wszystkie wtyczki, które znajdują się w oficjalnym <a href="%s" target="_blank">katalogu wtyczek na witrynie WordPress.org</a>, są zgodne z licencją WordPressa. Możesz znaleźć nowe wtyczki, przeszukując lub przeglądając wspomniany katalog wtyczek z poziomu tego ekranu.

en: Adding Plugins
pl: Dodawanie wtyczek

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
pl: Użyj okna wyszukiwania, jeżeli wiesz, co chcesz znaleźć. Można przeszukiwać katalog wtyczek WordPress.org za pomocą terminu, autora czy tagu. Można także przeglądać katalog wybierając popularne tagi. Im większy rozmiar tagu, tym więcej wtyczek zostało nim oznaczonych.

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
pl: Jeśli chcesz tylko zorientować się w dostępnych możliwościach, przejrzyj Wyróżnione i Popularne wtyczki przy pomocy odnośników w lewym górnym rogu ekranu. Zawartość tych sekcji zmienia się automatycznie.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
pl: Można także przeglądać ulubione wtyczki użytkownika używając linku Ulubione w górnym lewym rogu ekranu i wpisaniu nazwy użytkownika z WordPress.org.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
pl: Jeśli chcesz zainstalować wtyczkę, którą pobrano spoza katalogu, kliknij odnośnik „Wyślij na serwer”, znajdujący się w lewym górnym rogu. Po wybraniu odnośnika pojawi się prośba o wysłanie paczki .zip na serwer. Wysłana wtyczka zostanie zainstalowana i będzie ją można włączyć.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. instalacji wtyczek</a>

en: Filter plugins list
pl: Filtrowanie listy wtyczek

en: Plugins list navigation
pl: Nawigacja listy wtyczek

en: Plugins list
pl: Lista wtyczek

[ctx: plugins]
en: Browse
pl: Przeglądaj

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by zarządzać wtyczkami na tej witrynie.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by włączać wtyczki na tej witrynie.

en: Update Plugins
pl: Zaktualizuj wtyczki

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by wyłączać wtyczki na tej witrynie.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by usuwać wtyczki z tej witryny.

en: Delete Plugin
pl: Usuń wtyczkę

en: This plugin may be active on other sites in the network.
pl: Ta wtyczka może być włączona na innych stronach sieci witryn.

en: You are about to remove the following plugin:
pl: Zamierzasz usunąć następującą wtyczkę:

en: Delete Plugins
pl: Usuwanie wtyczek

en: These plugins may be active on other sites in the network.
pl: Te wtyczki mogą być włączone na innych stronach sieci witryn.

en: You are about to remove the following plugins:
pl: Zamierzasz usunąć następujące wtyczki:

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
pl: <strong>%1$s</strong>, autorzy: <em>%2$s</em> (<strong>usunięte</strong> zostaną również <strong>dane wtyczki</strong>)

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
pl: <strong>%1$s</strong>, autorzy: <em>%2$s</em>

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te pliki i dane?

en: Are you sure you wish to delete these files?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te pliki?

en: Yes, delete these files and data
pl: Tak, usuń te pliki i dane

en: Yes, delete these files
pl: Tak, usuń te pliki

en: No, return me to the plugin list
pl: Nie, wróć do listy wtyczek

en: Click to view entire list of files which will be deleted
pl: Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę plików, które zostaną usunięte

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
pl: Wtyczki rozszerzają funkcjonalność WordPressa. Po instalacji wtyczki można ją włączyć lub wyłączyć w tym miejscu.

note: translators: 1: Plugin Browser/Installer URL, 2: WordPress Plugin Directory URL 3: local plugin directory
en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your %3$s directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
pl: Możesz dodać nowe wtyczki do swojej witryny za pomocą funkcjonalności <a href="%1$s">przeglądarki i instalatora wtyczek</a> lub bezpośrednio przeglądając <a href="%2$s" target="_blank">katalog wtyczek WordPressa</a> i instalując je ręcznie. Aby zainstalować wtyczkę ręcznie, zazwyczaj wystarczy wysłać jej pliki na serwer do katalogu %3$s. Kiedy wtyczka zostanie już zainstalowana, jej włączenie będzie możliwe na tym ekranie.

en: Troubleshooting
pl: Rozwiązywanie problemów

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
pl: W większości przypadków, wtyczki spokojne koegzystują z innymi wtyczkami, jednak czasami zdarza się, że powstaje konflikt między kodami wtyczek. Jeśli na Twojej stronie zaczynają dziać się dziwne rzeczy, właśnie taka sytuacja może je powodować. Spróbuj wyłączyć wszystkie swoje wtyczki i włączać je w różnych zestawieniach, aby wykluczyć te, które powodują problemy.

note: translators: WP_PLUGIN_DIR constant value
en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the %s directory and it will be automatically deactivated.
pl: Jeżeli coś pójdzie nie tak w związku z wtyczką i nie będziesz w stanie używać WordPressa, usuń lub zmień nazwę jej pliku znajdującego się w katalogu %s, a wtyczka zostanie automatycznie wyłączona.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Dokumentacja dot. zarządzania wtyczkami</a>

note: translators: 1: plugin file 2: error message
en: The plugin %1$s has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %2$s
pl: Wtyczka %1$s została <strong>wyłączona</strong> z powodu błędu: %2$s

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
pl: Nie możesz usunąć wtyczki, która jest włączona na głównej witrynie.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
pl: Wtyczka zwróciła %d <strong>niespodziewanych znaków</strong> podczas włączania.  Jeżeli na jakimś ekranie Twojej witryny wystąpią napisy &#8222;headers already sent&#8221;, problemy z kanałami nowości lub inne kłopoty, spróbuj wyłączyć lub usunąć tę wtyczkę.

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
pl: Wtyczka nie mogła zostać włączona, ponieważ spowodowała wystąpienie <strong>krytycznego błędu</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
pl: Wtyczka nie mogła zostać usunięta z powodu następującego błędu: %s

en: The selected plugin has been <strong>deleted</strong>.
pl: Wybrana wtyczka została <strong>usunięta</strong>.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
pl: Wybrane wtyczki zostały <strong>usunięte</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
pl: Wtyczka została <strong>włączona</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
pl: Wybrane wtyczki zostały <strong>włączone</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
pl: Wtyczka została <strong>wyłączona</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
pl: Wybrane wtyczki zostały <strong>wyłączone</strong>.

en: All selected plugins are up to date.
pl: Wszystkie wybrane wtyczki są aktualne.

en: Search Installed Plugins
pl: Szukaj wśród zainstalowanych wtyczek

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
pl: Nie powiodło się przesłanie formularza. Proszę odświeżyć stronę i spróbować ponownie.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
pl: Nie możesz edytować tego elementu, ponieważ znajduje się on w koszu. Proszę przywrócić go, a następnie spróbować ponownie.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
pl: Próbujesz przenieść do kosza nieistniejący obiekt.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
pl: Nie możesz tego wyrzucić, ponieważ jest to edytowane przez %s.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
pl: Próbujesz przywrócić z kosza nieistniejący obiekt.

en: This item has already been deleted.
pl: Wybrany obiekt został już skasowany.

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
pl: Porównaj wersje &#8222;%1$s&#8221;

en: &larr; Return to editor
pl: &larr; Powrót do edytora treści

en: This screen is used for managing your content revisions.
pl: Ekran służy do zarządzania wersjami wpisów.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
pl: Wersje są zapisanymi kopiami wpisów i stron, tworzonymi zawsze przy zapisie oraz jako cykliczna kopia automatyczna. Na czerwono, po lewej stronie, zaznaczono treści usunięte, natomiast na zielono po prawej, zaznaczono treści dodane.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
pl: Na tym ekranie można podejrzeć, porównać oraz przywrócić wersje:

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
pl: Przełączanie między wersjami realizuje się przez <strong>przeciąganie wskaźnika w lewo lub prawo</strong> lub <strong>używając przycisków poprzednia i następna</strong>.

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
pl: Porównaj różne wersje klikając z boku strony w <strong> &#8222;Porównaj dowolne dwie wersje&#8221;</strong>.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
pl: W celu przywrócenia poprzedniej wersji, <strong>wybierz Przywróć Wersję</strong>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Zarządzanie wersjami treści</a>

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file to your WordPress installation.
pl: Aby WordPress mógł zostać prawidłowo zainstalowany, w katalogu z jego plikami musi znajdować się plik wp-config-sample.php. Proszę ponownie wgrać ten plik na serwer.

note: translators: %s: install.php
en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
pl: Plik „wp-config.php” znajdujejuż istnieje. Jesli musisz zmienić dowolne z ustawień, które są już określone w tym pliku, usuń go. Możesz spróbować <a href='%s'>zainstalować WordPressa</a>.

note: translators: %s: install.php
en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
pl: Plik „wp-config.php” już istnieje i znajduje się w katalogu nadrzędnym w stosunku do katalogu, w którym umieszczono pliki WordPressa. Jeśli musisz zmienić dowolne z ustawień, które są już określone w tym pliku, usuń go. Możesz spróbować <a href='%s'>zainstalować WordPressa</a>.

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
pl: WordPress &rsaquo; Tworzenie pliku konfiguracyjnego

en: Before getting started
pl: Zanim zaczniemy

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
pl: Witaj na swojej witrynie opartej na WordPressie. Zanim będzie można z niej korzystać, trzeba ustawić dostęp do bazy danych. Potrzebne będą następujące informacje:

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Database username
pl: Nazwa użytkownika bazy danych

en: Database password
pl: Hasło użytkownika bazy danych

en: Database host
pl: Adres serwera bazy danych

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
pl: Prefiks nazw tabel (jeśli chcesz zainstalować więcej niż jedną kopię WordPressa w tej samej bazie danych)

note: translators: %s: wp-config.php
en: We&#8217;re going to use this information to create a %s file.
pl: Wykorzystamy te informacje do stworzenia pliku %s.

note: translators: 1: wp-config-sample.php, 2: wp-config.php
en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open %1$s in a text editor, fill in your information, and save it as %2$s.
pl: Jeśli z jakiegokolwiek powodu to automatyczne tworzenie pliku nie działa, nie martw się. Ten proces tylko zapisuje informacje o dostępie do bazy danych w pliku konfiguracyjnym. Możesz także po prostu otworzyć %1$s w edytorze tekstowym, wpisać te informacje i zapisać plik pod nazwą %2$s.

note: translators: %s: Codex URL
en: Need more help? <a href="%s">We got it</a>.
pl: Potrzebujesz więcej pomocy? <a href="%s">Kliknij tutaj, by ją uzyskać</a>.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you don&#8217;t have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
pl: Informacje te zostały ci prawdopodobnie podane przez administratora twojego serwera. Jeśli ich nie posiadasz, konieczne będzie skontaktowanie się z nim przed rozpoczęciem instalacji. Jeżeli wszystko jest już przygotowane…

en: Let&#8217;s go!
pl: Zaczynajmy!

en: Setup your database connection
pl: Ustawianie połączenia z bazą danych

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
pl: Tutaj powinno się podać szczegóły dotyczące połączenia z bazą danych. Jeżeli ich nie masz, zapytaj o nie administratora serwera.

en: Database Name
pl: Nazwa bazy danych

en: The name of the database you want to run WP in.
pl: Nazwa bazy danych, w której WP ma zostać zainstalowany.

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

[ctx: example username]
en: username
pl: uzytkownik

en: Your MySQL username
pl: Twoja nazwa użytkownika

[ctx: example password]
en: password
pl: haslo

en: &hellip;and your MySQL password.
pl: … i hasło.

en: Database Host
pl: Adres serwera bazy danych

note: translators: %s: localhost
en: You should be able to get this info from your web host, if %s doesn&#8217;t work.
pl: Jeśli %s nie zadziała, zapewne uzyskasz tą informację od swojego dostawcy serwera hostingowego.

en: Table Prefix
pl: Prefiks tabel

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
pl: Jeśli chcesz zainstalować więcej niż jedną kopię WordPressa w tej samej bazie danych, zmień zawartość tego pola.

note: translators: %s: wp-config.php
en: Sorry, but I can&#8217;t write the %s file.
pl: Przykro nam, ale nie możemy zapisać pliku %s.

note: translators: %s: wp-config.php
en: You can create the %s manually and paste the following text into it.
pl: Możesz stworzyć plik %s ręcznie i wkleić do niego następującą treść.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
pl: Po utworzeniu pliku proszę kliknąć przycisk &#8222;Uruchomienie instalacji&#8221;.

en: Run the install
pl: Uruchomienie instalacji

en: Successful database connection
pl: Udało się połączyć z bazą danych

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
pl: W porządku, złotko! Udało ci się przebrnąć przez tę część instalacji. WordPress może teraz połączyć się z twoją bazą danych. Jeśli wszystko gotowe, czas na&hellip;

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by edytować szablony na tej witrynie.

en: Edit Themes
pl: Edytuj motywy

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
pl: <strong>BŁĄD</strong>: Hasła nie mogą zawierać znaku &#8222;\&#8221;.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in both password fields.
pl: <strong>BŁĄD</strong>: Proszę wprowadzić takie samo hasło w obu polach.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an email address.
pl: <strong>BŁĄD</strong>: Proszę wprowadzić adres email.

en: Notice:
pl: Uwaga:

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
pl: Aktualnie używasz automatycznie wygenerowanego hasła do swojego konta. Czy chcesz je zmienić?

en: Yes, take me to my profile page
pl: Tak, zabierz mnie na stronę mojego profilu.

en: No thanks, do not remind me again
pl: Nie, dziękuję. Nie przypominaj mi o tym ponownie.

en: Use https
pl: Używaj https

en: Always use https when visiting the admin
pl: Zawsze używaj https do połączeń z panelem administracyjnym

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role
en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
pl: Cześć,
    Zaproszono Cię do współtworzenia witryny '%1$s' w sieci
    %2$s jako %3$s.
    Jeśli nie chcesz tego robić, zignoruj tego emaila.
    To zaproszenie wygaśnie za kilka dni.
    
    Proszę kliknąć poniższy odnośnik, aby aktywować swoje konto:
    %%s

[ctx: widget]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: widget]
en: Add
pl: Dodaj

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
pl: Witaj w swoim kokpicie! Ten ekran zobaczysz za każdym razem, kiedy zalogujesz się do swojej witryny. Z jego poziomu można przejść do wszystkich ekranów, na których można zarządzać witryną. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyświetlanego w danej chwili ekranu, kliknij kartę &bdquo;Pomoc&rdquo; znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
pl: W menu, które znajduje się po lewej stronie ekranu, wyświetlane są odnośniki do wszystkich ekranów panelu administracyjnego. Aby zobaczyć dostępne podmenu, umieść wskaźnik myszy nad dowolną z jego pozycji. Jeśli chcesz zwinąć to menu w wąski pasek, kliknij strzałkę podpisaną „Zwiń menu”, znajdującą się u jego dołu.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
pl: Odnośniki na pasku narzędzi, który znajduje się u góry ekranu, pozwalają na dostęp zarówno do kokpitu, jak i do właściwej witryny, a także umożliwiają dostęp do ekranu edycji Twojego profilu i pomocnych informacji o WordPressie.

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
pl: Przy pomocy poniżej wymienionych metod można dostosować ten ekran do własnych upodobań. Podobne ustawienia znajdują się na większości pozostałych ekranów kokpitu.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
pl: <strong>Opcje ekranu</strong> &mdash; Użyj zakładki Opcje ekranu wybrać, które bloki Kokpitu mają być wyświetlane.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
pl: <strong>Przeciąganie i upuszczanie</strong> – Aby zmienić ułożenie bloków, można przeciągnąć je w inne miejsca. Aby to zrobić, należy umieścić wskaźnik myszy nad paskiem tytułu wybranego bloku, kliknąć i przytrzymać przycisk myszy, a następnie przeciągnąć blok w docelowe miejsce. Podczas przenoszenia bloków wyświetlane jest szare pole o przerywanym obramowaniu, które wskazuje, gdzie umieszczony zostanie blok, jeśli w danej chwili puszczony zostanie przycisk myszy.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
pl: <strong>Dostosowywanie bloków</strong> &mdash; W celu otwarcia lub zamknięcia bloku naciśnij jego pasek tytułowy. Zawartość niektórych bloków dodawanych przez wtyczki można dostosowywać. W takim przypadku po najechaniu kursorem myszy na pasek tytułowy pojawi się odnośnik &#8222;Konfiguracja&#8221;.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
pl: W Twoim kokpicie dostępne są następujące moduły:

en: <strong>At A Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
pl: <strong>W skrócie</strong> &mdash; Wyświetla podsumowanie treści witryny oraz informację o używanym motywie i wersji WordPressa.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
pl: <strong>Aktywność</strong> &mdash; Pokazuje nadchodzące zaplanowane wpisy, ostatnio opublikowane wpisy oraz ostatnio dodane komentarze do wpisów i pozwala na ich moderację.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
pl: <strong>Szybki szkic</strong> &mdash; Pozwala stworzyć nowy wpis i zapisać go jako szkic. Wyświetla również odnośniki do 5 ostatnio stworzonych szkiców wpisów.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
pl: <strong>Nowości WordPressa</strong> &mdash; Ostatnie wiadomości z oficjalnego projektu WordPressa: <a href="https://planet.wordpress.org/">Planety WordPress</a>, a także informacje o popularnych i nowych wtyczkach.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
pl: <strong>Nowości WordPressa</strong> &mdash; Ostatnie wiadomości z oficjalnego projektu WordPressa: <a href="https://planet.wordpress.org/">Planety WordPress</a>.

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
pl: <strong>Witaj</strong> – Zawiera odnośniki do najczęściej wykonywanych zadań przy tworzeniu nowej witryny.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. kokpitu</a>

en: WordPress &rsaquo; Installation
pl: WordPress &rsaquo; Instalacja

[ctx: Howdy]
en: Welcome
pl: Witaj

en: User(s) already exists.
pl: Konto/konta użytkowników już istnieją.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods, and the @ symbol.
pl: Nazwy użytkowników mogą składać się tylko ze znaków alfanumerycznych, spacji, podkreślników, minusów, kropek i znaku @.

en: Important:
pl: Ważne:

note: translators: The non-breaking space prevents 1Password from thinking the text "log in" should trigger a password save prompt.
en: You will need this password to log&nbsp;in. Please store it in a secure location.
pl: To hasło będzie potrzebne do zalogowania się. Proszę przechowywać je w bezpiecznym miejscu.

en: Repeat Password
pl: Wprowadź hasło ponownie

en: Confirm Password
pl: Potwierdź hasło

en: Confirm use of weak password
pl: Potwierdź użycie słabego hasła

en: Your Email
pl: Twój email

en: Double-check your email address before continuing.
pl: Sprawdź wprowadzony adres email dwukrotnie przed przejściem dalej.

en: Site Visibility
pl: Widoczność witryny

en: Search Engine Visibility
pl: Widoczność dla wyszukiwarek

en: Allow search engines to index this site
pl: Pozwól wyszukiwarkom indeksować witrynę

en: Discourage search engines from indexing this site
pl: Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
pl: Uwaga: Żadna z tych opcji nie blokuje dostępu do Twojej witryny &mdash; to, czy Twoja prośba zostanie uszanowana, zależy od wyszukiwarki.

en: It is up to search engines to honor this request.
pl: Akceptowanie tego ustawienia leży w gestii wyszukiwarki.

en: Install WordPress
pl: Zainstaluj WordPressa

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
pl: Instalacja nie może zostać wykonana, ponieważ <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> wymaga PHP w wersji %2$s lub nowszej i MySQL-a w wersji %3$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowane jest PHP w wersji %4$s i MySQL w wersji %5$s.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
pl: Instalacja nie może zostać wykonana, ponieważ <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> wymaga PHP w wersji %2$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowane jest PHP w wersji %3$s.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
pl: Instalacja nie może zostać wykonana, ponieważ <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> wymaga MySQL-a w wersji %2$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowany jest MySQL w wersji %3$s.

en: Insufficient Requirements
pl: Niespełnione wymagania

en: Configuration Error
pl: Błąd konfiguracji

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
pl: W pliku <code>wp-config.php</code> nie podano prefiksu nazw tabel bazy danych. Konieczne jest podanie go.

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when installing WordPress.
pl: W czasie instalowania WordPressa stała DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES nie może być zdefiniowana.

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
pl: Witaj w słynnym pięciominutowym procesie instalacji WordPressa! Po prostu wypełnij poniższy formularz, a znajdziesz się na drodze do korzystania z najbardziej rozszerzalnej i najpotężniejszej osobistej platformy publikacyjnej na świecie.

en: Information needed
pl: Wymagane informacje

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
pl: Proszę wprowadzić poniższe informacje. Nie martw się, w razie czego zawsze można zmienić je później.

en: Please provide a valid username.
pl: Proszę wprowadzić nazwę istniejącego użytkownika.

en: The username you provided has invalid characters.
pl: Wprowadzona nazwa użytkownika zawiera niedopuszczane znaki.

en: Your passwords do not match. Please try again.
pl: Wprowadzone hasła nie zgadzają się ze sobą. Proszę spróbować ponownie.

en: You must provide an email address.
pl: Musisz wprowadzić adres email.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
pl: Przykro nam, ale to nie jest prawidłowy adres email. Adresy email są postaci <code>nazwauzytkownika@example.com</code>.

en: Success!
pl: Sukces!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
pl: WordPress został zainstalowany. Oczekujesz czegoś jeszcze? Przepraszamy, że musimy Cię rozczarować!

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by dodawać odnośniki do tej witryny.

en: Add New Link
pl: Dodaj nowy odnośnik

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
pl: Na tym ekranie możesz dodać odnośniki, które mogą być wyświetlane na Twojej witrynie, zwykle przy pomocy <a href="%s">widgetów</a>. Domyślnie znajdują się tu odnośniki do kilku stron związanych z WordPressem.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
pl: Odnośniki mogą zostać podzielone na kategorie, które są niezależne od kategorii wpisów.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
pl: Możesz spersonalizować sposób wyświetlania tego ekranu przy pomocy karty &#8222;Opcje ekranu&#8221; i/lub filtrów z rozwijalnych menu, znajdujących się nad tabelą odnośników.

en: Deleting Links
pl: Usuwanie odnośników

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
pl: Usunięcie odnośnika spowoduje usunięcie go na zawsze, ponieważ nie istnieje jeszcze funkcja kosza na odnośniki.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. zarządzania odnośnikami</a>

en: Links list
pl: Lista odnośników

en: %s link deleted. | %s links deleted
pl[0]: %s odnośnik został usunięty.
pl[1]: %s odnośniki zostały usunięte.
pl[2]: %s odnośników zostało usuniętych.

en: Search Links
pl: Szukaj odnośników

en: Edit Link
pl: Edytuj odnośnik

en: Link not found.
pl: Odnośnik nie został znaleziony.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
pl: WordPress &rsaquo; Naprawa bazy danych

en: Allow automatic database repair
pl: Zezwalanie na automatyczną naprawę bazy danych

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
pl: Aby możliwe było użycie skryptu na tej stronie do naprawy problemów w bazie danych, proszę dodać poniższy wiersz do pliku <code>wp-config.php</code>. Kiedy to zrobisz, odśwież tę stronę.

en: Check secret keys
pl: Sprawdzanie tajnych kluczy

note: Translators: 1: wp-config.php; 2: Secret key service URL.
en: While you are editing your %1$s file, take a moment to make sure you have all 8 keys and that they are unique. You can generate these using the <a href="%2$s">WordPress.org secret key service</a>.
pl: W trakcie gdy edytujesz plik %1$s, poświęć chwilę i upewnij się, że masz wszystkie 8 kluczy, z których każdy jest niepowtarzalny. Możesz je wygenerować korzystając z <a href="%2$s">usługi sekretnych kluczy WordPress.org</a>.

en: Database repair results
pl: Wyniki naprawy bazy danych

note: translators: %s: table name
en: The %s table is okay.
pl: Tabela „%s” nie wymaga naprawy.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
pl: W tabeli „%1$s” zgłaszany jest następujący błąd: %2$s. WordPress spróbuje ją naprawić&hellip;

note: translators: %s: table name
en: Successfully repaired the %s table.
pl: Naprawiono tabelę „%s”.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
pl: Nie udało się naprawić tabeli „%1$s”. Wystąpił błąd: %2$s

note: translators: %s: table name
en: The %s table is already optimized.
pl: Tabela „%s” jest już zoptymalizowana.

note: translators: %s: table name
en: Successfully optimized the %s table.
pl: Zoptymalizowano tabelę „%s”.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
pl: Nie udało się zoptymalizować tabeli „%1$s” – błąd: %2$s

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
pl: Niektóre problemy z bazą danych nie mogły zostać naprawione. Proszę skopiować i wkleić poniższą listę błędów na <a href="%s">forum pomocy WordPressa</a>, aby uzyskać dodatkową pomoc.

en: https://wordpress.org/support/forum/how-to-and-troubleshooting
pl: https://pl.forums.wordpress.org/forum/zrob-to-sam-i-konfiguracja-wordpressa

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
pl: Naprawa została ukończona. Proszę usunąć następujące linijki z pliku wp.config.php, aby zapobiec użyciu tej strony przez nieupoważnione osoby.

en: WordPress database repair
pl: Naprawa bazy danych WordPressa

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
pl: Jedna lub więcej tabel bazy danych jest niedostępnych. Aby zezwolić WordPressowi na próbę naprawy tych tabel, wciśnij przycisk &#8222;Napraw bazę danych&#8221;. Naprawa może chwilę potrwać, więc prosimy o cierpliwość.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
pl: WordPress może automatycznie wyszukać typowe problemy z bazą danych i naprawić je. Naprawa może chwilę potrwać, więc prosimy o cierpliwość.

en: Repair Database
pl: Napraw bazę danych

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
pl: WordPress może także zoptymalizować bazę danych. Skutkuje to poprawą wydajność w niektórych sytuacjach. Naprawa i optymalizacja bazy danych może zająć dużo czasu, a dostęp do bazy zostanie zablokowany na czas optymalizacji.

en: Repair and Optimize Database
pl: Napraw i zoptymalizuj bazę danych

en: Upload New Media
pl: Wyślij na serwer nowe media

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
pl: Przy pomocy tego ekranu możesz wysłać na serwer pliki bez uprzedniego tworzenia wpisu. Takie pliki można załączyć do wpisów i stron później. Możesz też nie załączać ich do żadnych wpisów ani stron, a wysłać je na serwer tylko po to, aby móc się nimi podzielić z kimś innym, podając tej osobie internetowy adres takiego pliku. Pliki można wysłać na serwer na trzy sposoby:

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
pl: <strong>Przeciągnij i upuść</strong> pliki, które chcesz wysłać, nad poniższym obszarem. Można to zrobić z wieloma plikami jednocześnie.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
pl: Kliknięcie <strong>Wybierz pliki</strong> spowoduje otwarcie okna, w którym wyświetlane są pliki znajdujące się na Twoim komputerze. Kliknięcie <strong>Otwórz</strong> po wybraniu plików, które chce się wysłać na serwer, spowoduje wyświetlenie paska postępu na ekranie wysyłania plików.

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
pl: Przywróć <strong>skrypt oparty na HTML-u</strong>, klikając odnośnik przed obszarem do upuszczania plików.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. wysyłania mediów na serwer</a>

en: Invalid item ID.
pl: Nieprawidłowy identyfikator elementu.

en: You are not allowed to edit this attachment.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji tego załącznika.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
pl: Próbujesz edytować załącznik, który nie istnieje. Być może został on usunięty?

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
pl: Próbowano zmodyfikować obiekt, który nie jest załącznikiem. Proszę przejść do poprzedniej strony i spróbować ponownie.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
pl: Nie możesz edytować tego załącznika, ponieważ znajduje się on w koszu. Proszę przenieść go w inne miejsce, a następnie spróbować ponownie.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
pl: Na tym ekranie możesz zmodyfikować pięć różnych metadanych o każdym pliku.

[ctx: file]
note: translators: add new file
en: Add New
pl: Dodaj nowe

en: Update Media
pl: Aktualizuj medium

en: Collapse menu
pl: Zwiń menu

en: Main menu
pl: Główne menu

en: Skip to main content
pl: Przejdź do głownej zawartości

en: Updates %s
pl: Aktualizacje %s

en: Library
pl: Biblioteka

[ctx: admin menu]
en: All Links
pl: Wszystkie odnośniki

en: Comments %s
pl: Komentarze %s

en: All Comments
pl: Wszystkie komentarze

en: Appearance
pl: Wygląd

[ctx: theme editor]
en: Editor
pl: Edytor

en: Plugins %s
pl: Wtyczki %s

en: Installed Plugins
pl: Zainstalowane wtyczki

[ctx: plugin]
note: translators: add new plugin
en: Add New
pl: Dodaj nową

[ctx: plugin editor]
en: Editor
pl: Edytor

en: Profile
pl: Profil

en: All Users
pl: Wszyscy użytkownicy

[ctx: user]
en: Add New
pl: Dodaj nowego

en: Your Profile
pl: Twój profil

en: Add New User
pl: Dodaj nowego użytkownika

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Available Tools
pl: Dostępne narzędzia

en: Delete Site
pl: Usuń witrynę

en: Network Setup
pl: Uruchamianie sieci witryn

[ctx: settings screen]
en: General
pl: Ogólne

en: Writing
pl: Pisanie

en: Reading
pl: Czytanie

en: Permalinks
pl: Bezpośrednie odnośniki

en: Multisite support is not enabled.
pl: Obsługa wielu witryn nie jest włączona.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by usunąć tę witrynę.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
pl: Dziękujemy za używanie sieci &#8222;%s&#8221;, Twoja witryna została usunięta. Do zobaczenia!

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
pl: Przepraszamy, kliknięty odnośnik jest nieaktualny. Proszę wybrać inną opcję.

note: translators: Do not translate USERNAME, URL_DELETE, SITE_NAME: those are placeholders.
en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
pl: Witaj ###USERNAME###,
    
    Niedawno kliknąłeś na odnośnik "Usuń witrynę" i uzupełniłeś formularz na kolejnej stronie.
    
    Jeśli jesteś pewien, że chcesz usunąć swoją witrynę, kliknij poniższy odnośnik. Po kliknięciu nie pojawi się kolejna prośba o potwierdzenie, więc kliknij go tylko, jeśli jesteś całkowicie pewien, co robisz:
    ###URL_DELETE###
    
    Jeśli usuniesz swoją witrynę, rozważ otworzenie nowej w przyszłości, używając naszej usługi! (Pamiętaj jednak, że twoja obecna witryna i nazwa użytkownika przepadną na zawsze.)
    
    
    Dziękujemy za używanie witryny,
    Zespół
    ###SITE_NAME###

en: Delete My Site
pl: Usuń moją witrynę

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
pl: Dziękujemy. Na twój adres email została wysłana wiadomość z odnośnikiem, który pozwala potwierdzić chęć wykonania operacji. Twoja witryna nie zostanie usunięta, dopóki nie klikniesz tego odnośnika.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
pl: Jeśli nie chcesz prowadzić już witryny &#8222;%s&#8221;, możesz usunąć ją przy pomocy poniższego formularza. Po kliknięciu <strong>Usuń moją witrynę na zawsze</strong>, na Twój adres email zostanie wysłana wiadomość z odnośnikiem. Kliknięcie tego odnośnika spowoduje usunięcie twojej witryny.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
pl: Pamiętaj: usunięta strona nie może zostać przywrócona.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
pl: Na pewno chcę trwale wyłączyć moją stronę i zdaję sobie sprawę z tego, że ani odzyskanie jej, ani użycie %s nie będzie już nigdy możliwe.

en: Delete My Site Permanently
pl: Usuń moją witrynę na zawsze

en: The primary site you chose does not exist.
pl: Witryna, którą próbowano ustawić jako główną, nie istnieje.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
pl: Na ekranie wyświetlane są wszystkie witryny użytkownika w sieci witryn. Można tutaj ustawić główną witrynę. Użytkownik może także użyć odnośników umieszczonych pod nazwą każdej z witryn, aby przejść na nią lub jej kokpit.

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
pl: Aż do wersji 3.0 WordPressa to, co teraz zwane jest siecią witryn, musiało zostać zainstalowane oddzielnie jako WordPress MU (multi-user; ang. „wieloużytkownikowy”).

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. ekranu &#8222;Moje witryny&#8221;</a>

en: Settings saved.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

[ctx: site]
en: Add New
pl: Dodaj nową

en: You must be a member of at least one site to use this page.
pl: Musisz być użytkownikiem co najmniej jednej witryny, aby móc używać tej strony.

en: Global Settings
pl: Ustawienia globalne

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
pl: Używany motyw nie obsługuje nawigacyjnych menu ani widgetów.

en: The menu item has been successfully deleted.
pl: Element menu został pomyślnie usunięty.

en: The menu has been successfully deleted.
pl: Menu zostało pomyślnie usunięte.

en: Selected menus have been successfully deleted.
pl: Wybrane menu zostało skasowane.

en: Please enter a valid menu name.
pl: Proszę wprowadzić prawidłową nazwę menu.

en: Menu locations updated.
pl: Umiejscowienie menu zostało zaktualizowane.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
pl: Używany motyw nie obsługuje menu natywnie, ale menu można dodać do panelu bocznego przy użyciu widgetu &#8222;Własne menu&#8221; dostępnego na ekranie <a href="%s">Widgety</a>.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
pl: Ten ekran służy do zarządzania własnymi menu nawigacyjnymi.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
pl: Menu mogą być wyświetlane w miejscach określonych w używanym motywie, a także w panelach bocznych po dodaniu do nich widgetu &#8222;Własne menu&#8221; na ekranie <a href="%1$s">Widgety</a>. Jeśli twój motyw nie obsługuje własnych menu (domyślne motywy &bdquo;%2$s&rdquo; i &bdquo;%3$s&rdquo; obsługują je), możesz dowiedzieć się jak dodać tę funkcję do swojego motywu z dokumentacji, do której odnośnik znajduje się po prawej.

en: From this screen you can:
pl: Na tym ekranie możesz:

en: Create, edit, and delete menus
pl: Tworzyć, edytować i usuwać menu

en: Add, organize, and modify individual menu items
pl: Dodawać, porządkować i modyfikować elementy istniejących menu

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
pl: Leżący na górze boks z menu służy do wyboru menu do zmiany w edytorze znajdującym się poniżej.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
pl: W celu edycji istniejącego menu, należy <strong>wybrać je z listy oraz kliknąć Wybierz</strong>

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
pl: Jeżeli do nie stworzono żadnego menu, należy użyć <strong>utwórz nowe menu</strong>.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
pl: Skorzystaj z <strong>dodatkowych ustawień</strong> aby dodać lokacje do wybranego menu. Aby przypisać menu do wszystkich lokacji, należy, na górze ekranu, wybrać zakładkę <strong>Zarządzaj Lokacjami</strong>.

en: Menu Management
pl: Zarządzanie menu

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
pl: Każde menu może zawierać odnośniki do stron, kategorii, własnych adresów URL oraz do innych, niestandardowych typów zawartości. Dodawaj odnośniki do menu, wybierając elementy z rozwijalnych pół z lewej kolumny.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
pl: <strong>Kliknięcie strzałki znajdującej się po prawej od każdego elementu menu</strong> spowoduje wyświetlenie standardowego zestawu opcji. Wyświetlanie dodatkowych opcje, takich jak celu odnośnika (atrybutu &bdquo;target&rdquo; HTML-a), klas CSS, relacji między odnośnikami i opisów odnośników, może zostać włączone lub wyłączone w karcie &bdquo;Opcje ekranu&rdquo;.

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
pl: Możliwe jest jednoczesne dodawanie jednego lub wielu elementów poprzez <strong>zaznaczenie pól wyboru przy wybranych elementach i kliknięcie przycisku „Dodaj do menu”</strong>

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
pl: Aby dodać własny odnośnik, <strong>rozwiń menu "Własne odnośniki", wpisz adres URL i tekst odnośnika, a następnie kliknij "Dodaj do menu"</strong>

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
pl: Aby zmienić kolejność elementów w menu, <strong>przeciągnij i upuść je przy pomocy myszy, lub skrótów klawiaturowych</strong>. Przeciągnij lub przenieś pozycję lekko w prawo, aby uczynić ją podmenu elementu znajdującego się ponad nią.

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
pl: Aby skasować element z menu <strong>należy go rozwinąć i skorzystać z odnośnika Usuń</strong>

en: Editing Menus
pl: Edytowanie menu

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
pl: Ekran służy do przypisywania menu do lokacji w używanym motywie.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
pl: Aby przypisać menu do więcej niż jednej lokacji <strong>należy wybrać menu w każdej wymaganej lokacji</strong>. Po zakończeniu należy użyć przycisku <strong>Zapisz zmiany</strong>

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
pl: Aby edytować menu przypisane do określonego miejsca w motywie, <strong>kliknij znajdujący się obok niego odnośnik „Edytuj”</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
pl: Aby utworzyć nowe menu i automatycznie umieścić je w określonym miejscu w motywie, <strong>kliknij odnośnik „Użyj nowego menu”</strong>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. menu</a>

en: Manage in Customizer
pl: Zarządzaj na ekranie &bdquo;Personalizacja&rdquo;

en: Edit Menus
pl: Edytuj menu

en: Manage Locations
pl: Zarządzaj rozmieszczeniem

en: Theme Location
pl: Położenie motywu

en: Assigned Menu
pl: Przypisane menu

en: Select a Menu
pl: Wybierz menu

[ctx: menu]
en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit selected menu
pl: Edytuj wybrane menu

[ctx: menu]
en: Use new menu
pl: Użyj nowego menu

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
pl: Możesz edytować poniższe menu lub <a href="%s">utworzyć nowe</a>.

en: Select a menu to edit:
pl: Wybierz menu do edycji:

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
pl: lub <a href="%s">utworzyć nowe menu</a>.

en: Enter menu name here
pl: Tutaj wprowadź nazwę menu

en: Save Menu
pl: Zapisz menu

en: Menu Structure
pl: Struktura menu

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
pl: Możesz edytować menu dodając i usuwając wybrane elementy. Ustaw kolejność, przenosząc poszczególne pozycje. Wybierz Utwórz Menu żeby zapisać zmiany.

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
pl: Przenoś elementy aby je ustawić. Kliknij w strzałkę po prawej, żeby wyświetlić dodatkowe opcje.

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
pl: W powyższym polu wpisz nazwę nowego menu i kliknij przycisk &bdquo;Utwórz menu&rdquo;.

en: Menu Settings
pl: Ustawienia menu

en: Auto add pages
pl: Automatycznie dodawaj strony

en: Theme locations
pl: Położenie motywu

[ctx: menu location]
note: translators: %s: menu name
en: (Currently set to: %s)
pl: (Obecne ustawienie: %s)

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by zarządzać ustawieniami tej witryny.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
pl: Na tym ekranie można zmienić ustawienia zarządzania i wyświetlania komentarzy i odnośników do wpisów i stron Twojego blogu. Jest ich tak wiele, że opisanie ich tutaj zajęłoby zbyt wiele miejsca! :) Użyj odnośników do dokumentacji, aby dowiedzieć się, jak działa dane ustawienie.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
pl: Musisz kliknąć przycisk &#8222;Zapisz zmiany&#8221;, znajdujący się u dołu ekranu, aby nowe ustawienia zostały wprowadzone.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. ustawień dyskusji</a>

en: Default article settings
pl: Domyślne ustawienia nowych artykułów

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
pl: Spróbuj powiadomić wszystkie blogi, do których odnośniki zostały umieszczone w artykule

en: These settings may be overridden for individual articles.
pl: Te ustawienia mogą zostać nadpisane dla poszczególnych artykułów.

en: Other comment settings
pl: Pozostałe ustawienia komentarzy

en: Comment author must fill out name and email
pl: Autor komentarza musi wprowadzić swój podpis i email

en: Users must be registered and logged in to comment
pl: Użytkownicy muszą być zarejestrowani i zalogowani, aby móc komentować

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
pl: (Rejestracja została wyłączona. Tylko użytkownicy tej witryny mogą wysyłać komentarze.)

en: Automatically close comments on articles older than %s days
pl: Automatycznie wyłączaj możliwość komentowania artykułów starszych niż %s dni

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
pl: Włącz %s-poziomowe zakorzenianie komentarzy

en: last
pl: ostatnią

en: first
pl: pierwszą

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
pl: Podziel komentarze na strony zawierające po %1$s komentarzy pierwszego poziomu i domyślnie wyświetlaj %2$s ich stronę

en: older
pl: starsze

en: newer
pl: nowsze

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
pl: Na górze strony wyświetlaj %s komentarze

en: Email me whenever
pl: Wyślij mi emaila za każdym razem, kiedy

en: Anyone posts a comment
pl: ktoś doda komentarz

en: A comment is held for moderation
pl: komentarz oczekuje na moderację

en: Before a comment appears
pl: Nim komentarz pojawi się na blogu,

en: Comment must be manually approved
pl: Komentarze muszą zostać zatwierdzone ręcznie

en: Comment author must have a previously approved comment
pl: Inny komentarz tego samego autora musi zostać wcześniej zatwierdzony

en: Comment Moderation
pl: Moderacja komentarzy

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
pl: Pozostaw komentarz do moderacji, jeżeli zawiera on %s lub więcej odnośników. (Spam często charakteryzuje się dużą ilością odnośników w treści wiadomości).

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
pl: Jeżeli komentarz będzie zawierał którekolwiek z tych słów w swojej treści, nazwie użytkownika, jego adresie URL czy email lub adresie IP, zostanie on przeniesiony do <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">kolejki do moderacji</a>. Jedno słowo lub adres IP na linię. Sprawdzane są również fragmenty słów, tak więc słowo &#8222;WordPress&#8221; spełnia warunki kryterium &#8222;press&#8221;.

en: Comment Blacklist
pl: Czarna lista komentarzy

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be put in the trash. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
pl: Jeżeli komentarz będzie zawierał którekolwiek z tych słów w swojej treści, nazwie użytkownika, jego adresie URL czy emailu lub adresie IP, zostanie on oznaczony jako spam. Jedno słowo lub adres IP na linię. Sprawdzane są również fragmenty słów, tak więc słowo &#8222;WordPress&#8221; spełnia warunki kryterium &#8222;press&#8221;.

en: Avatars
pl: Obrazki profilowe

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
pl: Obrazek profilowy jest obrazkem, który podąża za Tobą od blogu do blogu, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy dodajesz komentarze na witrynach obsługujących takie obrazki. W tym miejscu możesz włączyć wyświetlanie obrazków profilowych osób, które piszą komentarze na Twojej witrynie.

en: Avatar Display
pl: Wyświetlanie obrazków profilowych

en: Show Avatars
pl: Wyświetlaj obrazki profilowe

en: Maximum Rating
pl: Najwyższa dozwolona kategoria

note: translators: Content suitability rating: http://bit.ly/89QxZA
en: G &#8212; Suitable for all audiences
pl: G &#8212; odpowiednie dla osób w każdym wieku

note: translators: Content suitability rating: http://bit.ly/89QxZA
en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
pl: PG &#8212; treść może być ofensywna, zwykle dla ludzi w wieku 13 lat i starszych

note: translators: Content suitability rating: http://bit.ly/89QxZA
en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
pl: R &#8212; przeznaczone dla dorosłych czytelników (powyżej 17 lat)

note: translators: Content suitability rating: http://bit.ly/89QxZA
en: X &#8212; Even more mature than above
pl: X &#8212; kategoria jeszcze wyższa niż poprzednia

en: Default Avatar
pl: Domyślny obrazek profilowy

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
pl: Przy komentarzach użytkowników, którzy nie mają własnego obrazka profilowego, wyświetlane może być logo lub obrazki utworzone na podstawie ich adresów email.

en: Mystery Person
pl: Tajemnicza osoba

en: Blank
pl: Brak

en: Gravatar Logo
pl: Logo Gravatara

en: Identicon (Generated)
pl: Identicon (generowany)

en: Wavatar (Generated)
pl: Wavatar (generowany)

en: MonsterID (Generated)
pl: MonsterID (generowany)

en: Retro (Generated)
pl: Retro (generowany)

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
pl: Pola widoczne na tym ekranie służą do określenia podstawowych ustawień Twojej witryny.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
pl: Większość motywów wyświetla tytuł witryny na górze każdej strony, na pasku tytułu przeglądarki oraz jako identyfikator kanałów nowości. Wiele motywów wyświetla również slogany witryn.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
pl: Adres URL WordPressa i adres URL witryny mogą być tym samym (example.com) lub innym adresem, na przykład wtedy, kiedy pliki WordPressa zainstalowane są w podkatalogu (example.com/wordpress), a nie w głównym katalogu.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
pl: Jeśli chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę mogli się na niej sami rejestrować (domyślnie rejestrować nowe konta mogą tylko administratorzy witryny), zaznacz pole „Każdy może się zarejestrować”. Można wybrać rolę, jaką będą mieli nowi użytkownicy – zarówno ci, którzy zarejestrują się sami, jak i ci, których zarejestruje administrator.

en: Enabling the Network
pl: Włączanie funkcjonalności sieci witryn

en: Complete the following steps to enable the features for creating a network of sites.
pl: Wykonaj następujące kroki, by włączyć funkcjonalność umożliwiającą stworzenie sieci witryn.

note: translators: 1: wp-config.php 2: .htaccess translators: 1: wp-config.php 2: web.config
en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %1$s and %2$s files.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Zalecamy wykonanie kopii zapasowej obecnych plików %1$s i %2$s.

note: translators: 1: wp-config.php
en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %s file.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Zalecamy zrobienie kopii zapasowej obecnego pliku %s.

note: translators: 1: wp-config.php 2: location of wp-config file
en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading <code>/* That&#8217;s all, stop editing! Happy blogging. */</code>:
pl: Dodaj następującą treść do swojego pliku %1$s w katalogu %2$s, <strong>powyżej linii</strong> o treści <code>/* That&#8217;s all, stop editing! Happy blogging. */</code>:

note: translators: 1: wp-config.php
en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
pl: Ten unikalny klucz uwierzytelniający także nie znajduje się w twoim pliku %s.

note: translators: 1: wp-config.php
en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
pl: Te unikalne klucze uwierzytelniające także nie znajdują się w twoim pliku %s.

en: To make your installation more secure, you should also add:
pl: Aby lepiej zabezpieczyć instalację, dodaj także:

note: translators: 1: a filename like .htaccess. 2: a file path.
en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
pl: Dodaj następującą treść do swojego pliku %1$s w katalogu %2$s, <strong>zastępując</strong> inne reguły WordPressa:

en: Once you complete these steps, your network is enabled and configured. You will have to log in again.
pl: Po wykonaniu tych czynności sieć witryn będzie włączona i skonfigurowana. Konieczne będzie ponowne zalogowanie się.

en: The <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">Kodowanie znaków</a> witryny (zalecane: UTF-8)

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
pl: Wtyczki rozszerzają możliwości WordPressa. Można je zainstalować korzystając z <a href="%1$s">repozytorium wtyczek WordPressa</a> lub ładując spakowaną w .zip wtyczkę za pomocą <a href="%2$s">tej strony</a>.

en: Popular tags
pl: Popularne tagi

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
pl: Możesz również przeglądać katalog wtyczek w oparciu o najpopularniejsze tagi:

en: %s plugin
pl: Liczba wtyczek: %s

en: %s plugins
pl: Liczba wtyczek: %s

en: Search Plugins
pl: Szukaj wtyczek

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
pl: Jeżeli posiadasz wtyczkę w formacie .zip, możesz zainstalować ją poprzez wysłanie jej na serwer za pośrednictwem tej strony.

en: Plugin zip file
pl: Plik zip z wtyczką

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
pl: Przeglądaj wtyczki dodane do ulubionych w witrynie WordPress.org.

en: Your WordPress.org username:
pl: Twoja nazwa użytkownika w WordPress.org:

en: Get Favorites
pl: Pobierz Ulubione

en: These suggestions are based on the plugins you and other users have installed.
pl: Te sugestie są oparte na wtyczkach zainstalowanych przez ciebie i innych użytkowników.

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
pl: Opis

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
pl: Instalacja

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
pl: Zrzuty ekranu

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
pl: Lista zmian

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
pl: Oceny

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
pl: Inne uwagi

en: Plugin Install
pl: Instalacja wtyczki

en: Requires WordPress Version:
pl: Wymaga WordPressa w wersji

en: %s or higher
pl: %s lub nowszej

en: Compatible up to:
pl: Kompatybilna do wersji:

en: Active Installs:
pl: Aktywnych instalacji:

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
pl: Strona wtyczki na WordPress.org &#187;

en: Plugin Homepage &#187;
pl: Strona domowa wtyczki &#187;

en: Donate to this plugin &#187;
pl: Złóż datek na wtyczkę &#187;

en: Average Rating
pl: Średnia ocen

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
pl[0]: (na podstawie %s głosu)
pl[1]: (na podstawie %s głosów)
pl[2]: (na podstawie %s głosów)

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
pl[0]: Kliknij żeby zobaczyć oceny z %d gwiazdką.
pl[1]: Kliknij żeby zobaczyć oceny z %d gwiazdkami.
pl[2]: Kliknij żeby zobaczyć oceny z %d gwiazdkami.

en: %d star | %d stars
pl[0]: %d gwiazdka
pl[1]: %d gwiazdki
pl[2]: %d gwiazdek

en: Contributors
pl: Zaangażowani

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
pl: <strong>Ostrzeżenie:</strong> Ta wtyczka <strong>nie została przetestowana</strong> z używaną przez Ciebie wersją WordPressa.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
pl: <strong>Ostrzeżenie:</strong> Ta wtyczka <strong>nie została oznaczona jako zgodna</strong> z używaną przez Ciebie wersją WordPressa.

en: Install Update Now
pl: Zainstaluj aktualizację teraz

en: Newer Version (%s) Installed
pl: Zainstalowano nowszą wersję (%s)

en: Latest Version Installed
pl: Zainstalowano najnowszą wersję

note: translators: 1: Site Wide Only: true, 2: Network: true
en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
pl: Nagłówek wtyczki %1$s jest przestarzały. Zamiast niego użyj %2$s.

en: By %s.
pl: Autor: %s.

en: Advanced caching plugin.
pl: Zaawansowana wtyczką cacheująca.

en: Custom database class.
pl: Własna klasa obsługująca bazę danych.

en: Custom database error message.
pl: Własna wiadomość o błędzie dotyczącym bazy danych.

en: Custom install script.
pl: Własny skrypt instalacyjny.

en: Custom maintenance message.
pl: Własna wiadomość o pracach konserwacyjnych.

en: External object cache.
pl: Cache zewnętrznego obiektu.

en: Executed before Multisite is loaded.
pl: Wykonywany przed uruchomieniem obsługi wielu witryn.

en: Custom site deleted message.
pl: Własna wiadomość o usunięciu witryny.

en: Custom site inactive message.
pl: Własna wiadomość o zamknięciu witryny.

en: Custom site suspended message.
pl: Własna wiadomość o zawieszeniu witryny.

en: The plugin generated unexpected output.
pl: Wtyczka zwróciła niespodziewane dane.

en: One of the plugins is invalid.
pl: Jedna z wtyczek jest nieprawidłowa.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
pl: Nie można było w pełni usunąć następujących wtyczek: %s.

en: Invalid plugin path.
pl: Nieprawidłowa ścieżka do wtyczki.

en: Plugin file does not exist.
pl: Plik wtyczki nie istnieje.

en: The plugin does not have a valid header.
pl: Ta wtyczka nie posiada poprawnego nagłówka.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
pl: Grupa ustawień "%s" została usunięta. Proszę użyć innej grupy ustawień.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji stron jako ten użytkownik.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji wpisów jako ten użytkownik.

en: You are not allowed to edit pages.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji stron.

en: You are not allowed to edit posts.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji wpisów.

en: Auto Draft
pl: Automatycznie zapisany szkic

en: You are not allowed to create pages on this site.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do tworzenia stron na tej witrynie.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do tworzenia wpisów lub szkiców na tej witrynie.

en: Permalink:
pl: Bezpośredni odnośnik:

en: Change Permalinks
pl: Ustawienia

en: Edit permalink
pl: Edytuj bezpośredni odnośnik

en: This content is currently locked.
pl: Ten obiekt jest w tej chwili zablokowany.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
pl: Jeśli go przejmiesz, %s przestanie móc go edytować.

en: Take over
pl: Przejmij

en: Saving revision&hellip;
pl: Zapisywanie wersji treści&hellip;

en: Your latest changes were saved as a revision.
pl: Twoje ostatnie zmiany zostały zapisane jako wersja tego wpisu.

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
pl: j M \o H:i

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
pl: Poprzednia

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
pl: Następna

en: Compare any two revisions
pl: Porównaj dowolne dwie wersje

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
pl: Autor:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
pl: Do:

en: Autosave by %s
pl: Automatycznie zapisano, autor: %s

en: Current Revision by %s
pl: Autor aktualnej wersji to: %s

en: Revision by %s
pl: Wersja stworzona przez %s

en: Restore This Autosave
pl: Przywróć tę wersję

en: Restore This Revision
pl: Przywróć wybraną wersję

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
pl: Przepraszamy, ale coś poszło nie tak. Zapytanie porównujące nie może zostać załadowane.

[ctx: default GMT offset or timezone string]
note: translators: default GMT offset or timezone string. Must be either a valid offset (-12 to 14) 	   or a valid timezone string (America/New_York). See http://us3.php.net/manual/en/timezones.php 	   for all timezone strings supported by PHP.
en: 0
pl: Europe/Warsaw

en: My Site
pl: Moja witryna

note: translators: blog tagline
en: Just another WordPress site
pl: Kolejna witryna oparta na WordPressie

note: translators: blog tagline
en: Just another %s site
pl: Kolejna witryna sieci &#8222;%s&#8221;

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Editor
pl: Redaktor

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Author
pl: Autor

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Contributor
pl: Współpracownik

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Subscriber
pl: Subskrybent

en: You must provide a domain name.
pl: Musisz podać nazwę domeny.

en: You must provide a name for your network of sites.
pl: Musisz wprowadzić nazwę dla Twojej sieci witryn.

en: The network already exists.
pl: Sieć witryn już istnieje.

en: You must provide a valid email address.
pl: Musisz podać prawidłowy adres email.

note: translators: %s: site link
en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
pl: Witaj na witrynie %s. To twój pierwszy wpis. Edytuj lub usuń go, a następnie rozpocznij blogowanie!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
pl: Ostrzeżenie! Wieloznaczniki na serwerze DNS mogą być nieprawidłowo skonfigurowane!

note: translators: %s: host name
en: The installer attempted to contact a random hostname (%s) on your domain.
pl: Instalator spróbował połączyć się z losowym adresem w twojej domenie (%s).

note: translators: %s: error message
en: This resulted in an error message: %s
pl: Operacja ta spowodowała wystąpienie następującego błędu: %s

note: translators: %s: asterisk symbol (*)
en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a %s hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
pl: Aby używać konfiguracji subdomenowej, konieczne jest posiadanie rekordu uniwersalnego wildcard na serwerze DNS. Zwykle sprowadza się to do dodania rekordu DNS z %s jako nazwą hosta, wskazującego na twój serwer WWW.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
pl: Nadal możesz używać swojej witryny, lecz wszystkie subdomeny, które utworzysz, będą niedostępne. Jeśli wiesz, że Twoje rekordy DNS są prawidłowe, zignoruj tę wiadomość.

en: You did not enter a category name.
pl: Nie wprowadzono nazwy kategorii.

en: Reply to Comment
pl: Odpowiedz na komentarz

en: Add new Comment
pl: Dodaj nowy komentarz

en: Add Comment
pl: Dodaj komentarz

en: Update Comment
pl: Zaktualizuj komentarz

en: Submit Reply
pl: Wyślij odpowiedź

en: Comment by %s moved to the trash.
pl: Komentarz, którego autorem jest %s, został przeniesiony do kosza.

en: Comment by %s marked as spam.
pl: Komentarz, którego autorem jest %s, został oznaczony jako spam.

[ctx: meta name]
en: Name
pl: Nazwa

en: Value
pl: Wartość

en: Key
pl: Klucz

en: Add New Custom Field:
pl: Dodaj nowe własne pole:

en: Enter new
pl: Wprowadź nowy

en: Add Custom Field
pl: Dodaj własne pole

en: Month
pl:  Miesiąc

en: Day
pl: Dzień

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
pl: Przed wysłaniem pliku importu konieczne jest naprawienie następującego błędu:

en: Choose a file from your computer:
pl: Wybierz plik ze swojego komputera:

en: Maximum size: %s
pl: Maksymalny rozmiar: %s

en: Upload file and import
pl: Wyślij plik na serwer i zaimportuj go

en: Toggle panel: %s
pl: Przełącz panel: %s

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
pl: Grupa ustawień &#8222;Rozmaite&#8221; została usunięta. Użyj innej grupy.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
pl: Grupa ustawień prywatności została usunięta. Proszę użyć innej grupy ustawień.

en: Find Posts or Pages
pl: Znajdź wpisy lub strony

[ctx: post state]
note: translators: post state
en: Pending
pl: oczekujący

en: Front Page
pl: Strona główna

en: Posts Page
pl: Strona z wpisami

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
pl: Wykryto prawdopodobną próbę dołączenia pliku wp-admin/includes/template.php, aby użyć funkcji add_meta_box(). Takie działanie nie jest zalecane. Zamiast tego umieść wywołanie funkcji add_meta_box() w funkcji obsługującej rozszerzenia (ang. „hook”) add_meta_boxes.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
pl: Kopia treści znajdująca się w przeglądarce różni się od prezentowanej poniżej.

en: Restore the backup.
pl: Przywróć kopię.

en: Post restored successfully.
pl: Udało się przywrócić wpis.

en: Undo.
pl: Cofnij.

note: translators: 1: The rating, 2: The number of ratings
en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
pl[0]: Ocena %1$s na podstawie %2$s głosu
pl[1]: Ocena %1$s na podstawie %2$s głosów
pl[2]: Ocena %1$s na podstawie %2$s głosów

note: translators: 1: The rating
en: %s rating
pl: Ocena %s

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
pl: Edytujesz stronę, która wyświetla najnowsze wpisy.

en: Search for themes by keyword.
pl: Podaj słowa kluczowe jako kryteria wyszukiwania motywu.

en: Type of search
pl: Zacznij pisać, aby zacząć wyszukiwanie

en: Search by keyword
pl: Szukaj po słowach kluczowych

en: Search by author
pl: Szukaj wg autora

en: Search by tag
pl: Szukaj po tagach

en: Feature Filter
pl: Filtr właściwości

en: Find a theme based on specific features.
pl: Znajdź motyw, który posiada wybrane funkcje.

en: Find Themes
pl: Szukaj motywów

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
pl: Jeżeli posiadasz motyw w formacie .zip, możesz zainstalować go poprzez wysłanie go na serwer za pośrednictwem tej strony.

en: Theme Install
pl: Instalacja motywu

en: Unable to locate WordPress theme directory.
pl: Nie udało się zlokalizować katalogu motywów WordPressa.

en: Could not fully remove the theme %s.
pl: Nie można było całkowicie usunąć motywu &#8222;%s&#8221;.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
pl: Aktualizacja motywu spowoduje utratę wprowadzonych do niego modyfikacji. Kliknij „Anuluj”, aby zrezygnować z aktualizacji, lub „OK”, aby ją wykonać.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
pl: Dostępna jest nowa wersja wtyczki &#8222;%1$s&#8221;. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobacz informacje o wersji %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
pl: Dostępna jest nowa wersja motywu „%1$s”. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobacz informacje o wersji %4$s</a>. <em>Automatyczna aktualizacja tego motywu nie jest możliwa.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
pl: Dostępna jest nowa wersja „%1$s”. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobacz informacje o wersji %4$s</a> lub <a href="%5$s">uruchom aktualizację</a>.

en: Black
pl: Czarny

en: Blue
pl: Niebieski

en: Brown
pl: Brązowy

en: Gray
pl: Szary

en: Green
pl: Zielony

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Pink
pl: Różowy

en: Purple
pl: Fioletowy

en: Red
pl: Czerwony

en: Silver
pl: Srebrny

en: Tan
pl: Jasnobrązowy

en: White
pl: Biały

en: Yellow
pl: Zółty

en: Dark
pl: Ciemny

en: Light
pl: Jasny

en: Fixed Layout
pl: Układ stały

en: Fluid Layout
pl: Układ płynny

en: Responsive Layout
pl: Układ responsywny

en: One Column
pl: Jedna kolumna

en: Two Columns
pl: Dwie kolumny

en: Three Columns
pl: Trzy kolumny

en: Four Columns
pl: Cztery kolumny

en: Left Sidebar
pl: Panel boczny po lewej

en: Right Sidebar
pl: Panel boczny po prawej

en: Features
pl: Właściwości

en: Accessibility Ready
pl: Z myślą o dostępności

en: Custom Colors
pl: Własne kolory

en: Editor Style
pl: Styl edytora

en: Featured Image Header
pl: Obrazek wyróżniający jako nagłówek

en: Featured Images
pl: Obrazki wyróżniające

en: Flexible Header
pl: Elastyczny nagłówek

en: Front Page Posting
pl: Możliwe pisanie ze strony głównej

en: Full Width Template
pl: Szablon wykorzystujący całą szerokość ekranu

en: Microformats
pl: Mikroformaty

en: RTL Language Support
pl: Z obsługą języków RTL

en: Sticky Post
pl: Możliwość przyklejania wpisów

en: Theme Options
pl: Opcje motywu

en: Threaded Comments
pl: Wątki w komentarzach

en: Translation Ready
pl: Obsługuje tłumaczenia

en: Subject
pl: Temat

en: Holiday
pl: Wakacje

en: Photoblogging
pl: Fotoblogowanie

en: Seasonal
pl: Okazje

en: Show previous theme
pl: Pokaż poprzedni motyw

en: Show next theme
pl: Pokaż następny motyw

en: Close details dialog
pl: Zamknij okno ze szczegółami

en: Current Theme
pl: Używany motyw

en: Version: %s
pl: Wersja %s

en: This is a child theme of %s.
pl: Motyw potomny %s.

en: Tags:
pl: Tagi:

en: Invalid translation type.
pl: Nieprawidłowy typ tłumaczenia.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
pl: Weryfikacja rozpakowanych plików&#8230;

en: The update could not be unpacked
pl: Aktualizacja nie mogła zostać rozpakowana

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
pl: Aktualizacja nie może zostać zainstalowana, ponieważ WordPress %1$s wymaga PHP w wersji %2$s lub nowszej i MySQL-a w wersji %3$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowane jest PHP w wersji %4$s i MySQL w wersji %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
pl: Aktualizacja nie może zostać zainstalowana, ponieważ WordPress %1$s wymaga PHP w wersji %2$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowane jest PHP w wersji %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
pl: Aktualizacja nie może zostać zainstalowana, ponieważ WordPress %1$s wymaga MySQL-a w wersji %2$s lub nowszej. Aktualnie na Twoim serwerze zainstalowany jest MySQL w wersji %3$s.

en: Preparing to install the latest version&#8230;
pl: Przygotowywanie się do zainstalowania najnowszej wersji&#8230;

en: Copying the required files&#8230;
pl: Kopiowanie wymaganych plików&#8230;

en: There is not enough free disk space to complete the update.
pl: Brak wystarczającej ilości wolnego miejsca na dysku do ukończenia aktualizacji.

en: Upgrading database&#8230;
pl: Aktualizacja bazy danych&#8230;

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
pl: Witaj w WordPressie %1$s. Zostaniesz przekierowany do strony O WordPressie. Jeżeli tak się nie stało, kliknij <a href="%2$s">tutaj</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
pl: Witaj w WordPressie %1$s. <a href="%2$s">Dowiedz się więcej na jego temat</a>.

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
pl: Używasz wersji rozwojowej (%1$s). Fajnie! Prosimy o <a href="%2$s">pozostawanie na bieżąco</a>.

en: Get Version %s
pl: Zaktualizuj do wersji %s

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> jest już dostępny! <a href="%2$s">Prosimy o wykonanie aktualizacji</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> jest już dostępny! Prosimy o powiadomienie administratora witryny.

en: Update to %s
pl: Zaktualizuj do wersji %s

en: Latest
pl: Najnowsza

note: translators: 1: version number, 2: theme name
en: WordPress %1$s running %2$s theme.
pl: Używasz WordPressa %1$s z motywem %2$s.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
pl: Dostępna jest nowa wersja wtyczki &#8222;%1$s&#8221;. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobacz informacje o wersji %4$s</a>. <em>Automatyczna aktualizacja tej wtyczki nie jest możliwa.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" class="update-link">update now</a>.
pl: Istnieje nowsza wersja %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobacz szczegóły wersji %4$s</a> lub <a href="%5$s" class="update-link">zaktualizuj teraz</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
pl: Automatyczna aktualizacja WordPressa nie powiodła się - <a href="%s">proszę spróbować ponownie</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
pl: Automatyczna aktualizacja WordPressa nie powiodła się! Proszę powiadomić administratora witryny.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
pl: <strong><em>Zapisz to hasło</em> dokładnie</strong>! Zostało ono losowo <em>wygenerowane</em> specjalnie dla Ciebie.

en: Your chosen password.
pl: Wybrane przez Ciebie hasło.

en: User already exists. Password inherited.
pl: Konto użytkownika już istnieje. Hasło zostało przejęte.

en: The password you chose during the install.
pl: Hasło, które wybrano podczas instalacji.

[ctx: Default category slug]
note: translators: Default category slug
en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
pl: Witaj w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij pisanie!

en: Hello world!
pl: Witaj, świecie!

[ctx: Default post slug]
note: translators: Default post slug
en: hello-world
pl: witaj-swiecie

en: Mr WordPress
pl: Pan WordPress

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
pl: Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
pl: To jest przykładowa strona. Różni się ona od postu na blogu, ponieważ pozostanie ona ciągle w jednym miejscu i pokaże się w panelu nawigacyjnym na twojej stronie (w przypadku większości szablonów). Większość osób zaczyna od strony 'O mnie' lub 'O nas', która przedstawia ich potencjalnym odwiedzającym stronę. Może to być coś takiego:
    
    <blockquote>Cześć! Jestem kurierem na rowerze za dnia, nocą aktorem amatorem, a to jest mój blog. Mieszkam w Gdańsku, mam wspaniałego psa o imieniu Azor i uwielbiam pi&#241;a coladę. (Oraz to, kiedy łapie mnie deszcz.)</blockquote>
    
    ...lub coś bardziej jak to:
    
    <blockquote>Firma XYZ została założona w 1971 roku i od tamtej pory wytwarza najlepszej jakości wijaster na rynku. Zlokalizowana w Pacanowie zatrudnia ponad 2000 osób i jest powodem samego dobrodziejstwa dla lokalnej społeczności.</blockquote>
    
    Jako nowy użytkowni WordPressa, powinieneś odwiedzić <a href="%s">swój panel administracyjny</a>, aby skasować tę stronę i stworzyć nowe, dostosowane do Twoich potrzeb strony. Miłej zabawy!

en: Sample Page
pl: Przykładowa strona

note: translators: Default page slug
en: sample-page
pl: przykladowa-strona

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    Log in here: %4$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
pl: Twoja nowa witryna oparta o WordPress została poprawnie uruchomiona pod adresem:
    
    %1$s
    
    Możesz zalogować się do panelu administracyjnego przy pomocy następujących danych:
    
    Nazwa użytkownika: %2$s
    Hasło: %3$s
    Zaloguj się tutaj: %4$s
    
    Mamy nadzieję, że z przyjemnością będziesz używał swojej nowej witryny. Dziękujemy!
    
    Zespół WordPressa
    https://wordpress.org/

en: New WordPress Site
pl: Nowa witryna oparta na WordPressie

en: You can&#8217;t give users that role.
pl: Nie możesz nadawać użytkownikom tej roli.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a nickname.
pl: <strong>BŁĄD</strong>: Proszę wprowadzić pseudonim.

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
pl: Używasz skryptu opartego na HTML-u. WordPress udostępnia także skrypt pozwalający na wysyłanie wielu plików naraz, w tym przez przeciąganie i upuszczanie. <a href="#">Włącz skrypt pozwalający na wysyłanie wielu plików naraz</a>.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag, %3$d is width, %4$d is height
en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
pl: Skaluj obrazki do „dużego rozmiaru” podanego w %1$sopcjach obrazka%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
pl: Przepraszamy, ale zostało już użyte całe dostępne miejsce &ndash %s MB.

en: Displayed on attachment pages.
pl: Wyświetlane na stronach z załącznikami.

en: File URL:
pl: URL pliku:

en: Audio Format:
pl: Format pliku:

en: Audio Codec:
pl: Kodek dźwięku:

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by wejść na tę stronę.

en: Preview Changes
pl: Podejrzyj zmiany

en: Edit status
pl: Edytuj status

en: Visibility:
pl: Dostępność:

en: Password protected
pl: Zabezpieczone hasłem

en: Edit visibility
pl: Edytuj widoczność

en: Stick this post to the front page
pl: Przyklej ten wpis do strony głównej

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
pl: Zaplanowana na: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
pl: Opublikowano: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
pl: Opublikuj <b>natychmiast</b>

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
pl: Zaplanuj na: <b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
pl: Opublikuj: <b>%1$s</b>

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
pl: Konfiguracja witryny umożliwia przechowywanie tylko %s ostatnich wersji.

en: Revisions: %s
pl: Wersja: %s

[ctx: revisions]
en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse revisions
pl: Przeglądaj wersje

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
pl: Wgrany do: <b>%1$s</b>

en: Most Used
pl: Najczęściej używane

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
pl: Zajawki są opcjonalnymi, ręcznie tworzonymi podsumowaniami Twoich wpisów, które możesz wykorzystać w swoim motywie. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Dowiedz się więcej o ręcznym tworzeniu zajawek.</a>

en: Already pinged:
pl: Ping został już wysłany do:

en: Send trackbacks to:
pl: Wyślij trackbacki do:

en: Separate multiple URLs with spaces
pl: Oddziel kolejne adresy URL spacjami

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
pl: Trackbacki są funkcją, która automatycznie informuje starsze systemy blogowe, że umieściłeś do nich odnośnik na swojej stronie. Jeśli umieścisz odnośnik do innej witryny opartej na WordPressie, zostanie ona automatycznie poinformowana przez funkcję <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingback</a>. Nie są potrzebne żadne dodatkowe działania.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
pl: Własne pola mogą zostać użyte w celu dodania do wpisów metadanych, które możesz później wykorzystać <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">w swoim motywie</a>.

en: Allow comments.
pl: Zezwól na komentarze.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
pl: Zezwól na <a href="%s" target="_blank">pingbacki i trackbacki</a> na tej stronie.

en: Add comment
pl: Dodaj komentarz

en: Show comments
pl: Pokaż komentarze

en: (no parent)
pl: (nie ma rodzica)

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
pl: Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do karty &#8222;Pomoc&#8221; znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu.

en: Visit Link
pl: Przejdź za odnośnikiem

en: Keep this link private
pl: Odnośnik prywatny

en: + Add New Category
pl: + Dodaj nową kategorię

en: New category name
pl: Nazwa nowej kategorii

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
pl: <code>_blank</code> &mdash; nowe okno lub karta.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
pl: <code>_top</code> &mdash; bieżące okno lub karta, bez ramek.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
pl: <code>_none</code> &mdash; to samo okno lub karta.

en: Choose the target frame for your link.
pl: Wybierz ramkę docelową dla tego odnośnika.

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: identity
pl: tożsamość

en: another web address of mine
pl: inna z moich stron internetowych

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: friendship
pl: przyjaźń

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: contact
pl: kontakt

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: acquaintance
pl: znajomy

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: friend
pl: przyjaciel

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: none
pl: brak

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: physical
pl: fizyczne

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: met
pl: spotkano

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: professional
pl: praca

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: co-worker
pl: współpracownik

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: colleague
pl: kolega

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: geographical
pl: geograficzne

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: co-resident
pl: współlokator

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: neighbor
pl: sąsiad

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: family
pl: rodzina

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: child
pl: dziecko

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: kin
pl: krewny

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: parent
pl: rodzic

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: sibling
pl: rodzeństwo

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: spouse
pl: małżonek

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: romantic
pl: romantyczne

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: muse
pl: muza

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: crush
pl: obiekt westchnień

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: date
pl: randka

note: translators: xfn: http://gmpg.org/xfn/
en: sweetheart
pl: kochanie

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
pl: Jeżeli odnośnik prowadzi do prywatnej strony jakiejś osoby, możesz określić swoje relacje z nią korzystając z powyższego formularza. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o idei tego systemu, zerknij na stronę o <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: Image Address
pl: Adres obrazka

en: RSS Address
pl: Adres kanału RSS

en: Notes
pl: Uwagi

en: (Leave at 0 for no rating.)
pl: (0 oznacza brak klasyfikacji).

en: Admin Color Scheme
pl: Zestaw kolorów panelu administracyjnego

en: %s has taken over and is currently editing.
pl: %s przejął i edytuje.

en: Error while saving.
pl: Podczas zapisu wystąpił błąd.

note: translators: draft saved date format, see http://php.net/date
en: g:i:s a
pl: H:i:s

note: translators: %s: date and time
en: Draft saved at %s.
pl: Szkic został zapisany %s.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
pl: Przepraszamy, musisz usunąć jakieś pliki przed wysłaniem na serwer nowych.

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
pl: Brak miejsca na plik na serwerze. Wymagane jest co najmniej %1$s KB miejsca.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
pl: Ten plik jest zbyt wielki. Wysyłane pliki muszą mieć rozmiar mniejszy niż %1$s KB.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
pl: Wykorzystano już przydzieloną przestrzeń dyskową. Proszę usunąć jakieś pliki przed wysłaniem nowych na serwer.

note: translators: Do not translate USERNAME, ADMIN_URL, EMAIL, SITENAME, SITEURL: those are placeholders.
en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
pl: Witaj ###USERNAME###,
    
    Niedawno złożyłeś wniosek o zmianę administracyjnego adresu email do swojej witryny.
    
    Jeśli wszystko się zgadza, kliknij poniższy odnośnik, aby zmienić adres:
    ###ADMIN_URL###
    
    Możesz zignorować i usunąć ten email, jeśli nie chcesz zmienić swojego adresu email.
    
    Ten email został wysłany do: ###EMAIL###
    
    Pozdrawiamy,
    Zespół ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: [%s] New Admin Email Address
pl: [%s] Nowy adres email administratora

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
pl: <strong>BŁĄD</strong>: Ten adres email jest już używany.

note: translators: Do not translate USERNAME, ADMIN_URL, EMAIL, SITENAME, SITEURL: those are placeholders.
en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
pl: Witaj ###USERNAME###,
    
    Niedawno zgłosiłeś chęć zmiany adresu email powiązanego ze swoim kontem.
    
    Jeśli wszystko się zgadza, potwierdź zmianę przez kliknięcie w ten odnośnik:
    ###ADMIN_URL###
    
    Jeśli nie chcesz zmieniać adresu powiązanego z kontem, możesz bezpiecznie usunąć ten email, a zmiany nie zostaną wprowadzone.
    
    Ten email został wysłany na adres ###EMAIL###
    
    Pozdrawiamy,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: [%s] New Email Address
pl: [%s] Nowy adres email

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
pl: Twój adres email nie został jeszcze zaktualizowany. Sprawdź, czy doszedł już na adres %s email z odnośnikiem potwierdzającym.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
pl: Przepraszamy, ale brak dostępne miejsca. Proszę usunąć zbędne pliki, aby wgrać nowe.

en: Used: %1$s%% of %2$s
pl: Wykorzystane: %1$s%% z %2$s

en: Site Upload Space Quota
pl: Limit dostępnego miejsca na media witryny

en: Size in megabytes
pl: Rozmiar w megabajtach

en: MB (Leave blank for network default)
pl: MB (pozostaw puste, aby użyć domyślnej wartości sieci witryn)

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
pl: Próbowano przejść do kokpitu witryny &#8222;%1$s&#8221;, ale brak uprawnień. Jeśli uważasz, że to pomyłka, skontaktuj się z administratorem sieci.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
pl: Jeśli trafiono na ten ekran przez przypadek podczas próby odwiedzenia własnej witryny, poniżej znajduje się kilka skrótów, które mogą pomóc trafić we właściwe miejsce.

en: Your Sites
pl: Twoje witryny

en: Visit Dashboard
pl: Przejdź do kokpitu

en: View Site
pl: Zobacz witrynę

en: American English
pl: Amerykański angielski

en: British English
pl: Brytyjski angielski

en: English
pl: Angielski

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
pl: Dziękujemy za wykonanie aktualizacji! Proszę odwiedzić stronę <a href="%s">Zaktualizuj sieć witryn</a>, aby zaktualizować wszystkie witryny.

note: translators: My sites label
en: Primary Site
pl: Główna witryna

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
pl: Wybrałeś usunięcie użytkownika ze wszystkich stron i z sieci witryn.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
pl: Wybrałeś usunięcie podanych użytkowników ze wszystkich stron i z sieci witryn.

en: Warning! User %s cannot be deleted.
pl: Uwaga! Użytkownik %s nie może zostać usunięty.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
pl: Uwaga! Użytkownik nie może zostać usunięty. Użytkownik %s jest administratorem sieci witryn.

note: translators: user login
en: What should be done with content owned by %s?
pl: Co powinno się stać z treściami, których właścicielem jest %s?

en: Select a user
pl: Wybierz użytkownika

en: Site: %s
pl: Witryna: %s

en: Delete all content.
pl: Skasuj całą treść.

en: Attribute all content to:
pl: Przypisz całą treść do:

en: User has no sites or content and will be deleted.
pl: Użytkownik nie ma witryn lub treści i zostanie usunięty.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
pl: W momencie, gdy klikniesz &#8222;Potwierdź usunięcie&#8221;, użytkownik zostanie bezpowrotnie usunięty.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
pl: W momencie, gdy klikniesz &#8222;Potwierdź usunięcie&#8221;, użytkownicy zostaną bezpowrotnie usunięci.

en: Confirm Deletion
pl: Potwierdź usuwanie

en: Menu Item
pl: Element menu

en: No items.
pl: Brak elementów.

en: Most Recent
pl: Najnowsze

en: View All
pl: Zobacz wszystkie

en: Add menu items from the column on the left.
pl: Z kolumny po lewej można dodawać elementy do menu.

note: translators: %s: walker class name
en: The Walker class named %s does not exist.
pl: Klasa Walker o nazwie %s nie istnieje.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
pl: Kliknij &#8222;Zapisz menu&#8221;, aby opublikować zmiany wprowadzone do menu.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
pl: Nazwy niektórych elementów menu są nieprawidłowe. Proszę je poprawić lub usunąć.

note: translators: %s: nav menu title
en: %s has been updated.
pl: Zaktualizowano %s.

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when creating a network.
pl: Stała DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES nie może być zdefiniowana podczas tworzenia sieci witryn.

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Please <a href="%s">deactivate your plugins</a> before enabling the Network feature.
pl: Prosimy o <a href="%s">wyłączenie wtyczek</a> przed włączeniem funkcjonalności sieci witryn.

en: Once the network is created, you may reactivate your plugins.
pl: Gdy sieć witryn zostanie stworzona, możliwe będzie ponowne włączenie wtyczek.

en: You cannot install a network of sites with your server address.
pl: Nie możesz zainstalować sieci witryn z twoim adresem serwera.

note: translators: %s: port number
en: You cannot use port numbers such as %s.
pl: Nie możesz używać portów takich jak %s.

en: Return to Dashboard
pl: Powrót do Kokpitu

en: ERROR: The network could not be created.
pl: BŁĄD: Sieć witryn nie mogła zostać stworzona.

[ctx: Default network name]
en: %s Sites
pl: Witryny %s

en: Welcome to the Network installation process!
pl: Witamy w instalatorze sieci witryn!

en: Fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to creating a network of WordPress sites. We will create configuration files in the next step.
pl: Wypełnij poniższe pola, by móc rozpocząć tworzenie sieci witryn WordPressa. W następnym kroku stworzymy pliki konfiguracyjne.

note: translators: %s: mod_rewrite
en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
pl: Upewnij się, że moduł %s Apache'a jest zainstalowany, ponieważ będzie on używany na końcu procesu instalacji.

en: Warning!
pl: Uwaga!

note: translators: %s: mod_rewrite
en: It looks like the Apache %s module is not installed.
pl: Wygląda na to, że moduł %s Apache'a nie jest zainstalowany.

note: translators: 1: mod_rewrite, 2: mod_rewrite documentation URL, 3: Google search for mod_rewrite
en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
pl: Jeśli %1$s jest wyłączony, poproś administratora, by go włączył, bądź też zapoznaj się z  <a href="%2$s">dokumentacją Apache'a</a> lub <a href="%3$s">innymi źródłami</a>, aby zmienić to ustawienie samodzielnie.

en: Addresses of Sites in your Network
pl: Adresy witryn w twojej sieci witryn

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
pl: Wybierz, czy witryny w sieci witryn WordPressa powinny używać subdomen, czy też podkatalogów.

en: You cannot change this later.
pl: Tego ustawienia nie można później zmienić.

en: You will need a wildcard DNS record if you are going to use the virtual host (sub-domain) functionality.
pl: Jeśli chcesz używać funkcjonalności serwera wirtualnego (subdomen), niezbędne będzie posiadanie uniwersalnego rekordu wildcard DNS.

en: Sub-domains
pl: Subdomeny

[ctx: subdomain examples]
note: translators: 1: hostname
en: like <code>site1.%1$s</code> and <code>site2.%1$s</code>
pl: np. <code>witryna1.%1$s</code> i <code>witryna2.%1$s</code>

en: Sub-directories
pl: Podkatalogi

[ctx: subdirectory examples]
note: translators: 1: hostname
en: like <code>%1$s/site1</code> and <code>%1$s/site2</code>
pl: np. <code>%1$s/witryna1</code> i <code>%1$s/witryna2</code>

en: Subdirectory networks may not be fully compatible with custom wp-content directories.
pl: Sieci witryn oparte o podkatalogi mogą nie być w pełni kompatybline z własnymi katalogami wp-content.

en: Server Address
pl: Adres serwera

note: translators: 1: site url 2: host name 3. www
en: We recommend you change your siteurl to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
pl: Zalecamy zmienienie adresu witryny na %1$s przed włączeniem funkcjonalności sieci witryn. Wciąż możliwe będzie odwiedzenie twojej witryny przy użyciu prefiksu %3$s w połączeniu z adresem takim jak %2$s, ale jakiekolwiek odnośniki nie będą miały prefiksu %3$s.

note: translators: %s: host name
en: The internet address of your network will be %s.
pl: Adresem internetowym twojej sieci witryn będzie %s.

en: Network Details
pl: Szczegóły sieci witryn

en: Sub-directory Install
pl: Instalacja w podkatalogach

note: translators: 1: localhost 2: localhost.localdomain
en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
pl: Ponieważ używasz %1$s, witryny w twojej sieci witryn WordPressa muszą korzystać z podfolderów. Rozważ używanie %2$s, jeśli chcesz korzystać z subdomen.

en: The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing links.
pl: W instalacji podkatalogowej główna witryna będzie musiała używać zmodyfikowanej struktury bezpośrednich odnośników, co może zepsuć działanie obecnych adresów.

en: Because your install is in a directory, the sites in your WordPress network must use sub-directories.
pl: Ponieważ twoja instalacja znajduje się w katalogu, witryny w sieci witryn WordPressa muszą używać podkatalogów.

en: Sub-domain Install
pl: Instalacja na subdomenach

en: Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains.
pl: Ze względu na to, iż ta instalacja nie jest nowa, witryny w twojej sieci witryn WordPressa muszą używać subdomen.

en: Network Title
pl: Nazwa sieci witryn

en: What would you like to call your network?
pl: Jak chcesz nazwać swoją sieć witryn?

en: Network Admin Email
pl: Adres email administratora sieci witryn

en: Your email address.
pl: Twój adres email.

en: The original configuration steps are shown here for reference.
pl: Oryginalne kroki konfiguracyjne wyświetlone są w tym miejscu, by umożliwić odniesienie się do nich.

en: An existing WordPress network was detected.
pl: Wykryto istniejącą sieć witryn WordPressa.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
pl: Prosimy o wykonanie kroków konfiguracyjnych. Aby stworzyć nową sieć witryn, potrzebne będzie oczyszczenie lub usunięcie tabel bazy danych sieci witryn.

en: Category Template
pl: Szablon archiwum kategorii

en: Page Template
pl: Szablon strony

en: Search Form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Single Post
pl: Pojedynczy wpis

en: 404 Template
pl: Szablon strony błędu 404

en: Links Template
pl: Szablon strony z odnośnikami

en: Theme Functions
pl: Funkcje motywu

en: Attachment Template
pl: Szablon strony z załącznikiem

en: Image Attachment Template
pl: Szablon strony z załącznikiem w postaci obrazka

en: Video Attachment Template
pl: Szablon strony z załącznikiem w postaci filmu

en: Audio Attachment Template
pl: Szablon strony z załącznikiem w postaci pliku dźwiękowego

en: Application Attachment Template
pl: Szablon strony z załącznikiem w postaci aplikacji

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
pl: my-hacks.php (porzucona obsługa modyfikacji)

en: .htaccess (for rewrite rules )
pl: .htaccess (dla reguł przepisywania adresów)

en: Comments Template
pl: Szablon komentarzy

en: Popup Comments Template
pl: Szablon komentarzy w wyskakującym oknie

en: %s Page Template
pl: Szablon strony %s

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
pl: Rozmiar wysłanego na serwer pliku przekracza wartość dyrektywy upload_max_filesize zdefiniowanej w pliku php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
pl: Rozmiar wysłanego na serwer pliku przekracza wartość dyrektywy MAX_FILE_SIZE zdefiniowanej w formularzu HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
pl: Plik został wysłany na serwer tylko częściowo.

en: No file was uploaded.
pl: Nie wysłano żadnego pliku.

en: Missing a temporary folder.
pl: Brak tymczasowego folderu.

en: Failed to write file to disk.
pl: Nie udało się zapisać pliku na dysku.

en: File upload stopped by extension.
pl: Wysyłanie pliku na serwer zostało zatrzymane przez rozszerzenie.

en: Invalid form submission.
pl: Formularz został wysłany nieprawidłowo.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
pl: Plik jest pusty. Proszę wysłać plik, który zawiera jakieś dane.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
pl: Plik jest pusty. Proszę wysłać plik, który zawiera jakieś dane. Ten błąd mógł również zostać spowodowany przez wyłączenie możliwości wysyłania plików na serwer lub nadanie ustawieniu post_max_size wartości mniejszej niż ustawieniu upload_max_filesize w pliku php.ini.

en: Specified file failed upload test.
pl: Podany plik nie przeszedł próby wysyłki.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
pl: Przepraszamy, wysyłanie plików tego typu nie jest dozwolone z powodów związanych z bezpieczeństwem.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
pl: Wysłany plik nie mógł zostać przeniesiony do %s.

en: Invalid URL Provided.
pl: Podano nieprawidłowy adres URL.

en: Could not create Temporary file.
pl: Nie można było utworzyć tymczasowego pliku.

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
pl: Suma kontrolna pliku (%1$s) nie zgadza się z oczekiwaną (%2$s).

en: Incompatible Archive.
pl: Niekompatybilne archiwum.

en: Could not retrieve file from archive.
pl: Nie można było uzyskać pliku z archiwum.

en: Could not extract file from archive.
pl: Nie można było rozpakować pliku z archiwum.

en: Could not copy file.
pl: Nie można było skopiować pliku.

en: Empty archive.
pl: To archiwum jest puste.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
pl: <strong>BŁĄD:</strong> Wystąpił błąd podczas łączenia się z serwerem. Proszę sprawdzić, czy wprowadzone ustawienia są prawidłowe.

en: Connection Information
pl: Informacje dotyczące połączenia

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
pl: Aby wykonać wybrane działanie, WordPress potrzebuje dostępu do Twojego serwera WWW.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
pl: Wprowadź dane połączenia FTP lub SSH, aby kontynuować.

en: FTP/SSH Username
pl: Nazwa użytkownika FTP/SSH

en: FTP/SSH Password
pl: Hasło FTP/SSH

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
pl: Wprowadź dane połączenia FTP, aby kontynuować.

en: FTP Username
pl: Nazwa użytkownika FTP

en: FTP Password
pl: Hasło FTP

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
pl: Jeśli nie pamiętasz danych do połączenia się, skontaktuj się z administratorem swojego serwera.

en: Hostname
pl: Nazwa serwera

en: example: www.wordpress.org
pl: przykład: www.wordpress.org

en: This password will not be stored on the server.
pl: To hasło nie zostanie zapisane na serwerze.

en: Authentication Keys
pl: Klucze do uwierzytelnienia

en: Public Key:
pl: Klucz publiczny:

en: Private Key:
pl: Klucz prywatny:

en: Enter the location on the server where the public and private keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
pl: Wprowadź ścieżkę do plików klucza prywatnego i publicznego na serwerze. Jeśli potrzebne jest hasło, podaj je w powyższym polu.

en: Connection Type
pl: Typ połączenia

en: Proceed
pl: Dalej

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
pl: Brak danych obrazka w pliku. Proszę wysłać obrazek na serwer ponownie.

en: Scale Image
pl: Przeskaluj obrazek

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
pl: Możesz proporcjonalnie zmieniać wymiary oryginalnego obrazka. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy to zrobić przed przycięciem lub obróceniem. Obrazki mogą być tylko zmniejszane.

en: Original dimensions %s
pl: Oryginalny rozmiar %s

en: Scale
pl: Skalowanie

en: Discard any changes and restore the original image.
pl: Odrzuć wszelkie zmiany i przywróć oryginalny obrazek.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
pl: Uprzednio edytowane kopie obrazka nie zostaną usunięte.

en: Restore image
pl: Przywróć obrazek

en: Image Crop
pl: Przytnij obrazek

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
pl: Kliknij na obrazek i zaznacz obszar do przycięcia.

en: Crop Aspect Ratio
pl: Proporcje wycinka

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
pl: Proporcje to zależność pomiędzy szerokością a wysokością. Zachowaj je poprzez wciśnięcie klawisza shift podczas skalowania zaznaczonego obszaru. Proporcje możesz określić wpisując je w odpowiednie pola, np. 1:1 (kwadrat), 4:3, 16:9 itp.

en: Crop Selection
pl: Wybór przycinanego obszaru

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
pl: Po zaznaczeniu wybranego obszaru możesz go dostosować wprowadzając jego wymiar w pikselach. Najmniejszy wybrany obszar odpowiada rozmiarowi miniatury podanemu w ustawieniach mediów.

en: Aspect ratio:
pl: Proporcje:

en: Selection:
pl: Wybór:

en: Thumbnail Settings
pl: Ustawienia miniatury

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
pl: Możesz edytować zdjęcie jednocześnie zachowując miniaturę. Np. miniaturą może być kwadrat pokazujący tylko część zdjęcia.

en: Current thumbnail
pl: Obecna miniatura

en: Apply changes to:
pl: Zastosuj zmiany do:

en: All image sizes
pl: wszystkich rozmiarów obrazka

en: All sizes except thumbnail
pl: Wszystkie rozmiary poza miniaturą

en: Crop
pl: Przytnij

en: Rotate counter-clockwise
pl: Obróć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

en: Rotate clockwise
pl: Obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: Image rotation is not supported by your web host.
pl: Twój serwer nie wspiera obracania obrazków.

en: Flip vertically
pl: Odbij w pionie

en: Flip horizontally
pl: Odbij w poziomie

en: Image preview
pl: Podgląd obrazka

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
pl: Nie wszystkie wprowadzone zmiany zostały zapisane. Kliknij „OK”, aby kontynuować, albo „Anuluj”, aby powrócić do edytora obrazków.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
pl: $image powinna być obiektem WP_Image_Editor

en: Use WP_Image_Editor::rotate
pl: Należy użyć WP_Image_Editor::rotate

en: Use WP_Image_Editor::flip
pl: Należy użyć WP_Image_Editor::flip

en: Cannot load image metadata.
pl: Nie można wczytać metadanych obrazka.

en: Cannot save image metadata.
pl: Nie można zapisać metadanych obrazka.

en: Image metadata is inconsistent.
pl: Metadane obrazka są niespójne.

en: Image restored successfully.
pl: Oryginalny obrazek został przywrócony.

en: Unable to create new image.
pl: Nie udało się utworzyć nowego obrazka.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania przeskalowanego obrazka. Proszę odświeżyć stronę i spróbować ponownie.

en: Nothing to save, the image has not changed.
pl: Nie ma niczego, co możnaby zapisać. Obrazek nie został zmodyfikowany.

en: Unable to save the image.
pl: Nie udało się zapisać obrazka.

en: Image saved
pl: Obrazek został zapisany

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
pl: Zainstaluj importer z Bloggera, aby zaimportować wpisy, komentarze i konta użytkowników z blogu na Bloggerze.

en: Categories and Tags Converter
pl: Konwerter kategorii i tagów

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
pl: Zainstaluj konwerter kategorii i tagów, aby przekonwertować istniejące kategorie na tagi lub odwrotnie.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
pl: Zainstaluj importer z LiveJournala, aby zaimportować wpisy z LiveJournala przy użyciu jego API.

en: Movable Type and TypePad
pl: Movable Type i TypePad

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
pl: Zainstaluj importer z Movable Type'a, aby zaimportować wpisy i komentarze z blogu opartego na Movable Typie lub TypePadzie.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
pl: Zainstaluj importer blogrolli, aby zaimportować odnośniki z pliku o formacie OPML.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
pl: Zainstaluj importer z kanałów RSS, aby zaimportować wpisy z takiego kanału.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
pl: Zainstaluj ten importer, aby móc zaimportować wpisy i media z Tumblra przy pomocy jego API.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
pl: Zainstaluj importer z WordPressa, aby zaimportować wpisy, strony, komentarze, własne pola, kategorie i tagi z pliku wyeksportowanego przez WordPressa.

en: From Computer
pl: Z komputera

en: From URL
pl: Z adresu URL

en: Gallery
pl: Galeria

en: Gallery (%s)
pl: Galeria (%s)

note: translators: 1: audio track title, 2: album title, 3: artist name
en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
pl: &bdquo;%1$s&rdquo; z albumu &bdquo;%2$s&rdquo;, autor: %3$s.

note: translators: 1: audio track title, 2: album title
en: "%1$s" from %2$s.
pl: &bdquo;%1$s&rdquo; z albumu &bdquo;%2$s&rdquo;.

note: translators: 1: audio track title, 2: artist name
en: "%1$s" by %2$s.
pl: "%1$s" autor: %2$s.

note: translators: 1: audio album title, 2: artist name
en: %1$s by %2$s.
pl: Album „%1$s”, autor: „%2$s”.

en: Released: %d.
pl: Rok wydania: %d.

en: Track %1$s of %2$s.
pl: Utwór %1$s z %2$s.

en: Track %1$s.
pl: Utwór %1$s.

en: Genre: %s.
pl: Gatunek: %s.

en: Uploads
pl: Wysłane na serwer

en: Invalid image URL
pl: Niewłaściwy adres URL obrazka

en: File URL
pl: Adres URL pliku

en: Attachment Post URL
pl: Adres URL tego załącznika

en: Empty Title filled from filename.
pl: Nazwa pliku została ustawiona jako tytuł medium.

en: Link URL
pl: Adres odnośnika

en: Enter a link URL or click above for presets.
pl: Wpisz adres odnośnika albo skorzystaj z proponowanych niżej opcji.

en: Location of the uploaded file.
pl: Położenie pliku na serwerze.

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
pl: Tekst, który może zostać wyświetlony zamiast obrazka, np. &#8222;Mona Lisa&#8221;

en: Upload date:
pl: Data wysłania na serwer:

en: Insert into Post
pl: Wstaw do wpisu

note: translators: %s: file name
en: You are about to delete %s.
pl: Zamierzasz usunąć %s.

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Drop files here
pl: Upuść pliki nad tym polem

en: Add media files from your computer
pl: Dodaj media ze swojego komputera

en: Save all changes
pl: Zapisz wszystkie zmiany

en: Insert media from another website
pl: Wstaw medium z innej witryny

en: All Tabs:
pl: Wszystkie karty:

en: Sort Order:
pl: Kolejność:

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: verb]
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Link thumbnails to:
pl: Uczyń miniatury odnośnikami do:

en: Image File
pl: pliku obrazka

en: Order images by:
pl: Porządkuj obrazki według:

en: Menu order
pl: Kolejność w menu

en: Date/Time
pl: Data/Czas

en: Random
pl: Losowa

en: Order:
pl: Kolejność:

en: Gallery columns:
pl: Liczba kolumn w galerii:

en: Update gallery settings
pl: Zaktualizuj ustawienia galerii

en: All Types
pl: Wszystkie typy

en: Filter &#187;
pl: Przefiltruj &#187;

en: Image Caption
pl: Etykieta obrazka

en: Audio, Video, or Other File
pl: Plik dźwiękowy, z filmem lub innego rodzaju

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
pl: Treść odnośnika, np. &#8222;Żądania napastników (PDF)&#8221;

en: Link Image To:
pl: Uczyń obrazek odnośnikiem do:

en: Link to image
pl: Odnośnik do obrazka

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
pl: Używasz skryptu, który pozwala na wysyłanie wielu plików naraz. Jeżeli coś nie działa, to użyj  <a href="%1$s" target="%2$s">zwykłego dodawania pliku</a>.

en: Return to Importers
pl: Powróć na stronę z importerami

en: Return to Plugin Installer
pl: Powróć do instalatora wtyczek

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
pl: Podgląd na żywo &#8220;%s&#8221;

en: Return to Theme Installer
pl: Powróć do instalatora motywów

en: Update Theme
pl: Zaktualizuj motyw

en: Customize &#8220;%s&#8221;
pl: Spersonalizuj motyw „%s”

en: Update Translations
pl: Zaktualizuj tłumaczenia

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
pl: Aktualizacja tłumaczeń &bdquo;%1$s (%2$s)&rdquo;&#8230;

en: Invalid Data provided.
pl: Podano nieprawidłowe dane.

en: Could not access filesystem.
pl: Nie można było uzyskać dostępu do systemu plików.

en: Filesystem error.
pl: Błąd systemu plików.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
pl: Nie udało się zlokalizować głównego katalogu WordPressa.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
pl: Nie udało się zlokalizować katalogu WordPressa zawierającego treść (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
pl: Nie udało się zlokalizować katalogu wtyczek WordPressa.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
pl: Nie udało się zlokalizować katalogu motywów WordPressa.

note: translators: %s: directory name
en: Unable to locate needed folder (%s).
pl: Nie udało się zlokalizować wymaganego folderu (%s).

en: Download failed.
pl: Pobieranie nie powiodło się.

en: Installing the latest version&#8230;
pl: Instalacja najnowszej wersji&#8230;

en: The package contains no files.
pl: Pakiet nie zawiera plików.

en: Destination folder already exists.
pl: Docelowy folder już istnieje.

en: Could not create directory.
pl: Nie można było utworzyć katalogu.

en: The package could not be installed.
pl: Paczka nie mogła zostać zainstalowana.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
pl: Aktualizacja nie może zostać zainstalowana, ponieważ nie można skopiować niektórych plików. Zwykle ten problem wynika z nieprawidłowo ustawionych uprawnień do dostępu do plików.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
pl: Włączanie trybu konserwacji&#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
pl: Wyłączanie trybu konserwacji&#8230;

en: The plugin is at the latest version.
pl: Zainstalowana jest najnowsza wersja tej wtyczki.

en: Update package not available.
pl: Paczka z aktualizacją nie jest dostępna.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
pl: Pobieranie aktualizacji z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
pl: Rozpakowywanie aktualizacji&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
pl: Usuwanie starej wersji wtyczki&#8230;

en: Could not remove the old plugin.
pl: Nie można było usunąć starej wersji wtyczki.

en: Plugin updated successfully.
pl: Wtyczka została zaktualizowana.

en: Plugins updated successfully.
pl: Aktualizacja wtyczek powiodła się.

en: Install package not available.
pl: Paczka instalacyjna nie jest dostępna.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
pl: Pobieranie paczki instalacyjnej z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
pl: Rozpakowywanie paczki&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
pl: Instalacja wtyczki&#8230;

en: The plugin contains no files.
pl: Paczka tej wtyczki nie zawiera żadnych plików.

en: Plugin install failed.
pl: Instalacja wtyczki nie powiodła się.

en: Plugin installed successfully.
pl: Wtyczka została zainstalowana.

en: No valid plugins were found.
pl: Nie znaleziono odpowiednio przygotowanych wtyczek.

en: The theme is at the latest version.
pl: Zainstalowana jest najnowsza wersja motywu.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
pl: Usuwanie starej wersji motywu&#8230;

en: Could not remove the old theme.
pl: Nie można było usunąć starej wersji motywu.

en: Theme update failed.
pl: Aktualizacja motywu nie powiodła się.

en: Theme updated successfully.
pl: Motyw został zaktualizowany.

en: Installing the theme&#8230;
pl: Instalacja motywu&#8230;

en: The theme contains no files.
pl: Motyw nie zawiera plików.

en: Theme install failed.
pl: Instalacja motywu nie powiodła się.

en: Theme installed successfully.
pl: Motyw został zainstalowany.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
pl: Motyw <strong>%1$s %2$s</strong> został zainstalowany.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
pl: Wybrany motyw wymaga instalacji motywu nadrzędnego. Sprawdź, czy jest on zainstalowany.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
pl: Przygotowywanie się do instalacji motywu <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
pl: Trwa instalacja motywu nadrzędnego: <strong>%1$s %2$s</strong>.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
pl: Zainstalowano motyw nadrzędny <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
pl: <strong>Motyw nadrzędny nie mógł zostać odnaleziony.</strong> Musisz zainstalować motyw nadrzędny <strong>%s</strong> nim rozpoczniesz korzystanie z motywu potomnego.

note: translators: %s: style.css
en: The theme is missing the %s stylesheet.
pl: W motywie brakuje pliku %s.

note: translators: %s: style.css
en: The %s stylesheet doesn&#8217;t contain a valid theme header.
pl: Arkusz stylów %s nie zawiera poprawnego nagłówka motywu.

note: translators: %s: index.php
en: The theme is missing the %s file.
pl: W motywie brakuje pliku %s.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
pl: Niektóre z używanych tłumaczeń wymagają aktualizacji. Teraz nastąpi ich aktualizacja. Prosimy o cierpliwość.

en: The translation is up to date.
pl: To tłumaczenie jest aktualne.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
pl: Pobieranie tłumaczenia z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Translation update failed.
pl: Aktualizacja tłumaczenia nie powiodła się.

en: Translation updated successfully.
pl: Tłumaczenie zostało zaktualizowane.

note: translators: 1: .po 2: .mo
en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
pl: W paczce językowej brakuje pliku %1$s lub %2$s.

en: WordPress is at the latest version.
pl: Zainstalowana jest najnowsza wersja WordPressa.

en: Could not copy files.
pl: Nie można było skopiować pliki.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
pl: Nie można było skopiować plików. Być może skończyło się przydzielone miejsce na serwerze.

en: Attempting to roll back to previous version.
pl: Próba przywrócenia poprzedniej wersji.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
pl: Z powodu błędu podczas aktualizacji przywrócona została poprzednia wersja WordPressa.

en: Please select a file
pl: Proszę wybrać plik

en: Updating to WordPress %s
pl: Aktualizacja WordPressa do wersji %s

en: Updating theme: %s
pl: Aktualizacja motywu: %s

en: Updating plugin: %s
pl: Aktualizacja wtyczki: %s

en: Translations for %s
pl: Tłumaczenia dla %s

en: Installation Failed
pl: Instalacja nie powiodła się

en: WordPress updated successfully
pl: WordPress został pomyślnie zaktualizowany

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
pl: [%1$s] WordPress został zaktualizowany do wersji %2$s

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
pl: [%1$s] Dostępny jest WordPress w wersji %2$s. Prosimy o aktualizację!

note: translators: 1: Site name.
en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
pl: [%1$s] PILNE: Twoja witryna może nie działać z powodu błędu aktualizacji

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
pl: Witaj! Twoja witryna pod adresem %1$s została automatycznie zaktualizowana do WordPressa %2$s.

en: No further action is needed on your part.
pl: Z twojej strony nie jest wymagane żadne działanie.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
pl: Aby dowiedzieć się więcej o wersji %s, przejdź do ekranu „O WordPressie”:

en: WordPress %s is also now available.
pl: Dostępny jest także WordPress %s.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
pl: Aktualizacja jest łatwa i zajmuje tylko kilka chwil:

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
pl: Proszę zaktualizować witrynę %1$s do WordPressa %2$s.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
pl: Próbowaliśmy, ale nie udało nam się automatycznie zaktualizować twojej witryny.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
pl: Na twojej witrynie, znajdującej się pod adresem %1$s, wystąpił krytyczny błąd podczas próby aktualizacji WordPressa do wersji %2$s.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
pl: Na twojej witrynie, znajdującej się pod adresem %1$s, wystąpił krytyczny błąd przy próbie aktualizacji WordPressa do najnowszej wersji &ndash; %2$s.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
pl: To oznacza, że twoja witryna może być wyłączona lub nie działać prawidłowo. Bez paniki &ndash; da się to naprawić.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
pl: Proszę teraz sprawdzić swoją witrynę. Możliwe, że wszystko działa prawidłowo. Jeśli wyświetlana jest informacja, że wymagana jest aktualizacja, powinno się ją wykonać:

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
pl: Zespół WordPressa może ci pomóc. Przekaż ten mail do %s i spróbujemy naprawić, tak aby witryna działała.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
pl: Jeśli napotkasz jakieś błędy lub będziesz potrzebować pomocy, wolontariusze na forum pomocy pl.wordpress.org mogą być w stanie ci pomóc.

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
pl: Pilnowanie, aby witryna była aktualna, jest ważna ze względu na bezpieczeństwo. Poza tym przeprowadzanie aktualizacji witryny czyni Internet bezpieczniejszym miejscem dla ciebie i twoich czytelników.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
pl: Jeśli skontaktujesz się z nami, zrobimy co w naszej mocy, żebyś nie spotkał się z tym problemem ponownie.

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
pl: Posiadasz też wtyczki lub motywy, które mogą zostać zaktualizowane. Zaktualizuj je teraz:

en: The WordPress Team
pl: Zespół WordPressa

en: Your site was running version %s.
pl: Na witrynie używana była wersja %s.

en: We have some data that describes the error your site encountered.
pl: Mamy pewne dane, które opisują napotkany błąd.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
pl: Te informacje mogą przydać się firmie, u której masz hosting, wolontariuszom z forum pomocy technicznej lub znajomemu programiście, aby ci pomóc:

en: Error code: %s
pl: Kod błędu: %s

en: WordPress site: %s
pl: Witryna WordPressa: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
pl: SUKCES: WordPress został zaktualizowany do %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
pl: BŁĄD: Aktualizacja WordPressa do %s nie powiodła się

en: The following plugins were successfully updated:
pl: Pomyślnie zaktualizowano następujące wtyczki:

en: The following themes were successfully updated:
pl: Następujące motywy zostały zaktualizowane:

en: The following translations were successfully updated:
pl: Następujące tłumaczenia zostały zaktualizowane:

en: SUCCESS: %s
pl: SUKCES: %s

en: The following plugins failed to update:
pl: Następujących wtyczek nie udało się zaktualizować:

en: The following themes failed to update:
pl: Następujących motywów nie udało się zaktualizować:

en: The following translations failed to update:
pl: Następujących tłumaczeń nie udało się zaktualizować:

en: FAILED: %s
pl: BŁĄD: %s

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
pl: BETA TESTY?
    =============
    
    Ten email z informacją o debugowaniu jest wysyłany, jeśli korzystasz z wersji rozwojowej WordPressa.
    
    Jeśli uważasz, że te problemy wystąpiły na skutek błędów w WordPressie, prosimy o ich zgłoszenie.
    * Otwórz nowy temat na forum wsparcia technicznego: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
    * Lub, jeśli masz chwilę, stwórz raport o błędzie: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Dziękujemy! -- Zespół WordPressa

en: [%s] There were failures during background updates
pl: [%s] Wystąpiły błędy w trakcie aktualizacji w tle

en: [%s] Background updates have finished
pl: [%s] Aktualizacje w tle zostały zakończone

en: UPDATE LOG
    ==========
pl: DZIENNIK AKTUALIZACJI
    ==========

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
pl: Błąd przywracania poprzedniej wersji: [%1$s] %2$s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Error: [%1$s] %2$s
pl: Błąd: [%1$s] %2$s

en: No role
pl: Brak roli

en: Change role to&hellip;
pl: Zmień rolę na&hellip;

en: Change
pl: Zmień

en: Role
pl: Rola

en: %s post by this author | %s posts by this author
pl[0]: %s wpis tego autora
pl[1]: %s wpisy tego autora
pl[2]: %s wpisów tego autora

[ctx: no user roles]
en: None
pl: Brak

en: You are using an insecure browser!
pl: Używasz przeglądarki posiadającej luki w zabezpieczeniach!

en: Your browser is out of date!
pl: Twoja przeglądarka nie jest aktualna!

en: At a Glance
pl: W skrócie

en: Right Now
pl: Szybki dostęp

en: Activity
pl: Aktywność

en: Quick Draft
pl: Szybki szkic

en: Drafts
pl: Szkice

en: WordPress News
pl: Aktualności dotyczące WordPressa

en: View all
pl: Zobacz wszystkie

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: %s Post | %s Posts
pl[0]: %s wpis
pl[1]: %s wpisy
pl[2]: %s wpisów

en: %s Page | %s Pages
pl[0]: %s strona
pl[1]: %s strony
pl[2]: %s stron

en: Your site is asking search engines not to index its content
pl: Twoja witryna prosi wyszukiwarki o nieindeksowanie jej zawartości

en: Search Engines Discouraged
pl: Wyszukiwarki są proszone o nieindeksowanie witryny

en: Create a New Site
pl: Utwórz nową witrynę

en: Create a New User
pl: Dodaj nowego użytkownika

en: %s user | %s users
pl[0]: %s użytkownik
pl[1]: %s użytkowników
pl[2]: %s użytkowników

en: %s site | %s sites
pl[0]: %s witryna
pl[1]: %s witryny
pl[2]: %s witryn

en: You have %1$s and %2$s.
pl: %1$s oraz %2$s.

en: Search Users
pl: Szukaj użytkowników

en: Search Sites
pl: Szukaj witryn

en: What&#8217;s on your mind?
pl: O czym myślisz?

en: View all drafts
pl: Wyświetlanie wszystkich szkiców

[ctx: drafts]
en: View all
pl: Zobacz wszystkie

[ctx: verb]
en: View
pl: Zobacz

note: translators: 1: comment author, 2: post link, 3: notification if the comment is pending
en: From %1$s on %2$s%3$s
pl: %1$s o %2$s%3$s

en: [Pending]
pl: [Oczekuje]

note: translators: 1: comment author, 2: notification if the comment is pending
en: From %1$s %2$s
pl: Od %1$s %2$s

[ctx: dashboard]
note: translators: %1$s is type of comment, %2$s is link to the post
en: %1$s on %2$s
pl: %1$s o %2$s

en: Publishing Soon
pl: Oczekujące na publikację

en: Recently Published
pl: Ostatnio opublikowane

en: No activity yet!
pl: Brak aktywności!

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Tomorrow
pl: Jutro

note: translators: date and time format for recent posts on the dashboard, from a different calendar year, see http://php.net/date
en: M jS Y
pl: d M Y

note: translators: date and time format for recent posts on the dashboard, see http://php.net/date
en: M jS
pl: d M

en: Loading&#8230;
pl: Wczytywanie&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
pl: Ten widget wymaga włączenia obsługi JavaScriptu.

en: https://wordpress.org/news/
pl: https://pl.wordpress.org/

en: http://wordpress.org/news/feed/
pl: https://pl.wordpress.org/feed/

en: WordPress Blog
pl: Blog o rozwoju WordPressa

en: https://planet.wordpress.org/feed/
pl: https://pl.wordpress.org/feed/

en: Other WordPress News
pl: Pozostałe nowości dotyczące WordPressa

en: Popular Plugin
pl: Popularna wtyczka

en: Storage Space
pl: Przestrzeń dyskowa

note: translators: number of megabytes
en: %s MB Space Allowed
pl: Dopuszczalna przestrzeń dyskowa %s MB

en: Manage Uploads
pl: Zarządzaj plikami

note: translators: 1: number of megabytes, 2: percentage
en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
pl: Wykorzystano %1$s MB, czyli %2$s%% miejsca

note: translators: %s: browser name and link
en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
pl: Wygląda na to, że używasz wersji przeglądarki %s, która posiada błędy w zabezpieczeniach. Używanie nieaktualnej przeglądarki naraża twój komputer na niebezpieczeństwo. Aby w pełni cieszyć się WordPressem, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.

note: translators: %s: browser name and link
en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
pl: Wygląda na to, że używasz starej wersji przeglądarki %s. Aby w pełni cieszyć się WordPressem, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
pl: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Zaktualizuj program &#8222;%2$s&#8221;</a> lub dowiedz się jak <a href="%3$s" class="browse-happy-link">surfować bez zmartwień</a>

en: Welcome to WordPress!
pl: Witaj w WordPressie!

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
pl: Kilka najważniejszych odnośników:

en: Get Started
pl: Zaczynamy

en: Customize Your Site
pl: Spersonalizuj swoją witrynę

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
pl: lub <a href="%s">wybierz inny motyw</a>

en: Next Steps
pl: Następne kroki

en: Edit your front page
pl: Edytuj stronę startową

en: Add additional pages
pl: Dodaj strony

en: Add a blog post
pl: Dodaj wpis

en: Write your first blog post
pl: Napisz swój pierwszy wpis na blogu

en: Add an About page
pl: Dodaj stronę o sobie

en: View your site
pl: Zobacz swoją witrynę

en: More Actions
pl: Więcej

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
pl: Zarządzaj <a href="%1$s">widgetami</a> lub <a href="%2$s">menu</a>

en: Manage widgets
pl: Zarządzaj widgetami

en: Manage menus
pl: Zarządzaj menu

en: Turn comments on or off
pl: Włącz lub wyłącz możliwość komentowania

en: Learn more about getting started
pl: Dowiedz się więcej na temat rozpoczynania pracy z WordPressem (en)

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
pl: Wyświetlanie %s&#8211;%s z %s

en: Item added.
pl: Element został dodany.

en: Item deleted.
pl: Element został usunięty.

en: Item updated.
pl: Element został zaktualizowany.

en: Item not added.
pl: Element nie został dodany.

en: Items deleted.
pl: Elementy zostały usunięte.

en: Category added.
pl: Kategoria została dodana.

en: Category deleted.
pl: Kategoria została usunięta.

en: Category updated.
pl: Kategoria została zaktualizowana.

en: Category not added.
pl: Kategoria nie została dodana.

en: Category not updated.
pl: Kategoria nie została zaktualizowana.

en: Categories deleted.
pl: Kategorie zostały usunięte.

en: Tag added.
pl: Tag został dodany.

en: Tag deleted.
pl: Tag został usunięty.

en: Tag updated.
pl: Tag został zaktualizowany.

en: Tag not added.
pl: Tag nie został dodany.

en: Tag not updated.
pl: Tag nie został zaktualizowany.

en: Tags deleted.
pl: Tagi zostały usunięte.

en: Main Index Template
pl: Szablon strony głównej

en: Visual Editor Stylesheet
pl: Arkusz stylu edytora wizualnego

en: Visual Editor RTL Stylesheet
pl: Arkusz RTL stylu edytora wizualnego

en: RTL Stylesheet
pl: Arkusz RTL stylu

en: Popup Comments
pl: Komentarze w wyskakującym oknie

en: Theme Footer
pl: Stopka motywu

en: Theme Header
pl: Nagłówek motywu

en: Author Template
pl: Szablon archiwum autora

en: Tag Template
pl: Szablon archiwum tagu

en: Edit &#8220;%s&#8221;
pl: Edytuj &#8222;%s&#8221;

en: Visit %s
pl: Odwiedź %s

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
pl: Zamierzasz usunąć odnośnik '%s'
      Kliknij 'Anuluj', aby anulować tę operację, lub 'OK', aby ją sfinalizować.

en: Excerpt View
pl: Widok zajawek

en: Select bulk action
pl: Wybierz działanie na wielu

en: %s comment | %s comments
pl[0]: %s komentarz
pl[1]: %s komentarze
pl[2]: %s komentarzy

en: %s approved comment | %s approved comments
pl[0]: %s zaakceptowany komentarz
pl[1]: %s zaakceptowane komentarze
pl[2]: %s zaakceptowanych komentarzy

en: %s pending comment | %s pending comments
pl[0]: %s oczekujący komentarz
pl[1]: %s oczekujące komentarze
pl[2]: %s oczekujących komentarzy

en: No comments
pl: Brak komentarzy

en: No approved comments
pl: Brak zaakceptowanych komentarzy

en: No pending comments
pl: Brak komentarzy oczekujących na moderację

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Current Page
pl: Bieżąca strona

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
pl: %1$s z %2$s

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Select All
pl: Wybierz wszystko

en: Trash
pl: Kosz

en: Attach
pl: Załącz

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: File
pl: Plik

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Uploaded to
pl: Wgrany do

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Date
pl: Data

en: Unpublished
pl: Nie opublikowano

en: %s from now
pl: %s temu

en: %s ago
pl: %s temu

en: Detach
pl: Odłącz

en: (Unattached)
pl: (Nie załączono)

en: View &#8220;%s&#8221;
pl: Zobacz &#8222;%s&#8221;

en: View
pl: Zobacz

en: Archived
pl: Zarchiwizowana

en: Deleted
pl: Usunięte

en: Mature
pl: Dla dorosłych

en: No sites found.
pl: Nie znaleziono żadnych witryn.

[ctx: site]
en: Mark as Spam
pl: Oznacz jako spam

[ctx: site]
en: Not Spam
pl: To nie jest spam

en: Last Updated
pl: Ostatnia aktualizacja

[ctx: site]
en: Registered
pl: Data rejestracji

en: Actions
pl: Akcje

en: Y/m/d g:i:s a
pl: Y-m-d G:i:s

en: Never
pl: Nigdy

en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: Unarchive
pl: Przywróć z archiwum

[ctx: verb; site]
en: Archive
pl: Zarchiwizuj

en: Visit
pl: Odwiedź

en: No themes found.
pl: Nie znaleziono żadnych motywów.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
pl: Wygląda na to, ze w tej chwili nie są dostępne żadne motywy.

en: Theme
pl: Motyw

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Włączone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Włączone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Włączone <span class="count">(%s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Dostępne aktualizacje <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Dostępne aktualizacje <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Dostępne aktualizacje <span class="count">(%s)</span>

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Uszkodzone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Uszkodzone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Uszkodzone <span class="count">(%s)</span>

en: Enable
pl: Włącz

en: Network Enable
pl: Włącz w całej sieci witryn

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Network Disable
pl: Wyłącz w całej sieci witryn

en: Enable this theme
pl: Włącz ten motyw

en: Disable this theme
pl: Wyłącz ten motyw

en: Open this theme in the Theme Editor
pl: Otwórz ten motyw w edytorze motywów

en: Delete this theme
pl: Usuń ten motyw

en: Broken Theme:
pl: Uszkodzony motyw:

en: Visit theme homepage
pl: Odwiedź stronę domową motywu

en: Visit Theme Site
pl: Odwiedź witrynę motywu

[ctx: user]
en: Mark as Spam
pl: Oznacz jako spam

[ctx: user]
en: Not Spam
pl: To nie jest spam

en: No users found.
pl: Nie znaleziono żadnych użytkowników.

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wszyscy <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wszyscy <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wszyscy <span class="count">(%s)</span>

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Superadministratorzy <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Superadministratorzy <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Superadministratorzy <span class="count">(%s)</span>

[ctx: user]
en: Registered
pl: Zarejestrowano

en: Super Admin
pl: Superadministrator

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
pl: Polecane

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
pl: Popularne

[ctx: Plugin Installer]
en: Recommended
pl: Polecane

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
pl: Ulubione

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
pl: Testy beta

en: Upload Plugin
pl: Wyślij wtyczkę na serwer

en: Try again
pl: Spróbuj ponownie

en: No plugins match your request.
pl: Brak wtyczek spełniających podane kryteria.

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
pl: Wydajność

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
pl: Narzędzia

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: Install %s now
pl: Zainstaluj %s

en: Install Now
pl: Zainstaluj

note: translators: 1: Plugin name and version
en: Update %s now
pl: Aktualizuj %s

en: Update Now
pl: Zaktualizuj teraz

en: This plugin is already installed and is up to date
pl: Ta wtyczka została już zainstalowana i jest aktualna

[ctx: plugin]
en: Installed
pl: Zainstalowana

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: More information about %s
pl: Więcej informacji o %s

en: More Details
pl: Szczegóły

en: Last Updated:
pl: Ostatnia aktualizacja:

[ctx: Active plugin installs]
en: 1+ Million
pl: Ponad milion

en: %s Active Installs
pl: %s aktywnych instalacji

en: Untested with your version of WordPress
pl: Nie testowano z twoją wersją WordPressa

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
pl: <strong>Niekompatybilna</strong> z twoją wersją WordPressa

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
pl: <strong>Zgodny</strong> z używaną przez ciebie wersją WordPressa

en: No plugins found.
pl: Nie znaleziono żadnych wtyczek.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
pl: Wygląda na to, że w tej chwili nie masz zainstalowanych żadnych wtyczek.

en: Plugin
pl: Wtyczka

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Włączone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Włączone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Włączone <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Ostatnio wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Ostatnio wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Ostatnio wyłączone <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wymuszane <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wymuszane <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wymuszane <span class="count">(%s)</span>

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Zamienniki <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Zamienniki <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Zamienniki <span class="count">(%s)</span>

en: Network Activate
pl: Włącz w całej sieci witryn

en: Network Deactivate
pl: Wyłącz w całej sieci witryn

en: Clear List
pl: Wyczyść listę

note: translators: %s: mu-plugins directory name
en: Files in the %s directory are executed automatically.
pl: Pliki w folderze %s są wykonywane automatycznie.

note: translators: %s: wp-content directory name
en: Drop-ins are advanced plugins in the %s directory that replace WordPress functionality when present.
pl: &#8222;Zamienniki&#8221; są zaawansowanymi wtyczkami umieszczanymi w katalogu %s, które, jeśli są obecne, zastępują domyślne procedury WordPressa w określonych działaniach.

en: Inactive:
pl: Nieaktywne:

note: translators: 1: drop-in constant name, 2: wp-config.php
en: Requires %1$s in %2$s file.
pl: Wymaga %1$s w pliku %2$s.

note: translators: %s: plugin name
en: Network deactivate %s
pl: Wyłącz %s w sieci witryn

note: translators: %s: plugin name
en: Network Activate %s
pl: Włącz %s w sieci witryn

note: translators: %s: plugin name
en: Delete %s
pl: Usuń %s

en: Network Active
pl: Włączona w sieci witryn

en: Network Only
pl: Wyłącznie w sieci witryn

note: translators: %s: plugin name
en: Deactivate %s
pl: Wyłącz %s

note: translators: %s: plugin name
en: Activate %s
pl: Włącz %s

note: translators: %s: plugin name
en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: View details
pl: Szczegóły

en: Visit plugin site
pl: Odwiedź witrynę wtyczki

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Moje <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Moje <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Moje <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Przyklejone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Przyklejone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Przyklejone <span class="count">(%s)</span>

[ctx: column name]
note: translators: manage posts column name
en: Title
pl: Tytuł

en: %s is currently editing
pl: W trakcie edycji przez: %s

en: Missed schedule
pl: Przegapiono datę publikacji

en: Last Modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Edit this item
pl: Edytuj ten element

en: Restore this item from the Trash
pl: Przywróć ten element z kosza

en: Move this item to the Trash
pl: Przenieś ten element do kosza

en: Delete this item permanently
pl: Usuń ten element na zawsze

en: Preview &#8220;%s&#8221;
pl: Podejrzyj &#8222;%s&#8221;

en: Bulk Edit
pl: Masowa edycja

en: Quick Edit
pl: Szybka edycja

en: &mdash; No Change &mdash;
pl: &mdash; bez zmian &mdash;

note: translators: Between password field and private checkbox on post quick edit interface
en: &ndash;OR&ndash;
pl: &ndash;LUB&ndash;

en: Parent
pl: Rodzic

en: Main Page (no parent)
pl: Strona główna (brak nadrzędnej)

en: Order
pl: Kolejność

en: Default Template
pl: Domyślny szablon

en: Allow
pl: Zezwól

en: Do not allow
pl: Nie zezwalaj

en: Allow Comments
pl: Zezwól na komentarze

en: Allow Pings
pl: Zezwól na pingi

en: Sticky
pl: Przyklejone

en: Not Sticky
pl: Nieprzyklejone

en: Make this post sticky
pl: Przyklej ten wpis

en: Missing post ID.
pl: Brak identyfikatora wpisu.

en: This category already exists.
pl: Istnieje już taka kategoria.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
pl: Nie można dodać kategorii. Proszę zmienić nazwę i spróbować ponownie.

en: Error while adding the category. Please try again later.
pl: Wystąpił błąd w czasie dodawania kategorii. Proszę spróbować później.

en: Post Formats
pl: Formaty wpisów

en: Toggle add category
pl: Przełącz dodawanie kategorii

en: Add
pl: Dodaj

en: Search categories by name
pl: Szukaj kategorii po nazwie

en: Search categories
pl: Szukaj kategorii

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
pl: Źródło:

en: Show post options
pl: Pokaż opcje wpisu

en: Hide post options
pl: Ukryj opcje wpisu

en: Scan site for content
pl: Przeskanuj treść witryny

en: Enter a URL to scan
pl: Wpisz adres do przeskanowania

en: Scan
pl: Skanuj

en: You should upgrade <a href="%s" target="_blank">your bookmarklet</a> to the latest version!
pl: Proszę zaktualizować <a href="%s" target="_blank">swoją skryptozakładkę</a> do najnowszej wersji!

en: Post title
pl: Tytuł wpisu

en: Suggested media
pl: Sugerowane media

en: Back to post options
pl: Powrót do opcji wpisu

en: Submit for Review
pl: Zapisz do przeglądu

en: Saving&hellip;
pl: Zapisywanie&hellip;

en: More actions
pl: Więcej działań

en: Standard Editor
pl: Standardowy edytor

en: Filter items list
pl: Filtrowanie listy elementów

en: Items list navigation
pl: Nawigacja listy elementów

en: Items list
pl: Lista elementów

en: Contextual Help Tab
pl: Zakładka pomocy kontekstowej

en: Screen Options
pl: Opcje ekranu

en: Enable accessibility mode
pl: Włącz tryb ułatwionej dostępności

en: Disable accessibility mode
pl: Wyłącz tryb ułatwionej dostępności

en: Additional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
pl: Włącz płynne przewijanie edytora wraz ze stroną oraz udostępnij tryb Pisanie bez rozpraszania.

en: Screen Options Tab
pl: Karta &bdquo;Opcje ekranu&rdquo;

en: Boxes
pl: Bloki

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
pl: Powitanie

en: Layout
pl: Układ

en: %s column | %s columns
pl[0]: %s kolumna
pl[1]: %s columny
pl[2]: %s column

en: Number of items per page:
pl: Liczba elementów na stronę:

en: Pagination
pl: Paginacja

en: View Mode
pl: Sposób wyświetlania

[ctx: Number/count of items]
en: Count
pl: Liczba

[ctx: themes]
en: Featured
pl: Wyróżniony

[ctx: themes]
en: Latest
pl: Ostatnio modyfikowany

[ctx: themes]
en: Recently Updated
pl: Ostatnio aktualizowane

en: No themes match your request.
pl: Brak motywów spełniających podane kryteria.

en: Update to version %s
pl: Zaktualizuj do wersji %s

en: This theme is already installed and is up to date
pl: Zainstalowana jest najnowsza wersja tego motywu

[ctx: theme]
en: Installed
pl: Zainstalowany

en: Install %s
pl: Zainstaluj &#8222;%s&#8221;

en: Preview %s
pl: Podgląd „%s”

en: Details
pl: Szczegóły

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Version:
pl: Wersja:

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
pl: W tej chwili na Twojej witrynie możliwe jest używanie tylko jednego motywu. Przejdź do strony zarządzania siecią witryn, aby <a href="%1$s">włączyć obsługę</a> lub <a href="%2$s">zainstalować</a> więcej motywów.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
pl: W tej chwili na Twojej witrynie możliwe jest używanie tylko jednego motywu. Przejdź do strony zarządzania siecią witryn, aby <a href="%1$s">włączyć obsługę</a> więcej motywów.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
pl: W tej chwili zainstalowany jest tylko jeden motyw. Spraw, by Twoja witryna odżyła! Możesz wybierać spośród ponad 1000 darmowych motywów z katalogu motywów witryny WordPress.org, kiedy tylko chcesz &mdash; po prostu kliknij kartę <a href="%s">Zainstaluj motywy</a> znajdującą się powyżej.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
pl: Na Twojej witrynie zainstalowany jest wyłącznie obecnie używany motyw. Skontaktuj się z administratorem %s, aby zdobyć więcej informacji na temat uzyskiwania dostępu do innych motywów.

en: Activate &#8220;%s&#8221;
pl: Włącz &#8222;%s&#8221;

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
pl: Zamierzasz usunąć motyw '%s'
      Kliknij 'Anuluj', aby anulować tę operację, lub 'OK', aby ją sfinalizować.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
pl: Wybrany <a href="%1$s">motyw potomny</a> wymaga motywu nadrzędnego, %2$s.

en: Update Plugin
pl: Zaktualizuj wtyczkę

en: Activate Plugin
pl: Włącz wtyczkę

en: Return to Plugins page
pl: Powróć na stronę &#8222;Wtyczki&#8221;

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
pl: Proces aktualizacji został uruchomiony. Na niektórych serwerach może on chwilę potrwać, więc prosimy o cierpliwość.

note: translators: 1: Title of an update, 2: Error message
en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
pl: Wystąpił błąd przy aktualizacji %1$s: %2$s

note: translators: 1: Title of an update
en: The update of %1$s failed.
pl: Aktualizacja &#8222;%1$s&#8221; nie powiodła się.

note: translators: 1: Title of an update
en: %1$s updated successfully.
pl: Aktualizacja &#8222;%1$s&#8221; została ukończona.

en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

en: Hide Details
pl: Ukryj szczegóły

en: All updates have been completed.
pl: Wszystkie aktualizacje zostały wykonane.

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
pl: Aktualizacja wtyczki &#8222;%1$s&#8221; (%2$d/%3$d)

en: Return to WordPress Updates page
pl: Powróć na stronę aktualizacji WordPressa

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
pl: Aktualizacja motywu &#8222;%1$s&#8221; (%2$d/%3$d)

en: Return to Themes page
pl: Powróć na stronę &#8222;Motywy&#8221;

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
pl: Zainstalowano wtyczkę <strong>%s %s</strong>.

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
pl: Włącz wtyczkę i uruchom importer

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
pl: <strong>Format wpisu</strong> – ustawienie służy do określenia, w jaki sposób motyw ma wyświetlać wpis. Przykładowo: na witrynie można mieć <em>zwykłe wpisy</em>, które składają się z tytułu i akapitów, jak i <em>krótkie notatki</em> na marginesie, które nie mają tytułu, i które są tylko krótkimi fragmentami tekstu. Więcej informacji na temat <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">dostępnych formatów wpisów</a> znajduje się w Kodeksie. Używany przez ciebie motyw może obsługiwać część lub wszystkie 10 formatów wpisów.

note: translators: %s: Featured Image
en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
pl: <strong>%s</strong> – Pozwala na przypisanie wpisowi obrazka bez wstawiania go do treści wpisu. Jest to zwykle użyteczne tylko wtedy, gdy używany motyw wyświetla obrazki wyróżniające jako miniatury na stronie głównej, jako nagłówki na podstronie z treścią wpisu itp...

en: Publish Settings
pl: Ustawienia publikacji

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
pl: <strong>Wyślij trackbacki</strong> – Trackbacki są sposobem na powiadomienie starszych systemów blogowych o tym, że odnośnik do nich został dodany w twojej treści. Podaj adresy URL, na które wysłać trackbacki. Jeżeli w edytorze treści dodasz odnośnik do innej witryny opartej na WordPressie, zostanie ona automatycznie powiadomiona przy pomocy pingbacku – wtedy tego pola nie trzeba uzupełniać.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
pl: <strong>Dyskusja</strong> – W tym miejscu możesz włączyć lub wyłączyć możliwość przysyłania komentarzy oraz pingów, a jeśli wpis został już skomentowany, możesz również zobaczyć i moderować komentarze do niego.

en: Discussion Settings
pl: Ustawienia dyskusji

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
pl: <strong>Rodzic</strong> – Strony mogą zostać uporządkowane w hierarchię. Na przykład: możesz utworzyć stronę &#8222;O mnie&#8221;, której podstronami będą &#8222;Historia mojego życia&#8221; oraz &#8222;Mój pies&#8221;. Nie ma ograniczeń co do ilości poziomów hierarchii.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
pl: <strong>Szablon</strong> – Niektóre motywy posiadają własne szablony przeznaczone do wykorzystania na stronach, które dodają do nich dodatkowe funkcje lub formatują ich treść w specyficzny sposób. Jeżeli używany motyw posiada takie szablony, zostaną one wyświetlone w tym rozwijalnym menu.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
pl: <strong>Kolejność</strong> &mdash; Strony są zwykle wyświetlane w porządku alfabetycznym, ale możesz w tym polu wprowadzić liczbę, aby to zmienić (1 oznacza pozycję pierwszą itd.).

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
pl: <strong>Stracono połączenie.</strong> Zapisywanie będzie wyłączone dopóki nie będzie połączenia.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
pl: Na wszelki wypadek, utworzono kopię z danych znajdujących się przeglądarce.

en: Enter title here
pl: Wprowadź tytuł

en: Get Shortlink
pl: Pobierz skrócony odnośnik

en: Word count: %s
pl: Liczba słów: %s

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
pl: Autorem ostatniej edycji jest %1$s, została ona wykonana %2$s o %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
pl: Ostatnio edytowano %1$s o %2$s

[ctx: comment]
en: Permalink:
pl: Bezpośredni odnośnik:

en: Name:
pl: Podpis:

en: URL:
pl: Adres URL:

en: Comment
pl: komentarz

en: Status
pl: Stan

en: Comment status
pl: Status komentarza

[ctx: adjective]
note: translators: comment type radio button
en: Pending
pl: Oczekujący

note: translators: %s: comment date
en: Submitted on: %s
pl: Dodano dnia %s

en: Edit date and time
pl: Edytuj datę i godzinę

en: Date and time
pl: Data i czas

note: translators: %s: post link
en: In response to: %s
pl: W odpowiedzi na: %s

note: translators: %s: comment link
en: In reply to: %s
pl: W odpowiedzi na: %s

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
pl: <a href="%s">Odnośniki</a> / Edytuj odnośnik

en: Update Link
pl: Zaktualizuj odnośnik

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
pl: <a href="%s">Odnośniki</a> / Dodaj nowy odnośnik

en: Target
pl: Element docelowy

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
pl: Możesz dodawać i edytować odnośniki na tym ekranie; dokonuje się tego poprzez wypełnienie poniższych pól. Polami, które trzeba wypełnić, są wyłącznie pola &#8222;Adres URL&#8221; i &#8222;Nazwa&#8221;. Nazwa jest tekstem, pod którym odnośnik będzie widoczny na witrynie.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
pl: Pola, w które wprowadzić można nazwę odnośnika, jego adres oraz opis mają ustalone pozycje, ale wszystkie inne mogą zostać ułożone wedle gustu poprzez przeciąganie ich i upuszczanie w wybranych miejscach. Możliwe jest także ukrycie sekcji, które nie są używane, za pomocą karty &#8222;Opcje ekranu&#8221;. Nieużywane sekcje mogą także zostać zminimalizowane - wystarczy kliknąć ich tytuły.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
pl: XFN to skrót od <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> (&#8222;XHTML-owa sieć przyjaciół&#8221;). Wypełnienie tych pól jest opcjonalne. WordPress obsługuje atrybuty XFN, które informują o więziach łączących Ciebie z autorami/właścicielami witryn, do których odnośniki umieszczasz na swojej witrynie.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. tworzenia odnośników</a>

[ctx: link]
note: translators: add new links
en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: Link added.
pl: Odnośnik został dodany.

[ctx: link name]
en: Name
pl: Nazwa

en: Example: Nifty blogging software
pl: Przykład: Czadowe oprogramowanie blogowe

en: Web Address
pl: Adres URL

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
pl: Przykład: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; nie zapomnij o <code>http://</code>

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
pl: Ten tekst zostanie wyświetlony, kiedy ktoś najedzie kursorem myszy na odnośnik w blogrollu lub opcjonalnie pod nim.

en: You did not select an item for editing.
pl: Nie wybrano elementu do edycji.

[ctx: term name]
en: Name
pl: Nazwa

en: The name is how it appears on your site.
pl: Nazwa, pod jaką element widoczny jest na witrynie.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
pl: Uproszczona nazwa jest bezpieczną wersją nazwy elementu, używaną jako część jego adresu URL. Zwykle składa się ona z małych liter alfabetu łacińskiego, cyfr i myślników.

[ctx: term parent]
en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
pl: Kategorie, w przeciwieństwie do tagów, mogą zostać uporządkowane w hierarchię. Możesz, na przykład, utworzyć kategorię &#8222;Jazz&#8221;, a jako jej podkategorie oznaczyć kategorie &#8222;Bebop&#8221; i &#8222;Big Band&#8221;. Jest to opcjonalne.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
pl: Opis zwykle nie jest eksponowany, jednak niektóre motywy mogą go wyświetlać.

en: You are not allowed to manage these items.
pl: Nie masz uprawnienia do zarządzania tymi elementami.

en: You are not allowed to add this item.
pl: Nie masz uprawnień, aby dodać ten element.

en: You are not allowed to delete this item.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do usunięcia tego elementu.

en: You are not allowed to delete these items.
pl: Nie posiadasz uprawnień do usunięcia tych elementów.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
pl: Próbujesz edytować element, który nie istnieje. Być może został on usunięty?

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
pl: Możesz użyć kategorii w celu określenia obszarów na Twojej witrynie lub pogrupowania powiązanych wpisów. Domyślną kategorią jest &#8222;Bez kategorii&#8221;, jednak można ją zmienić w <a href="%s">ustawieniach pisania</a>.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
pl: Możesz pogrupować odnośniki przy użyciu kategorii odnośników. Nazwy kategorii odnośników nie mogą się powtarzać. Kategorie odnośników są niezależne od kategorii wpisów.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
pl: Do wpisów można przypisać słowa kluczowe, zwane <strong>tagami</strong>. W przeciwieństwie do kategorii tagi nie mogą zostać uporządkowane w hierarchię, co oznacza, że nie istnieją między nimi żadne zależności.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
pl: Można usuwać Kategorie odnośników używając pola Masowe działania, ale ta akcja nie usuwa odnośników. Zamiast tego, przenosi je do domyślnej kategorii odnośników.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
pl: Jaka jest różnica między kategoriami a tagami? Tagi są zwykle słowami kluczowymi, które informują o najważniejszych sprawach opisywanych przez wpisy (a więc mogą one być nazwami własnymi, tematami itp.) Tagi niekoniecznie muszą występować przy więcej niż jednym wpisie. Kategorie są natomiast z góry określonymi sekcjami witryny. Jeśli wyobrazisz sobie, że Twoja witryna jest książką, możesz myśleć o kategoriach jak o rozdziałach, a o tagach jak o skorowidzu.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
pl: Dodawanie nowej kategorii na tym ekranie sprowadza się do wypełnienia następujących pól:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
pl: Dodawanie nowego tagu na tym ekranie sprowadza się do wypełnienia następujących pól:

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
pl: <strong>Nazwa</strong> – Nazwa, pod jaką element widoczny jest na witrynie.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
pl: <strong>Uproszczona nazwa</strong> – Uproszczona nazwa jest przyjazną systemom komputerowym wersją nazwy elementu, która wykorzystywana jest jako część adresu URL. Zwykle składa się ona wyłącznie z małych liter, cyfr i myślników.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
pl: <strong>Rodzic</strong> &mdash; Kategorie, w przeciwieństwie do tagów, mogą posiadać hierarchię. Można utworzyć kategorię Muzyka, a jako jej podkategorie - Jazz i Rock. Wybór należy do ciebie. Aby utworzyć podkategorię, należy w polu Rodzic wybrać kategorię nadrzędną.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
pl: <strong>Opis</strong> – Opis zwykle nie jest eksponowany, jednak niektóre motywy mogą go wyświetlać.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
pl: Możesz zmienić sposób wyświetlania elementów na tym ekranie przy pomocy karty &#8222;Opcje ekranu&#8221;, gdzie możliwy jest wybór ilości wyświetlanych elementów, a także wyświetlenie/ukrycie kolumn widocznej na tej stronie tabeli.

en: Adding Categories
pl: Dodawanie kategorii

en: Adding Tags
pl: Dodawanie tagów

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. kategorii</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. kategorii odnośników</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. tagów</a>

en: Note:
pl: Notatka:

note: translators: %s: default category
en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
pl: Usunięcie kategorii nie powoduje usunięcia wpisów, które należą do tej kategorii. Jeśli dany wpis należał tylko do tej jednej, usuwanej kategorii, zostanie on przypisany do kategorii %s.

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
pl: Wybrane kategorie mogą zostać przekonwertowane na tagi przy pomocy <a href="%s">konwertera kategorii na tagi</a>.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
pl: Przy pomocy <a href="%s">konwertera tagów</a> możesz przekształcić wybrane tagi w kategorie.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do przeniesienia tego elementu do kosza.

en: Error in moving to Trash.
pl: Błąd przenoszenia do kosza.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do przywrócenia tego elementu z kosza.

en: Error in restoring from Trash.
pl: Błąd przywracania z kosza.

en: Error in deleting.
pl: Błąd usuwania.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
pl: Z poziomu tego ekranu można przejść do dowolnego z wpisów. Możesz dostosować go do swojego stylu pracy.

en: Screen Content
pl: Wyświetlanie treści

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
pl: Możesz spersonalizować sposób wyświetlania treści na tym ekranie na kilka sposobów:

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
pl: Ukrywając lub pokazując określone kolumny według potrzeb. Wybierając liczbę wyświetlanych wpisów. Całość można kontrolować przy pomocy ustawień dostępnych w karcie &#8222;Opcje ekranu&#8221;.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
pl: Filtrując listę wpisów za pomocą odnośników. umieszczonych pod tytułem strony, można szybko zawęzić wyświetlane wpisu według wybranego statusu: wszystkie, opublikowane, szkice czy te znajdujące się w koszu.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
pl: Możesz wyświetlać wpisy w formie prostej listy tytułów lub wraz z zajawkami dzięki ustawieniu w zakładce Opcje ekranu.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
pl: Filtrując listę, wykorzystując do tego rozwijane menu, znajdujące się ponad tabelą z wpisami. Można wybrać określony miesiąc, autora czy kategorię. Trzeba wybrać interesujące parametry oraz kliknąć przycisk &#8222;Przefiltruj&#8221;.

en: Available Actions
pl: Dostępne działania

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
pl: Umieszczenie wskaźnika myszy nad wierszem listy wpisów spowoduje wyświetlenie odnośników, które pozwalają na zarządzanie wybranym wpisem. Przy pomocy tych odnośników możliwe jest wykonanie następujących działań:

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
pl: <strong>Edytuj</strong> przenosi na ekran edycji wpisu. To samo dzieje się po kliknięciu tytułu wpisu.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
pl: <strong>Szybka edycja</strong> umożliwia edycję metadanych wpisu bez opuszczania tego ekranu.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
pl: <strong>Kosz</strong> usuwa wpis z tej listy i przenosi go do kosza, skąd można go usunąć na zawsze.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
pl: <strong>Podgląd</strong> dostępny jest tylko do szkiców i umożliwia zobaczenie, jak wpis będzie wyglądał po publikacji. Kliknięcie <strong>Zobacz</strong> przenosi na witrynę do opublikowanego wpisu.

en: Bulk Actions
pl: Masowe działania

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
pl: Możliwa jest także edycja lub przeniesienie do kosza wielu wpisów jednocześnie. Aby to zrobić, zaznacz wpisy, na których chcesz wykonać wybrane działanie, wybierz to działanie z menu z napisem „Masowe działania”, a następnie kliknij „Zastosuj”.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
pl: Podczas masowej edycji wpisów możliwa jest jednoczesna zmiana metadanych (kategorii, nazwy autora) wszystkich wybranych wpisów. Aby usunąć wpis z grupy edytowanych wpisów, kliknij symbol „x”, znajdujący się przy jego tytule w obszarze masowej edycji, który się pojawi.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. zarządzania wpisami</a>

en: Managing Pages
pl: Zarządzanie stronami

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
pl: Zarządzanie stronami jest bardzo podobne do zarządzania wpisami, a ich ekrany mogą zostać dostosowane do potrzeb w taki sam sposób.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
pl: Na stronach mogą być wykonywane te same działania, co na wpisach: można filtrować listę, tak aby wyświetlane były tylko strony zgodne z danymi kryteriami i zarządzać stronami przy pomocy odnośników, które pojawiają się po umieszczeniu wskaźnika myszy nad jedną z nich lub wieloma jednocześnie przy pomocy menu „Masowe działania”.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. zarządzania stronami</a>

en: %s post updated. | %s posts updated.
pl[0]: %s wpis został zaktualizowany.
pl[1]: %s wpisy zostały zaktualizowane.
pl[2]: %s wpisów zostało zaktualizowanych.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
pl: 1 wpis nie został zaktualizowany, ponieważ ktoś go edytuje.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
pl[0]: %s wpis nie został zaktualizowany, ponieważ ktoś go edytuje.
pl[1]: %s wpisy nie zostały zaktualizowane, ponieważ ktoś je edytuje.
pl[2]: %s wpisów nie zostało zaktualizowanych, ponieważ ktoś je edytuje.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
pl[0]: %s wpis został usunięty na zawsze.
pl[1]: %s wpisy zostały usunięte na zawsze.
pl[2]: %s wpisów zostało usuniętych na zawsze.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
pl[0]: %s wpis został przeniesiony do kosza.
pl[1]: %s wpisy zostały przeniesione do kosza.
pl[2]: %s wpisów zostało przeniesionych do kosza.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
pl[0]: %s wpis został przywrócony z kosza.
pl[1]: %s wpisy zostały przywrócone z kosza.
pl[2]: %s wpisów zostało przywróconych z kosza.

en: %s page updated. | %s pages updated.
pl[0]: %s strona została zaktualizowana.
pl[1]: %s strony zostały zaktualizowane.
pl[2]: %s stron zostało zaktualizowanych.

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
pl: 1 strona nie została zaktualizowana, ponieważ ktoś ją edytuje.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
pl[0]: %s strona nie została zaktualizowana, ponieważ ktoś ją edytuje.
pl[1]: %s strony nie zostały zaktualizowane, ponieważ ktoś je edytuje.
pl[2]: %s stron nie zostało zaktualizowanych, ponieważ ktoś je edytuje.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
pl[0]: %s strona została usunięta na zawsze.
pl[1]: %s strony zostały usunięte na zawsze.
pl[2]: %s stron zostało usuniętych na zawsze.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
pl[0]: %s strona została przeniesiona do kosza.
pl[1]: %s strony zostały przeniesione do kosza.
pl[2]: %s stron zostało przeniesionych do kosza.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
pl[0]: %s strona została przywrócona z kosza.
pl[1]: %s strony zostały przywrócone z kosza.
pl[2]: %s stron zostało przywróconych z kosza.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by wyeksportować treść tej witryny.

en: Export
pl: Eksport

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
pl: Możesz wyeksportować treść witryny do pliku, aby móc ją później zaimportować do innej instalacji WordPressa lub witryny opartej na innym niż WordPress skrypcie. Pliki eksportu mają postać plików XML o formacie zwanym WXR. Pliki eksportu zawierają wpisy, strony, komentarze, własne pola, kategorie i tagi. Możesz wybrać, które wpisy i strony mają być zawarte w pliku eksportu przy pomocy filtrów kategorii, autora, miesięcy lub stanu publikacji.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
pl: Po wygenerowaniu, Twój plik WXR może zostać zaimportowany do innej witryny opartej na WordPressie lub innej platformy blogowej, która obsługuje ten format plików.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. eksportowania</a>

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
pl: Po kliknięciu poniższego przycisku WordPress utworzy plik XML, który możesz zapisać na swoim komputerze.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
pl: Plik w formacie, który nazywamy WordPress eXtended RSS (lub po prostu WXR), będzie zawierał Twoje wpisy, strony, komentarze, własne pola, kategorie i tagi.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
pl: Kiedy zapiszesz plik eksportu na swoim dysku, możesz zaimportować go do innej instalacji WordPressa, aby przenieść na nią treści z tej witryny.

en: Choose what to export
pl: Wybierz, co chcesz wyeksportować

en: Content to export
pl: Treść do wyeksportowania

en: All content
pl: Wszystkie treści

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
pl: Wyeksportowany plik będzie zawierał wszystkie wpisy, strony, komentarze, własne pola, terminy, menu oraz rodzaje wpisów.

en: Posts
pl: Wpisy

en: Categories:
pl: Kategorie:

en: All
pl: Wszystko

en: Authors:
pl: Autorzy:

en: Date range:
pl: Przedział dat:

en: Start date:
pl: Data końcowa:

en: End date:
pl: Data końcowa:

en: Status:
pl: Stan:

en: Download Export File
pl: Pobierz plik eksportu

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
pl: WordPress jest oprogramowaniem darmowym i o otwartym kodzie źródłowym, tworzonym przez społeczność rozproszoną po całym świecie, składającą się głównie z programistów-wolontariuszy. WordPress jest rozpowszechniany na pewnych fantastycznych, zmieniających pogląd na świat warunkach dzięki swojej <a href="%s">licencji</a> &mdash; GPL:

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
pl: wolnością uruchamiania programu w dowolnym celu,

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
pl: dostępem do kodu źródłowego programu, wolnością dowiedzenia się, jak program działa i wolnością zmieniania go, aby robił to, co chcesz,

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
pl: wolnością rozpowszechniania kopii oryginalnego programu, aby możliwa była pomoc innym,

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
pl: wolnością rozpowszechniania zmodyfikowanej przez siebie wersji programu. Robiąc to, dajesz całej społeczności szansę skorzystania z wprowadzonych przez Ciebie zmian.

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
pl: WordPress rozwija się, kiedy ludzie, tacy jak ty, mówią o nim swoim przyjaciołom, a tysiące firm i dostawców usług, których witryny oparte są na lub zbudowane wokół WordPressa, informują o tym swoich użytkowników. Jest nam bardzo miło za każdym razem, kiedy ktoś wspomina o WordPressie, ale prosimy o zapoznanie się z naszymi <a href="%s">instrukcjami dot. używania nazwy &#8222;WordPress&#8221;</a>.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
pl: Każda wtyczka i motyw w katalogu WordPress.org są w 100%% rozpowszechniane na licencji GPL lub zgodnej z nią i dającej podobne wolności, więc możesz spokojnie szukać tam <a href="%1$s">wtyczek</a> i <a href="%2$s">motywów</a>. Jeśli zdobędziesz wtyczkę lub motyw z innego źródła, pamiętaj, aby najpierw <a href="%3$s">zapytać osobę, od której je otrzymujesz, czy są one rozpowszechniane na licencji GPL</a>. Jeśli nie szanują oni licencji WordPressa, nie polecamy ich.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
pl: Czyż nie byłoby fantastycznie, gdyby każde oprogramowanie dostarczało takich swobód? Uważamy, że tak! Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź witrynę <a href="http://www.fsf.org/">Fundacji Wolnego Oprogramowania</a>.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by zaimportować treść do tej witryny.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
pl: Na tym ekranie wyświetlane są odnośniki do wtyczek, które pozwalają na import danych z innych platform blogowych oraz CMS-ów. Wybierz platformę, z której chcesz dokonać importu i kliknij przycisk &#8222;Zainstaluj teraz&#8221; w okienku, które się pojawi. Jeśli używana przez Ciebie platforma nie znajduje się na liście, kliknij odpowiedni odnośnik, aby przeszukać katalog wtyczek WordPressa w poszukiwaniu wtyczki, która pozwala na import z Twojej platformy.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
pl: W poprzednich wersjach WordPressa wszystkie importery były wbudowane. Teraz są one wtyczkami, ponieważ większość osób używa ich rzadko lub jednorazowo.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. importowania</a>

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
pl: Importer <strong>%s</strong> jest uszkodzony lub nie został zainstalowany.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
pl: Jeżeli posiadasz wpisy lub komentarze w innym systemie, WordPress może zaimportować je do tej witryny. Aby rozpocząć, poniżej wybierz system, z którego chcesz dokonać importu:

en: No importers are available.
pl: Brak dostępnych importerów.

en: Activate importer
pl: Włącz importer

en: Install importer
pl: Zainstaluj importer

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
pl: Ten importer nie jest zainstalowany. Zainstaluj importery ze <a href="%s">strony głównej</a>.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
pl: Jeśli importer, jakiego szukasz, nie znajduje się na liście, <a href="%s">przeszukaj katalog wtyczek</a>, aby sprawdzić, czy taki importer jest dostępny.

[ctx: comments]
note: translators: Number of comments in moderation
en: %s in moderation | %s in moderation
pl[0]: %s w moderacji
pl[1]: %s w moderacji
pl[2]: %s w moderacji

en: %s item | %s items
pl[0]: %s element
pl[1]: %s elementy
pl[2]: %s elementów

en: Comment %d does not exist
pl: Komentarz o ID %d nie istnieje

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
pl: BŁĄD: Nie można odpowiadać na komentarze do szkiców wpisów.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
pl: Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc odpowiadać na komentarze.

en: ERROR: please type a comment.
pl: BŁĄD: Proszę wpisać komentarz.

en: Draft created on %1$s at %2$s
pl: Szkic został utworzony %1$s o %2$s

en: Please provide a custom field value.
pl: Proszę podać wartość własnego pola.

en: Please provide a custom field name.
pl: Proszę podać nazwę własnego pola.

note: translators: %s: the new user
en: User %s added
pl: Użytkownik %s został dodany

en: You are not allowed to edit this page.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji tej strony.

en: You are not allowed to edit this post.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji tego wpisu.

en: Someone
pl: Ktoś

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
pl: Możliwość zapisywania jest wyłączona: w tej chwili %s edytuje tę stronę.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
pl: Możliwość zapisywania jest wyłączona: w tej chwili %s edytuje ten wpis.

en: Item not updated.
pl: Element nie został zaktualizowany.

en: Type
pl: Typ

en: Date
pl: Data

en: Scheduled
pl: Zaplanowano

en: You don't have permission to attach files to this post.
pl: Nie masz uprawnień aby dodać tutaj załącznik.

en: %s failed to embed.
pl: Nie powiodło się osadzenie: %s.

en: This preview is unavailable in the editor.
pl: Podgląd nie jest dostępny w edytorze.

en: Could not log out user sessions. Please try again.
pl: Nie udało się wylogować sesji użytkownika. Spróbuj ponownie.

en: You are now logged out everywhere else.
pl: Zostałeś wylogowany ze wszystkich innych sesji.

note: translators: 1: User's display name.
en: %s has been logged out.
pl: Wylogowano: %s.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by zaktualizować wtyczki na tej witrynie.

en: Plugin update failed.
pl: Aktualizacja wtyczki nie powiodła się.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
pl: Brak możliwości połączenia z systemem plików. Proszę sprawdzić dane dostępu.

en: Image could not be processed.
pl: Nie udało się przetworzyć obrazka.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, by edytować odnośniki na tej witrynie.

en: Could not update link in the database
pl: Nie można było zaktualizować odnośnik w bazie danych

en: Could not insert link into the database
pl: Nie można było wstawić odnośnik do bazy danych

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
pl: W celu zarządzania odnośnikami  należy zainstalować wtyczkę <a href="%s">Link Manager</a>.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
pl: Strona główna: %s

en: sub item
pl: podmenu

en: Edit Menu Item
pl: Edytuj ten element menu

en: CSS Classes (optional)
pl: Klasy CSS (opcjonalne)

en: Move
pl: Przenieś

en: Up one
pl: W górę

en: Down one
pl: W dół

en: To the top
pl: Na górę

en: No comments awaiting moderation.
pl: Brak komentarzy oczekujących na moderację.

en: No comments found.
pl: Nie znaleziono żadnych komentarzy.

[ctx: comments]
note: translators: %s: all comments count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
note: translators: %s: pending comments count
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Oczekujące <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Oczekujące <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Oczekujące <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
note: translators: %s: approved comments count
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Zatwierdzone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Zatwierdzone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Zatwierdzone <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
note: translators: %s: trashed comments count
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Kosz <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Kosz <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Kosz <span class="count">(%s)</span>

en: Unapprove
pl: Odrzuć

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Restore
pl: Przywróć

[ctx: comment]
en: Not Spam
pl: To nie jest spam

en: Filter by comment type
pl: Filtruj wg typu komentarza

en: All comment types
pl: Wszystkie typy komentarzy

en: Pings
pl: Pingi

en: Filter
pl: Przefiltruj

en: Empty Spam
pl: Usuń cały spam

en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

[ctx: column name]
en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: column name]
en: Submitted On
pl: Data zamieszczenia

en: Unapprove this comment
pl: Odrzuć ten komentarz

en: Approve this comment
pl: Zatwierdź ten komentarz

en: Mark this comment as spam
pl: Oznacz ten komentarz jako spam

[ctx: verb]
note: translators: mark as spam link
en: Spam
pl: Oznacz jako spam

en: Move this comment to the trash
pl: Przenieś ten komentarz do kosza

en: Edit this item inline
pl: Edytuj ten element tutaj

en: Quick&nbsp;Edit
pl: Szybka&nbsp;edycja

en: Reply to this comment
pl: Odpowiedz na ten komentarz

en: Show more details
pl: Pokaż więcej szczegółów

en: Select comment
pl: Wybierz komentarz

note: translators: 1: folder to locate, 2: folder to start searching from
en: Looking for %1$s in %2$s
pl: Szukanie %1$s w %2$s

note: translators: %s: directory name
en: Changing to %s
pl: Zmiana na %s

note: translators: %s: directory name
en: Found %s
pl: Znaleziono %s

en: The ftp PHP extension is not available
pl: Rozszerzenie ftp dla PHP nie jest zainstalowane

en: FTP hostname is required
pl: Wymagane jest podanie nazwy serwera FTP

en: FTP username is required
pl: Wymagane jest podanie nazwy użytkownika serwera FTP

en: FTP password is required
pl: Wymagane jest podanie hasla do serwera FTP

note: translators: %s: hostname:port
en: Failed to connect to FTP Server %s
pl: Nie udało się połączyć z serwerem FTP %s

note: translators: %s: username
en: Username/Password incorrect for %s
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika/hasło dla serwera %s

en: The ssh2 PHP extension is not available
pl: Rozszerzenie ssh2 dla PHP nie jest zainstalowane

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
pl: Rozszerzenie ssh2 dla PHP jest dostępne, jednakże wymagamy obsługi funkcji <code>stream_get_contents()</code> z PHP5

en: SSH2 hostname is required
pl: Wymagane jest podanie nazwy serwera SSH2

en: SSH2 username is required
pl: Wymagane jest podanie nazwy użytkownika SSH2

en: SSH2 password is required
pl: Wymagane jest podanie hasła do serwera SSH2

note: translators: %s: hostname:port
en: Failed to connect to SSH2 Server %s
pl: Nie udało się połączyć z serwerem SSH2 %s

note: translators: %s: username
en: Public and Private keys incorrect for %s
pl: Nieprawidłowe klucze publiczny i prywatny dla %s

note: translators: %s: hostname:port
en: Failed to initialize a SFTP subsystem session with the SSH2 Server %s
pl: Nie udało się zainicjować sesji podsystemu SFTP z serwerem SSH2 %s

note: translators: %s: command
en: Unable to perform command: %s
pl: Nie można wykonać polecenia: %s

en: No links found.
pl: Nie znaleziono żadnych odnośników.

en: Delete
pl: Usuń

en: All categories
pl: Wszystkie kategorie

en: Filter by category
pl: Filtruj wg kategorii

en: Relationship
pl: Relacje

en: Visible
pl: Widoczny

en: Rating
pl: Ocena

en: Select %s
pl: Wybierz %s

en: Under the Hood
pl: Pod maską

en: REST API infrastructure
pl: Infrastruktura dla REST API

en: Infrastructure for the REST API has been integrated into core, marking a new era in developing with WordPress. The REST API serves to provide developers with a path forward for building and extending RESTful APIs on top of WordPress.
pl: Infrastruktura dla REST API została wbudowana w główny kod, co stanowi początek nowej ery w tworzeniu z WordPressem. REST API daje programistom nowe możliwości budowania i rozszerzania interfejsów REST API WordPressa.

note: translators: WordPress REST API plugin link
en: Infrastructure is the first part of a multi-stage rollout for the REST API. Inclusion of core endpoints is targeted for an upcoming release. To get a sneak peek of the core endpoints, and for more information on extending the REST API, check out the official %s plugin.
pl: Infrastruktura jest pierwszą częścią wieloetapowego wdrożenia REST API. Wdrożenie punktów końcowych planowane jest na następne wydanie. Jeśli chcesz już teraz dowiedzieć się więcej o ich strukturze i o tym, jak ją rozszerzać, sprawdź oficjalną wtyczkę %s.

en: Term meta
pl: Metadane dla terminów

note: translators: 1: add_term_meta() docs link, 2: get_term_meta() docs link, 3: update_term_meta() docs link
en: Terms now support metadata, just like posts. See %1$s, %2$s, and %3$s for more information.
pl: Terminy taksonomii obsługują teraz metadane, podobnie jak wpisy. Zobacz %1$s, %2$s i %3$s, aby uzyskać więcej informacji.

en: Comment query improvements
pl: Ulepszenia zapytań komentarzy

note: translators: WP_Comment_Query class name
en: Comment queries now have cache handling to improve performance. New arguments in %s make crafting robust comment queries simpler.
pl: Zapytania związane z komentarzami mają teraz wsparcie dla cache'owania, co zwiększa ich wydajność. Nowe parametry %s ułatwiają tworzenie złożonych zapytań związanych z komentarzami.

en: Term, comment, and network objects
pl: Obiekty terminów taksonomii, komentarzy i sieci witryn

note: translators: 1: WP_Term class name, WP_Comment class name, WP_Network class name
en: New %1$s, %2$s, and %3$s objects make interacting with terms, comments, and networks more predictable and intuitive in code.
pl: Nowe obiekty %1$s, %2$s i %3$s pozwalają na bardziej przewidywalne i intuicyjne obsługiwanie terminów taksonomii, komentarzy i sieci witryn w kodzie.

en: Return to Updates
pl: Powróć na stronę „Aktualizacje”

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
pl: Powróć na stronę „Kokpit → Aktualizacje”

en: Go to Dashboard &rarr; Home
pl: Przejdź do kokpitu

en: Go to Dashboard
pl: Przejdź do kokpitu

en: Maintenance Release
pl: Wydanie z poprawkami błędów

en: Maintenance Releases
pl: Wydania poprawiające błędy

en: Security Release
pl: Wydanie z poprawkami błędów w zabezpieczeniach

en: Security Releases
pl: Wydania poprawiające bezpieczeństwo

en: Maintenance and Security Releases
pl: Wydania poprawiające bezpieczeństwo i błędy

note: translators: %s: WordPress version number
en: <strong>Version %s</strong> addressed one security issue.
pl: <strong>Wersja %s</strong> naprawiła jeden problem związany z bezpieczeństwem.

note: translators: %s: WordPress version number
en: <strong>Version %s</strong> addressed some security issues.
pl: W <strong>wersji %s</strong> naprawiono pewne błędy związane z bezpieczeństwem.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
pl[0]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono %2$s błąd.
pl[1]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono %2$s błędy.
pl[2]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono %2$s błędów.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. Singular security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
pl[0]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono błąd w zabezpieczeniach i %2$s inny błąd.
pl[1]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono błąd w zabezpieczeniach i %2$s inne błędy.
pl[2]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono błąd w zabezpieczeniach i %2$s innych błędów.

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
pl: Dziękujemy za tworzenie za pomocą <a href="%s">WordPressa</a>.

en: Main content
pl: Główna zawartość

en: Invalid plugin page
pl: Nieprawidłowy adres witryny wtyczki

en: Cannot load %s.
pl: Nie można wczytać %s.

en: You are not allowed to import.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do importu.

en: Unknown post type.
pl: Nieznany typ wpisu.

en: You are not allowed to edit this item.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji tego elementu.

[ctx: media item]
en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Comment
pl: Edytuj komentarz

en: Overview
pl: Przegląd

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
pl: Jeśli chcesz, możesz zmodyfikować informacje przesłane w komentarzu. Opcja ta może się przydać, gdy dostrzeżesz błąd w jakimś komentarzu.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
pl: Możesz także dokonać moderacji tego komentarza przy pomocy sekcji &#8222;Stan&#8221;, gdzie możliwe jest również zmodyfikowanie czasu przesłania komentarza.

en: For more information:
pl: Więcej informacji:

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Dokumentacja dot. komentarzy</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
pl: <a href="http://pl.forums.wordpress.org/" target="_blank">Forum</a>

en: Go back
pl: Wróć

en: You are not allowed to edit this comment.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji tego komentarza.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
pl: Ten komentarz znajduje się w koszu. Aby możliwa była jego edycja, konieczne jest uprzednie przeniesienie go w inne miejsce.

en: Moderate Comment
pl: Moderuj komentarz

en: You are about to mark the following comment as spam:
pl: Zamierzasz oznaczyć następujący komentarz jako spam:

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
pl: Oznacz jako spam

en: You are about to move the following comment to the Trash:
pl: Zamierzasz przenieść następujący komentarz do kosza:

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: You are about to delete the following comment:
pl: Zamierzasz usunąć następujący komentarz:

en: Permanently Delete Comment
pl: Usuń komentarz na zawsze

en: You are about to approve the following comment:
pl: Zamierzasz zatwierdzić następujący komentarz:

en: Approve Comment
pl: Zatwierdź komentarz

en: This comment is currently approved.
pl: Ten komentarz został zatwierdzony.

en: This comment is currently marked as spam.
pl: Ten komentarz został oznaczony jako spam.

en: This comment is currently in the Trash.
pl: Ten komentarz został przeniesiony do kosza.

en: Caution:
pl: Uwaga:

note: translators: column name or table row header
en: In Response To
pl: W odpowiedzi na

note: translators: %s: comment link
en: In reply to %s.
pl: W odpowiedzi do %s.

en: Submitted on
pl: Opublikowano

en: You are not allowed to edit comments on this post.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do edycji komentarzy do tego wpisu.

en: Unknown action.
pl: Nieznane działanie.

en: Welcome to WordPress %s
pl: Witaj w WordPressie %s

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
pl: WordPress jest tworzony przez <a href="%1$s">rozsiany po całym świecie zespół</a> wolontariuszy. <a href="%2$s">Weź udział w tworzeniu WordPressa</a>.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
pl: WordPress jest tworzony przez wolontariuszy z całego świata.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
pl: Tłumacze na język polski

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
pl: Chcesz zobaczyć swoje nazwisko na tej stronie? <a href="%s">Weź udział w tworzeniu WordPressa</a>.

en: Project Leaders
pl: Zarządcy projektu

en: Extended Core Team
pl: Inne osoby pracujące nad WordPressem

en: Core Developers
pl: Programiści

en: Recent Rockstars
pl: Osoby mające szczególnie duży wkład w to wydanie

en: Core Contributors to WordPress %s
pl: Osoby mające wkład w wydanie WordPressa %s

en: Contributing Developers
pl: Współpracujący programiści

en: Cofounder, Project Lead
pl: Współzałożyciel, zarządca projektu

en: Lead Developer
pl: Główny programista

en: Release Lead
pl: Kierownik wydania

en: User Experience Lead
pl: Przewodnicząca ds. <span style="font-style: italic">user experience'u</span>

en: Core Developer
pl: Programista

en: Core Committer
pl: Twórca rdzenia

en: Guest Committer
pl: Twórca gościnny

en: Developer
pl: Programista

en: Designer
pl: Projektant

en: Docs Committer
pl: Twórca dokumentacji

en: Internationalization
pl: Internacjonalizacja

en: External Libraries
pl: Zewnętrzne biblioteki

en: Icon Design
pl: Projekt ikon

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
pl: Możesz spersonalizować wygląd swojej witryny - bez modyfikowania jakiejkolwiek części jej kodu - dzięki opcji ustawiania własnych teł. Tłem Twojej witryny może być obrazek lub kolor.

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
pl: Można ustawić własny obrazek jako tło strony – wystarczy wysłać obrazek i przyciąć go do odpowiedniego rozmiaru, a będzie on od razu widoczny. Można kliknąć przycisk „Wybierz obrazek”, aby wybrać jeden z wcześniej załadowanych do biblioteki mediów. Jednocześnie można wybrać: czy obrazek będzie wyświetlany raz, czy też będzie powtarzany, czy ma się przewijać wraz ze stroną oraz w której części ma się wyświetlać.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
pl: Można wybrać kolor tła klikając przycisk Wybierz kolor w celu wybrania go z palety. Alternatywą jest wpisanie szesnastkowego kodu koloru np. &#8222;#ff0000&#8221; dla czerwonego.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
pl: Nie zapomnij kliknąć przycisk &#8222;Zapisz zmiany&#8221;, kiedy ukończysz ich wprowadzanie.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. własnych teł</a>

en: Custom Background
pl: Własne tło

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
pl: Teraz możesz zarządzać ustawieniami tła i podglądać zmiany na żywo w sekcji <a href="%1$s">Personalizacja</a>.

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
pl: Tło zostało zaktualizowane. <a href="%s">Przejdź do swojej witryny</a>, aby zobaczyć, jak wygląda.

en: Remove Image
pl: Usuń obrazek

en: Remove Background Image
pl: Usuń obrazek tła

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
pl: Ta operacja usunie obrazek tła. Odzyskanie wprowadzonych zmian nie będzie możliwe.

en: Restore Original Image
pl: Przywróć oryginalny obrazek

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
pl: Ta operacja przywróci oryginalny obrazek tła. Odzyskanie wprowadzonych zmian nie będzie możliwe.

en: Choose an image from your computer:
pl: Wybierz obrazek z Twojego komputera:

en: Upload
pl: Wyślij na serwer

en: Or choose an image from your media library:
pl: lub wybierz obrazek z biblioteki mediów:

en: Choose a Background Image
pl: Wybierz obrazek tła

en: Set as background
pl: Ustaw jako tło

en: Display Options
pl: Opcje wyświetlania

en: Position
pl: Położenie

en: Repeat
pl: Powtarzanie

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
pl: Tło

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
pl: Nieprawidłowy format pliku graficznego. Proszę spróbować ponownie.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
pl: Na tym ekranie można ustawić wygląd nagłówka używanego motywu.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
pl: Możesz wybrać jeden z domyślnych nagłówków motywu lub użyć własnego. Można też spersonalizować sposób wyświetlania tytułu i sloganu witryny.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
pl: Możesz ustawić własny obrazek jako nagłówek – wystarczy wysłać obrazek i przyciąć go do odpowiedniego rozmiaru, a będzie on od razu widoczny. Można kliknąć przycisk &#8222;Wybierz obrazek&#8221;, aby wybrać jeden z wcześniej załadowanych do biblioteki mediów.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
pl: Niektóre motywy zawierają domyślne obrazki nagłówka. Jeśli wyświetlany jest więcej niż jeden obrazek, wybierz ten, który Ci się podoba i kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
pl: Jeśli wybrany motyw zawiera więcej niż jeden domyślny obrazek nagłówka lub jeśli na serwer wysłano więcej niż jeden własny obrazek nagłówka, można kazać WordPressowi wyświetlać losowy spośród nich za każdym otwarciem strony na witrynie. Kliknij przycisk „Losowy” przy liście wysłanych na serwer lub domyślnych obrazków, aby włączyć tę funkcję.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
pl: W celu usunięcia obrazka z nagłówka witryny wystarczy że klikniesz przycisk &#8222;Usuń obrazek nagłówka&#8221; w sekcji „Obrazek nagłówka”. Jeśli zechcesz przywrócić obrazek później, wystarczy że wybierzesz jeden z obrazków i klikniesz &#8222;Zapisz zmiany&#8221;.

en: Header Text
pl: Tekst nagłówka

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
pl: Tekst nagłówka oraz slogan większości motywów można ustawić na stronie <a href="%1$s">Ustawienia ogólne</a>.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
pl: W sekcji Tekst nagłówka można wybrać czy na witrynie ma się on pokazywać oraz wybrać kolor przez kliknięcie przycisku &bdquo;Wybierz kolor&rdquo;. Okno wyboru koloru pozwala na wybranie z plety kolorów lub wpisanie właściwej, zgodnej z HTML, wartości szesnastkowej np. &#8220;#f00&#8221; dla czerwonego.

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
pl: Nie zapomnij nacisnąć &#8222;Zapisz zmiany&#8221; kiedy zakończysz!

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. własnych nagłówków</a>

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
pl: <strong>Losowy:</strong> Wyświetlaj inny obrazek za każdym wejściem na stronę.

en: Custom Header
pl: Własny nagłówek

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
pl: Teraz możesz zarządać Nagłówkiem i podglądać zmiany na żywo w sekcji <a href="%1$s">Personalizacja</a>.

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
pl: Nagłówek został zaktualizowany. <a href="%s">Przejdź do swojej witryny</a>, aby zobaczyć, jak wygląda.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
pl: Można ustawić własny obrazek jako nagłówek – wystarczy wysłać obrazek i przyciąć go do odpowiedniego rozmiaru, a będzie on od razu widoczny. Można kliknąć przycisk „Wybierz obrazek”, aby wybrać jeden z wcześniej załadowanych do biblioteki mediów.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
pl: Obrazki o wymiarach wynoszących dokładnie <strong>%1$d &times; %2$d pikseli</strong> zostaną użyte w takiej postaci, w jakiej zostaną wysłane.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
pl: Obrazki powinny mieć co najmniej <strong>%1$d pikseli</strong> szerokości.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
pl: Obrazki powinny mieć co najmniej <strong>%1$d pikseli</strong> wysokości.

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
pl: Sugerowana szerokość: <strong>%1$d pikseli</strong>.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
pl: Sugerowana wysokość: <strong>%1$d pikseli</strong>.

en: Choose a Custom Header
pl: Wybierz własny nagłówek

en: Set as header
pl: Ustaw jako nagłówek

en: Uploaded Images
pl: Wysłane obrazki

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
pl: Możesz wybrać dowolny nagłówek spośród uprzednio wysłanych na serwer lub wybrać wyświetlanie losowego nagłówka.

en: Default Images
pl: Domyślne obrazki

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
pl: Jeśli nie chcesz wysyłać na serwer swojego własnego obrazka, możesz użyć jednego z poniższych czadowych nagłówków lub włączyć wyświetlanie losowego nagłówka.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
pl: Możesz użyć jednego z tych czadowych nagłówków lub włączyć wyświetlanie losowego nagłówka.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
pl: Ta operacja usunie obecny obrazek nagłówka. Odzyskanie wprowadzonych zmian nie będzie możliwe.

en: Remove Header Image
pl: Usuń obrazek nagłówka

en: Reset Image
pl: Przywróć oryginalny obrazek

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
pl: Ta operacja przywróci oryginalny obrazek nagłówka. Odzyskanie wprowadzonych zmian nie będzie możliwe.

en: Restore Original Header Image
pl: Przywróć oryginalny obrazek nagłówka

en: Show header text with your image.
pl: Oprócz obrazka wyświetlaj tekst w nagłówku.

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

[ctx: color]
en: Default: %s
pl: Domyślny: %s

en: The current theme does not support uploading a custom header image.
pl: Obecnie używany motyw nie obsługuje wgrywania własnego obrazka w nagłówku.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
pl: Obrazek nie mógł zostać przetworzony. Proszę przejść do poprzedniej strony i spróbować ponownie.

en: Image Processing Error
pl: Błąd przetwarzania obrazka

en: Crop Header Image
pl: Przytnij obrazek nagłówka

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
pl: Wybierz fragment obrazka, który chcesz użyć jako nagłówek.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
pl: Do wybrania fragmentu obrazka konieczne jest użycie Javascriptu.

en: Crop and Publish
pl: Przytnij i opublikuj

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
pl: Nie przycinaj obrazka i użyj go w takiej postaci

en: Image Upload Error
pl: Błąd wysyłania obrazka na serwer

en: The current theme does not support a flexible sized header image.
pl: Obecnie używany motyw nie obsługuje elastycznego rozmiaru obrazka w nagłówku.

en: You do not have permission to customize headers.
pl: Nie posiadasz uprawnienia do modyfikacji nagłówków.

en: Loading&hellip;
pl: Ładowanie&hellip;

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
pl: Narzędzie do personalizacji motywów umożliwia podejrzenie zmian zanim zostaną opublikowane. Można też przejść na inne strony witryny w celu zobaczenia efektów planowanych zmian.

en: Collapse
pl: Zwiń

en: You are not allowed to edit comments.
pl: Nie masz uprawnienia do edytowania komentarzy.

note: translators: 1: comments count 2: post title
en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
pl: Komentarze (%1$s) na temat &#8222;%2$s&#8221;

note: translators: %s: post title translators: %s: link to post
en: Comments on &#8220;%s&#8221;
pl: Komentarze do &#8222;%s&#8221;

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
pl: Komentarzami zarządza się w podobny sposób jak wpisami i innymi treściami, podobnie też dostosowuje się ten ekran. Działania na komentarzach można wykonywać przy pomocy odnośników, które pojawiają się po umieszczeniu wskaźnika myszy nad wybranym komentarzem lub przy pomocy menu „Masowe działania”.

en: Moderating Comments
pl: Moderowanie komentarzy

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
pl: Czerwony pasek po lewej stronie oznacza, że komentarz oczekuje na sprawdzenie.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
pl: W kolumnie <strong>Autor</strong>, poza podpisem, adresem email i adresem URL blogu osoby komentującej, widoczny jest także jej adres IP. Kliknięcie adresu IP spowoduje wyświetlenie wszystkich komentarzy, jakie zostały z niego wysłane.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
pl: W kolumnie <strong>Komentarz</strong> najechanie kursorem myszy na dowolny komentarz wyświetli opcje jego zatwierdzenia, odpowiedzi (z jednoczesnym zatwierdzeniem), szybkiej edycji, oznaczenia jako spam oraz przeniesienia komentarza do kosza.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
pl: W kolumnie <strong>W odpowiedzi na</strong> znajdują się trzy elementy. Treść to nazwa wpisu, który zainspirował komentarz. Kliknięcie nazwy prowadzi do edycji wpisu. Napis „Zobacz wpis” pozwala obejrzeć wpis. Mały dymek z liczbą informuje, ile komentarzy do tego wpisu zostało zatwierdzonych. Jeśli jakieś komentarze oczekują na moderację, pokazany będzie czerwony dymek z liczbą tych komentarzy. Kliknięcie go przeniesie do listy komentarzy dla tego wpisu, przefiltrowanych tak, by wyświetlane były tylko te oczekujące na moderację.

en: In the <strong>Submitted On</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
pl: W kolumnie <strong>Dodano dnia</strong> wyświetlana jest data i godzina pozostawienia komentarza na twojej witrynie. Kliknięcie na ten odnośnik daty i godziny spowoduje otwarcie komentarza na stronie widocznej dla odwiedzających.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
pl: Wielu ludzi używa skrótów klawiaturowych, aby moderować komentarze szybciej. Kliknij odnośnik, który znajduje się po prawej stronie, aby dowiedzieć się więcej.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Dokumentacja dot. spamu w komentarzach</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Dokumentacja dot. skrótów klawiaturowych</a>

en: Filter comments list
pl: Filtrowanie listy komentarzy

en: Comments list navigation
pl: Nawigacja listy komentarzy

en: Comments list
pl: Lista komentarzy

note: translators: %s: search keywords
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
pl: Wyniki wyszukiwania dla zapytania &#8222;%s&#8221;

note: translators: %s: number of comments approved
en: %s comment approved | %s comments approved
pl[0]: %s komentarz został zatwierdzony
pl[1]: %s komentarze zostały zatwierdzone
pl[2]: %s komentarzy zostało zatwierdzonych

note: translators: %s: number of comments marked as spam
en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
pl[0]: %s komentarz został oznaczony jako spam.
pl[1]: %s komentarze zostały oznaczone jako spam.
pl[2]: %s komentarzy zostało oznaczonych jako spam.

note: translators: %s: number of comments restored from the spam
en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
pl[0]: Cofnięto oznaczenie %s komentarza jako spam
pl[1]: Cofnięto oznaczenie %s komentarzy jako spam
pl[2]: Cofnięto oznaczenie %s komentarzy jako spam

note: translators: %s: number of comments moved to the Trash
en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
pl[0]: %s komentarz został przeniesiony do kosza.
pl[1]: %s komentarze zostały przeniesione do kosza.
pl[2]: %s komentarzy zostało przeniesionych do kosza.

note: translators: %s: number of comments restored from the Trash
en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
pl[0]: %s komentarz został przywrócony z kosza
pl[1]: %s komentarze zostały przywrócone z kosza
pl[2]: %s komentarzy zostało przywróconych z kosza

note: translators: %s: number of comments permanently deleted
en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
pl[0]: %s komentarz został usunięty na zawsze
pl[1]: %s komentarze zostały usunięte na zawsze
pl[2]: %s komentarzy zostało usuniętych na zawsze

en: This comment is already approved.
pl: Ten komentarz został już zatwierdzony.

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: This comment is already in the Trash.
pl: Ten komentarz znajduje się już w koszu.

en: View Trash
pl: Zobacz zawartość kosza

en: This comment is already marked as spam.
pl: Ten komentarz został już oznaczony jako spam.

en: Search Comments
pl: Szukaj komentarzy

en: Preview post
pl: Podejrzyj wpis

en: View post
pl: Zobacz wpis

en: Preview page
pl: Podgląd strony

en: View page
pl: Wyświetl stronę

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ H:i
pl: j M Y \o H:i

en: Post updated.
pl: Wpis został zaktualizowany.

en: Custom field updated.
pl: Własne pole zostało zaktualizowane.

en: Custom field deleted.
pl: Własne pole zostało usunięte.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Post restored to revision from %s.
pl: Wersja wpisu z %s została przywrócona

en: Post published.
pl: Wpis został opublikowany.

en: Post saved.
pl: Wpis został zapisany.

en: Post submitted.
pl: Wpis został wysłany.

en: Post scheduled for: %s.
pl: Publikacja wpisu została zaplanowana na %s.

en: Post draft updated.
pl: Zaktualizowano szkic wpisu.

en: Page updated.
pl: Strona została zaktualizowana.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Page restored to revision from %s.
pl: Wersja strony z %s została przywrócona

en: Page published.
pl: Strona została opublikowana.

en: Page saved.
pl: Strona została zapisana.

en: Page submitted.
pl: Strona została wysłana.

en: Page scheduled for: %s.
pl: Publikacja strony została zaplanowana na %s.

en: Page draft updated.
pl: Zaktualizowano szkic strony.

en: Media attachment updated.
pl: Załączone medium zostało zaktualizowane.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
pl: Istnieje automatycznie zapisana wersja tego wpisu, która jest nowsza niż poniższa. <a href="%s">Zobacz automatycznie zapisaną wersję</a>

en: Page Attributes
pl: Atrybuty strony

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Send Trackbacks
pl: Wyślij trackbacki

en: Custom Fields
pl: Własne pola

en: Discussion
pl: Dyskusja

en: Slug
pl: Upr. nazwa

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
pl: Choć nie można zmienić pozycji pola tytułu oraz pola edycji wpisu, to można w dowolny sposób wybrać położenie pozostałych modułów. Ich pozycje można zmienić w bardzo prosty sposób, po prostu wystarczy złapać za nagłówek i przeciągnąć w nowe miejsce. Można wybrać moduły, które będą wyświetlane. Należy użyć zakładki Opcje ekranu, żeby wyświetlić panel zarządzania modułami lub wybrać układ pomiędzy dwukolumnowym, a jednokolumnowym,

en: Customizing This Display
pl: Personalizacja tego ekranu

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
pl: <strong>Tytuł</strong> – Miejsce na tytuł wpisu. Po wprowadzeniu go, pod tym polem pojawi się bezpośredni odnośnik do wpisu, którego treść możesz zmodyfikować.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
pl: <strong>Edytor treści</strong> &mdash; Wprowadź treść wpisu, korzystając z jednego z dwóch trybów edytora: Wizualnego i Tekstowego. Możesz wybrać tryb przez kliknięcie na odpowiednią zakładkę.

en: Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls.
pl: Tryb Wizualny zawiera edytor WYSIWYG. Kliknij na ostatnią ikonę w pierwszym wierszu, by wyświetlić drugi wiersz ikon.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically.
pl: Tryb Tekstowy pozwala na wprowadzanie znaczników HTML do treści wpisu. Nowe linie będą automatycznie wyświetlane jako nowe akapity.

en: You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
pl: Można dodawać media przez kliknięcie przycisku nad edytorem treści. Korzystając z formatowania liniowego, dostępnemu w formie przycisków w trybie Wizualnym edytora, można ustawić wyrównanie oraz edytować obrazki

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
pl: Możesz włączyć tryb Pisania bez rozpraszania przy pomocy ikony znajdującej się po prawej. Tryb pisania bez rozpraszania nie jest dostępny w starych przeglądarkach i na urządzeniach z małym ekranem oraz wymaga włączenia pełnej wysokości edytora w karcie &bdquo;Opcje ekranu&rdquo;.

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
pl: Użytkownicy skrótów klawiaturowych: Podczas pracy w edytorze wizualnym możecie użyć <kbd>Alt + F10</kbd> w celu uzyskania dostępu do paska narzędzi.

en: Title and Post Editor
pl: Pole tytułu i edytor wpisu

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
pl: Tworzenie wpisów możliwe jest także przy pomocy <a href="%s">skryptozakładki &#8222;Press This&#8221;</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. tworzenia i edycji wpisów</a>

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
pl: Strony są pod paroma względami podobne do wpisów, ponieważ i one mają tytuł, treść i pewne metadane, jednak różnią się one od nich tym, że nie pojawiają się tam, gdzie pojawiają się wpisy, tylko mają swoje stałe miejsca. Strony nie mogą być kategoryzowane ani tagowane, ale mogą zostać uporządkowane w hierarchię – mogą być podstronami innych stron.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
pl: Proces tworzenia strony jest bardzo podobny do tworzenia wpisu, a ich ekrany mogą zostać dostosowane do potrzeb w podobny sposób – poprzez przeciąganie i upuszczanie bloków, zmianę ustawień w zakładce „Opcje ekranu” oraz zwijanie i rozwijanie bloków. Ten ekran posiada także tryb pisania pełnoekranowego, dostępny dzięki przyciskom przejścia do Pełnego ekranu - zarówno w trybie Wizualnym, jak i Tekstowym edytora treści. Edytor stron działa praktycznie tak samo, jak edytor wpisów. Na tym ekranie znajdują się jednak dodatkowe ustawienia, które umieszczone są w bloku „Atrybuty strony”:

en: About Pages
pl: O stronach

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Dokumentacja dot. dodawania nowych stron</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Dokumentacja dot. edycji stron</a>

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
pl: Ekran pozwala na edycję czterech pól metadanych w pliku znajdującego się w bibliotece mediów.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
pl: Pod obrazkami dostępny jest odnośnik &#8222;Edytuj obrazek&#8211;, którego kliknięcie powoduje rozwinięcie edytora wraz z przyciskami pozwalającymi na przycinanie, obracanie oraz odbijanie obrazka oraz na cofanie i ponowne wprowadzanie popełnionych zmian. W modułach po prawej dostępne jest więcej możliwości skalowania i przycinania obrazka oraz możliwość przycinania miniatury niezależnie od obrazka. Więcej informacji znajduje się pod odnośnikami &#8222;Pomoc&#8221; znajdującymi się w tych modułach.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
pl: Obrazki przycina się poprzez kliknięcie na nich (przycisk włączający tryb przycinania jest już wciśnięty) i przeciągnięcie ramki wyznaczającej wycinany obszar, aby wybrać pożądany fragment, a następnie kliknięcie &#8222;Zapisz&#8221;, aby zachować zmiany.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
pl: Pamiętaj, aby kliknąć przycisk &#8222;Zaktualizuj media&#8221;, aby zapisać wprowadzone lub zmienione metadane.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
pl: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Dokumentacja dot. edytowania mediów</a>

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
pl: Możesz wgrywać i dodawać materiały (obrazy, dźwięki, dokumenty itd.) klikając przycisk Dodaj medium. Jeżeli chcesz dodać plik do wpisu lub strony, to możesz wybrać wśród wcześniej dodanych lub po prostu wgrać nowy. W celu utworzenia galerii obrazów, należy wybrać obrazy do dodania oraz kliknąć przycisk &#8222;Utwórz nową galerię&#8221;.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
pl: Możesz również dodawać materiały z popularnych serwisów, takich jak Twitter, YouTube czy Flickr, wklejając do wpisu lub strony odnośnik prowadzący do wybranej treści. Taki odnośnik musi być umieszczony w osobnej linii. Więcej o <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">osadzaniu treści</a> można przeczytać w Kodeksie (po angielsku).

en: Inserting Media
pl: Dodawanie mediów

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
pl: Moduły zawierają ustawienia tego jak będzie się wyświetlać treść w witrynie, włączając w to:

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post. The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators.
pl: <strong>Opublikuj</strong> &mdash; Możesz zmienić ustawienia publikacji wpisu w bloku Opublikuj. Opcje: &#8222;Stan&#8221;, &#8222;Dostępność&#8221; oraz &#8222;Opublikuj (natychmiast)&#8221; mają dodatkowe ustawienia, które zostaną wyświetlone po kliknięciu w odnośnik Edytuj, który się przy nich znajduje. Ustawienia dostępności obejmują zabezpieczenie dostępu do wpisu hasłem czy przyklejenie wpisu u góry bloga na stałe. Ustawienia &#8222;Opublikuj (natychmiast)&#8221; pozwalają na zakolejkowanie wpisu do automatycznej publikacji przez WordPressa przez ustawienie daty i godziny przyszłej, bądź też opublikowanie wpisu z datą i godziną przeszłą. Opcja &#8222;Zabezpieczone hasłem&#8221; pozwala na ustawienie hasła dostępu do każdego wpisu osobno. Opcja &#8222;Prywatne&#8221; powoduje ukrycie wpisu przed wszystkimi z wyjątkiem redaktorów i administratorów.

en: About
pl: O tej wersji

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
pl: Witaj w WordPressie&nbsp;%s

en: Thank you for updating! WordPress %s makes your site more connected and responsive.
pl: Dziękujemy za wykonanie aktualizacji! WordPress %s lepiej łączy twoją witrynę z innymi usługami oraz udoskonala jej responsywność.

en: Version %s
pl: Wersja %s

en: What&#8217;s New
pl: Co nowego

en: Credits
pl: Autorzy

en: Freedoms
pl: Wolność

en: Maintenance and Security Release
pl: Wydanie z poprawkami błędów w zabezpieczeniach i innych

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. More than one security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
pl[0]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono pewne błędy w zabezpieczeniach i %2$s inny błąd.
pl[1]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono pewne błędy w zabezpieczeniach i %2$s inne błędy.
pl[2]: W <strong>wersji %1$s</strong> naprawiono pewne błędy w zabezpieczeniach i %2$s innych błędów.

note: translators: %s: Codex URL
en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
pl: Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj <a href="%s">informacje o tym wydaniu</a>.

en: Introducing Twenty Sixteen
pl: Przedstawiamy Twenty Sixteen

en: Our newest default theme, Twenty Sixteen, is a modern take on a classic blog design.
pl: Nasz nowy domyślny motyw, Twenty Sixteen, jest nowoczesną realizacją klasycznego wyglądu bloga.

en: Twenty Sixteen was built to look great on any device. A fluid grid design, flexible header, fun color schemes, and more, will make your content shine.
pl: Twenty Sixteen został zbudowany z myślą o świetnym wyglądzie na każdym urządzeniu. Twoja treść będzie wyróżniać się dzięki konstrukcji opartej na płynnej siatce, elastycznemu nagłówkowi, przyjemnym zestawom kolorystycznym i innym elementom.

en: Responsive images
pl: Responsywne obrazki

en: WordPress now takes a smarter approach to displaying appropriate image sizes on any device, ensuring a perfect fit every time. You don&#8217;t need to do anything to your theme, it just works.
pl: WordPress od teraz mądrzej dobiera odpowiednie rozmiary obrazków do wyświetlania na dowolnych urządzeniach, zapewniając każdorazowo idealne dopasowanie. Nie musisz niczego zmieniać w swoim motywie - to po prostu działa.

en: Embed your WordPress content
pl: Osadzaj swoje treści WordPressa

en: Now you can embed your posts on other sites, even other WordPress sites. Simply drop a post URL into the editor and see an instant embed preview, complete with the title, excerpt, and featured image if you&#8217;ve set one. We&#8217;ll even include your site icon and links for comments and sharing.
pl: Teraz możesz osadzać swoje wpisy na innych witrynach &mdash; również tych, które są oparte na WordPressie. Po prostu wklej adres URL wpisu w edytorze treści i zobacz natychmiastowy podgląd osadzonego elementu, wraz z tytułem, zajawką oraz obrazkiem wyróżniającym (o ile jest ustawiony). Dołączymy nawet ikonę twojej witryny oraz odnośniki umożliwiające komentowanie i udostępnianie treści.

en: Even more embed providers
pl: Jeszcze więcej osadzanych treści

en: In addition to post embeds, WordPress 4.4 also adds support for five new oEmbed providers: Cloudup, Reddit&nbsp;Comments, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck, and VideoPress.
pl: Oprócz możliwości osadzania wpisów, WordPress 4.4 dodaje także wsparcie dla pięciu nowych dostawców oEmbed: Cloudup, komentarzy&nbsp;Reddita, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck oraz VideoPress.
